پادویش

با رشد تقاضا پرچم دارها، فروش آیفون در آمریکا رکورد زد

دادگاه اپل و اپیک گیمز

با رشد تقاضا پرچم دارها، فروش آیفون در آمریکا رکورد زد. اپل در ماه دسامبر توانست 69 درصد از بازار گوشی های هوشمند آمریکا را از آن خود کند.

به گزارش مجله خبری زوم تک به نقل از وبسایت خبری Phone Arena، به لطف آیفون 12 و گلکسی اس 20 اف ای ادیشن، بازار گوشی های هوشمند آمریکا چهارماهه آخر سال را با منوال عادی و بدون رشد تنازلی به پایان رساند. به لطف گزارش هایی که هم اکنون در دست داریم، می توانیم نگاه دقیق تری به عملکرد هر 2 برند بی اندازیم.

 

اپل می گوید سهم فروش محصولات این کمپانی در ماه دسامبر سال 2020 میلادی به بیشترین حد خود رسید.

گزارش های Counterpoint Research حاکی از فروش در محموع 14.9 میلیون دستگاه گوشی های هوشمند ساخت کمپانی آمریکایی در ماه دسامبر حاکی است. این رقم مشابه رقمی است که اپل در مدت زمان مشابه در ماه دسامبر سال 2019 تجربه کرد. برخلاف سال گذشته، امسال در نحوه توزیع فروش محصولات تغییراتی ایجاد شده است.

 

فروش آیفون در آمریکا

اپل کنتزل نبض بازار گوشی های هوشمند در آمریکا را در ماه دسامبر به لطف تقاضا خرید آیفون 12 5G به دست گرفت و فروش خود را در حدود یک سوم افزایش داد. اپل توانست تا انتهای سال 2020، 64 درصد از بازار گوشی های هوشمند آمریکا را از آن خود کند که رکودی برای این کمپانی محسوب می شود.

برای مثال در ماه دسامبر سال 2019، سری آیفون های 11 توانستند سهم 49 درصدی از فروش گوشی های هوشمند را از آن کمپانی اپل کنند. گرچه در بین ماه های ژانویه و سپتامبر سال 2020 میلادی، محبوبیت فروش آیفون های اپل در حدود 45 درصد بود.

زمانی که آیفون 12 پرو و آیفون 12 در ماه اکتبر عرضه شدند، سهم اپل از بازار گوشی های هوشمند در آمریکا به 52 درصد رسید! اپل آیفون 12 پرو مکس و آیفون 12 مینی را در ماه های نوامبر معروفی کرد و سهم این کمپانی به  64 درصد رسید. یعنی همان مقداری که اپل در ماه دسامبر کسب کرد.

با آغاز سال 2021، اپل انتظار داشت که با کاهش فروش محصولات آیفون های 12 (با قدیمی شدن آیفون های 12) و آمدن گوشی های هوشمند جدیدتر به قفسه های با کاهش فروش محصولات روبرو شود، اما این کمپانی ،برخلاف باورها، حتی میزان فروش بیشتری را نسبت به ابتدای سال های پیش تجربه کرد.

 

سامسونگ به عملکرد خوبش ادامه می دهد

کمپانی کره ایی سامسونگ دیگر کمپانی ای بود که توانست به عملکرد سال به سال خوبش حتی در 4 ماهه آخر سال 2020 در بازار گوشی های هوشمند آمریکا ادامه بدهد. با وجود تقاضا برای خرید آیفون های 12 جدید، سامسونگ توانست به فروش نسبتا خوب 20 درصدی در ماه دسامبر دست پیدا کند.

هم چون میزان فروش اپل، کمپانی کره ایی نیز توانست به فروش نسبتا یکسانی در ماه های نوامبر و دسامبر دست پیدا کند، گرچه کمپانی سامسونگ در ماه اکتبر توانست به کسب سهم 26 درصدی از بازار گوشی های هوشمند در آمریکا دست پیدا کند.

با توجه به گزارشات Counterpoint، کسب سهم 26 درصدی از بازار گوشی های هوشمند توسط سامسونگ بیشتر به دلیل گلکسی اس 20 مدل فن ایشن بود! با توجه به گزارش های صورت گرفته، استقبال نسبتا بهتری از گلکسی اس 20 ف ادیشن نسبت به مدل های پریمیویی گلکسی اس 20 صورت گرفت که منجر به سود بیشتر سامسونگ در 4 ماهه آخر سال 2020 شد.

بیشتر بخوانید  سری آیفون 15 پرو از نمایشگر 4K و درگاه Thunderbolt 3 پشتیبانی می کند

سامسونگ برای سال 2021 برنامه های بسیاری دارد و می خواهد جاه طلبی هایش را هم چنان ادامه دهد. از آن جایی که سامسونگ از جدیدترین گلکسی اس پرچم دارش «گلکسی اس 21» چند هفته پیش رونمایی کرد، باید شاهد تغییر چشم گیری در میزان فروش محصولات سامسونگ صورت بگیرد. اشاره به این نکته حائز اهمیت است که در ماه های ژانویه و فوریه، بازار گوشی های هوشمند در آمریکا با کاهش چشم گیری روبه رو می شود.

 

محبوبیت گوشی های هوشمند پرچم دار در ایالات متحده  در حال بیشتر شدن است

به طور میان گین فروش و افزایش محبوبیت گوشی های هوشمند پریمیوی یا همان گوشی های هوشمند گران قیمت پرچم دار در آمریکا با سرعت زیادی در حال پیش رفتن است. اکثر پرچم دارهای قیمتی در حدود 600 تا 800 دلار دارند که در فروش این محصولات نقش به سزایی داشته است. گوشی های هوشمند الترا پریمیومیی هم قیمتی بیشتر از 800 دلار دارند و اتفاقا از آن ها نیز به خوبی در آمریکا استقبال می شود.

این دست گوشی های به نظر لاکچری، در حدود دو سوم از بازار فروش گوشی های هوشمند آمریکا را در ماه های دسامبر از آن خود کرد. هم چنین، میزان فروش گوشی های هوشمند پریمیومی و  الترا پریمیویی در سال 2020 نسبت سال 2019 در بازار گوشی های هوشمند آمریکا رشد 54 درصدی را تجربه کرده است. به نظر می رسد رشد و توسعه شبکه 5G، مهم ترین دلیل در افزایش آمار فروش این گوشی های هوشمند گران قیمت است.

افزایش آمار فروش گوشی های هوشمند پرچم دار بهترین خبر برای 2 غول اپل و سامسونگ است چراکه بهترین سود را نصیب این کمپانی های می کند. با وجود این ارقام، استقبال زیاد جالبی از پرچم دارهای دیگر کمپانی ها در آمریکا آن چنان صورت نمی گیرد.

 

فروش برندها در 4 ماهه آخر

فروش آیفون در آمریکا؛ با گذشت زمان، کمپانی های اپل، سامسونگ، ال جی و موتورولا مهم ترین برندهایی بوده اند که طی این سال، بازار گوشی های هوشمند آمریکا را در دست گرفتند. دیگر برندها هیچ گاه آن قدر که باید نتوانستند میزان فروش نسبتا خوبی را با وجود این 4 کمپانی تحربه کنند.
در ماه اخیر، کاربران بیشتری نسبت به زمان های گذشته به طرف محصولات اپل و سامسونگ آمده اند. به دلیل عمکلرد نسبتا ضعیف موتورولا، بسیاری از کاربران نه تنها دیگر به سمت محصولات موتورولا نمی آیند، بلکه بسیاری محصولات این کمپانی را ترک کرده اند.
در طرف دیگر، گوگل با کاهش میزان فروش پیکسل ها روبرو است. با کاهش محبوبیت گوشی های هوشمند اقتصادی و ارزان قیمت. میزان فروش محصولات آلکاتل کاهش چشم گیری یافته است. کمپانی چینی ZTE هم تقریبا سهم ناچیزی را از بازار آمریکا از آن خود کرده است.
منبع: phone arena
در ادامه در زوم تک بیشتر بخوانید:

کلید امنیتی فیزیکی 2FA چیست؟

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : با رشد تقاضا پرچم دارها، فروش آیفون در آمریکا رکورد زد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *