آیا امپراطوری اپل در دنیای تکنولوژی رو به افول است؟

آیا امپراطوری اپل در دنیای تکنولوژی رو به افول است؟

پس از ورود آیفون 6 به دنیای گوشی های هوشمند اتفاقات عجیبی در خبر های منتشر شده در اینترنت توسط بسیاری از کاربران این گوشی ، مشکلات بسیاری از این دستگاه منتقد شدند. انتقاد کاربران از یک سو و مشکلات فنی نرم افزاری از سوی دیگر اپل را واداشت تا در یک کنفرانس خبری از علاقه مندان خود عذر خواهی نماید.

اتفاقات سال 2014 برای اپل مقداری باور نکردنی بود ، این اتفاقات در حالی افتاد که سامسونگ در جناح مقابل توانسته بود بسیاری از کاربران را بسوی خود روانه سازد. اما اپل باز از ادامه راه نایستاد و با ارائه جدیدترین تبلت های خود ، اتفاقات اخیر را به فراموشی سپرد. اما پرونده آیفون 6 هنوز هم بسته نشده است و بسیاری از کاربران در اقصی نقاط جهان از این گوشی هوشمند اپل انتقاد می نمایند.

اپل در سال 2014

اما واقعا این مشکلات اپل در آیفون 6 واقعی بود؟ پس از درز ویدئوی کج شدن آیفون 6 در جیب خبر های بسیاری در اقصی نقاط جهان در این مورد منتشر شد و بسیاری از کاربران که علاقه زیادی به هیجان داشتند این مور را روز بروز پر رنگ تر جلوه دادند. البته باز هم نمی توان گفت این هجمه رسانه ای خود جوش بوده است یا از طرف شرکت های رقیب انجام شده است.

با اظهارات کاربران آیفون 6 و مصاحبه هایی که با کاربران ایرانی این گوشی هوشمند شد ، بسیاری از آنها این ضایعه آیفون 6 را تنها شایعه دانستند ، اما در طرف مقابل ویدئو ها و خبر های موجود در اینترنت مطمئنا خریدار را در قبال آیفون 6 مشکوک می کند.

این شک در این نسخه آیفون مطمئنابرطرف نخواهد شد و اپل باید این مشکل را در نسخه های بعدی خود برطرف نماید.

iPad

امپراطوری اپل

حالا برویم سراغ عنوان این مقاله ! امپراطوری بی بدیل اپل در سال های گذشته در بازار دستگاه های هوشمند با کیفیت بالا و فروش آن در بازار های جهانی! اپل زمانی که توسط استیو بزرگ (استیو جابز نابغه قرن و یکی از موسسان اصلی شرکت اپل) بنیان گذاری شد از روز های ابتدای عمرش به نوآوری در دنیای تکنولوژی پرداخت و با ارائه جدیدترین های دنیای تکنولوژی توانست کاربران بسیاری را برای دستگاه های هوشمند خود بیابد.

استیو جابر سالهای زیادی را در کناراپل به نوآوری پرداخت و اولین تبلت ها و اولین گوشی های هوشمند این شرکت را خود رونمایی کرد. در زمان حضور استیو بزرگ در این شرکت هر سال آیفون های رونمایی شده و آیپد های اپل دارای یک نوآوری جالبی بود و همه کاربران همیشه لحظه شماری می کردند تا هر سال نوآوری های جدید استیو و همکارانش را خریداری نمایند و تجربه یک حس جدید را داشته باشند.

بیشتر بخوانید  8 راه برتر برای رفع عدم بارگیری Safari در آیفون

نوآوری هر ساله در اپل

اپل هر ساله آیفون های جدیدش را با نوآوری های بخصوصی ارائه می کرد و روز بروز علاقه مندان این شرکت افزایش می یافت . این فزونی علاقه مندان و کاربران تا سال های گذشته یعنی سال 2013 هم ادامه داشت با اینکه استیو در کنار اپل نبود و در کنار خدایش به نوآوری می پرداخت ، این نوآوری ها تنها تا سال 2013 دوام آورد.

رو نمایی آیفون 6

iPhone-6

پس از رونمایی آیفون 6 همه کاربرانی که منتظر رونمایی یک گوشی هوشمند متفاوت از آیفون 5 بودند ، اما همچون سال 2013 که اپل یک حسگر اثر انگشت بر روی گوشی هوشمند جدیدش گذاشته بود دیگر در این گوشی جدید در سال 2014 نبود و کاربران هیچ نوآوری شگفت آورجدیدی را در این دستگاه مشاهده نکردند.

تنها موردی که در آیفون 6 بیشتر در نظر های جلوه می کرد ظرافت موجود در این گوشی بود اپل در این گوشی سعی کرده بود باریکی خاصی را به تصویر بکشد اما این ظرافت و باریکی خاص آیفون 6 باعث ایجاد هجمه رسانه ای بر علیه اش شد.

خم شدن گوشی های آیفون 6

من باز هم در مورد خبر خم شدن آیفون 6 شک می کنم ، آیا واقعا این خم شدن واقعیت داشت؟ نظر شما چی هست؟

آمار فروش گوشی های هوشمند

در هر حال اپل با تمام سابقه درخشان خود در سال 2014 نتوانست همچون سال 2013 در بازار گوشی های هوشمند بدرخشد البته هنوز نتایج رقابت بین برند های مختلف منتشر نشده است ، چرا که هنوز آمار های فروش گوشی های هوشمند منتشر نشده است.

اما با توجه به پیش بینی های انجام گرفته ، برخی از کارشناسان بر این عقیده اند اپل همچون سال قبل نمی تواند رکورد فروش مناسبی را داشته باشد. روندی که تا کنون اپل طی کرده است این مورد در ذهن مردم به تصویر می کشد که همیشه موفق و پیروز میدان رقابت فروش بوده است ، بخاطر همین انتظار مشکلات پیش آمده در اپل در سال 2014 نبود . اما در هر حال این اتفاق افتاد ، ولی مطمئنا نوابق اپل برای جبران این اتفاقات افکار جدیدی را در سر دارند.

به نظر شما اپل امپراتوری تکنولوژی های نوین در دنیا را از آن خود نگه خواهد داشت؟ آیا اپل دوباره روند سعود خود را با وجود ارائه آیفون 6 می تواند داشته باشد؟ آیا انحصار طلبی اپل در سیستم عامل خود و محدودیت هایی که به کاربران ایجاد میکند مشکل ساز خواهد شد؟

همگی این ها فرضیاتی بود که تمامیشان می تواند در سال 2015 به واقعیت بپیوندند. نظر شما چیست؟

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آیا امپراطوری اپل در دنیای تکنولوژی رو به افول است؟

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *