پادویش

ویژگی های پنهان ios 9 [بخش نخست]

ios 9

همانطور که در خبرهای گذشته ذکر کردیم، آخرین نسخه سیستم عامل گوشی و آیپدهای اپل با نام ios 9 در دسترس کاربران قرار گرفته است. این سیستم عامل انبوهی از ترفندهای کوچک را به ارمغان آورده که باعث شده به کلی متفاوت از نسخه های قدیمی تر باشد. اگرچه ممکن است شما با برخی از آن ها آشنا شده باشید ولی ما در اینجا به تعدادی از این ویژگی ها اشاره می کنیم تا بتوانید بهترین استفاده را از دستگاه ios خود داشته باشید.

1- دبل کلیک بر روی دکمه home در حالتی که صفحه قفل است

همانطور که  می دانید دبل کلیک home در جاهای مختلف کارهای متفاوتی را انجام می دهد، این بار دبل کلیک در حالت قفل دستگاه شما را مستقیم به قسمت پرداخت اپل متصل می کند.

1

2- جستجو در قسمت setting یا همان تنظیمات

قسمت setting به سرچ مجهز شده بنابراین شما می توانید هر چیزی که در قسمت تنظیمات به دنبال آن هستید در این قسمت تایپ کنید تا مستقیما وارد آن شوید. دیگر نیاز نیست مثل نسخه های قدیمی تمام قسمت ها را بگذرانید تا قسمت مورد نظر را یافت کنید.

2-

3- سایلنت شدن سیری

با سایلنت کردن دستگاه، سیری نیز سایلنت می شود. برای فعال کردن این ویژگی به قسمت setting بروید، بعد به قسمت general، واز آن جا siri را باز کنید. در قسمت siri بر روی گزینه voice feedback بروید و آن را از حالت always به حالت  control with ring switch تغییر دهید.

3

4- اضافه شدن حالت ذخیره باتری

به قسمت setting و سپس به قسمت battry بروید و low power mode را روشن کنید. این گزینه با خاموش کردن جلوه های بصری، غیر فعال کردن برنامه های پیشین و دانلود خودکار عمر باتری شما را افزایش می دهد.

4

5- برقراری تماس یا پیام فرستادن سریع به شخصی

می توانید این کار را با سرچ نام فرد در قسمت universal search انجام دهید. کافی است در هر برنامه ای که هستید، دکمه home را فشار دهید، بعد سرچ را باز کنید و نام فرد را تایپ نمایید.

5

6- انتخاب چند عکس پشت سرهم به راحتی

می توانید با کشیدن دست خود روی عکس ها آن ها را به راحتی انتخاب کنید. همچنین گزینه hide اضافه شده که می توانید توسط آن عکس ها را از moment پاک کنید در حالی که هنوز در آلبوم نمایش داده می شوند.

6

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ویژگی های پنهان ios 9 [بخش نخست]

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *