پادویش

برنامه فیسبوک مخفیانه از دوربین شما استفاده می ‌کند

برنامه فیسبوک مخفیانه از دوربین شما استفاده می ‌کند

براساس گزارشات توسعه دهنده ای به اسم جاشوا مدوکس و و وب سایت TheNextWeb، برنامه فیسبوک مخفیانه از دوربین شما استفاده می ‌کند . این برنامه در پس زمینه دوربین دستگاه تلفن همراه شما را فعال می کند. این توسعه دهنده به تازگی متوجه شده که نسخه iOS برنامه فیسبوک در زمان اجرا شدن در پس زمینه از دوربین گوشی آیفون استفاده می کند. وی ادامه داد که این مشکل را در پنج گوشی مختلف مشاهده کرده است. البته فعلا گفته شده که این مشکل در نسخه اندروید برنامه فیسبوک وجود نداشته باشد.

فرادرس

برنامه فیسبوک مخفیانه از دوربین شما استفاده می ‌کند

مدوکس این باگ را هنگامی مشاهده کرده که در حین جستجو در فید برنامه فیسبوک بوده و مشاهده کرده که دوربین سمت چپ فید حساب کاربری اش باز شده است. این وب سایت هم با بررسی هایی که انجام داده، وجود این مشکل را در برنامه فیسبوک تایید کرده است. البته این وب سایت ادعا کرده که برنامه فیسبوک در iOS 13.1.3 این مشکل را ندارد. با توجه به این مشکلات، به نظر میرسد که مشکل ذکر شده نه براساس هدفی تعیین شده بلکه صرفا به دلیل باگشی سهوی ایجاد شده است. با این وجود، بروز چنین مشکلی در برنامه محبوب فیسبوک یک مشکل امنیتی محسوب شده که هرچه زودتر باید برطرف شود.

برنامه فیسبوک مخفیانه از دوربین شما استفاده می ‌کند

در ادامه وب سایت TheNextWeb گفته که تنها در صورتی به برنامه فیسبوک مجوز استفاده از دوربین گوشی داده می شود که به برنامه اجازه داده باشید. در این صورت برنامه میتواند دوربین گوشی شما را فعال کرده و در غیر اینصورت iOS جلوی باز شدن دوربین گرفته می شود. برای جلوگیری از دسترسی فیسبوک به دوربین مسیر زیر را دنبال کنید :

Settings app > Privacy > Camera > Facebook و Settings > Privacy > Microphone > Facebook

منبع :

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : برنامه فیسبوک مخفیانه از دوربین شما استفاده می ‌کند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *