واقعا به چه سرعت اینترنتی احتیاج دارید ؟

سرعت اینترنت

ارائه دهندگان خدمات اینترنتی همیشه قصد دارند تا برای شما یک اینترنت با سرعت بالاتر ارائه بدهند. اگر بخواهیم بازاریابی را فراموش کنیم: واقعا به چه سرعت اینترنتی احتیاج دارید؟ پاسخ کمی پیچیده تر از انتظار شماست. سطوح سرعت بالاتر همیشه ارزش پولی ندارند. سرعت اتصال اینترنت معمولا بر اساس مگابیت در ثانیه اندازه گیری می شود، که اغلب با عبارت Mbps نوشته می شود. هشت مگابیت برای تشکیل یک مگابایت طول می کشد، بنابراین اگر شما یک اتصال 1000 مگابیت در ثانیه (گیگابیت) داشته باشید، برای بارگیری یک فایل 1 گیگابایتی، 8 ثانیه زمان می برد تا فایل شما بارگیری شود.

سرعت در برابر حجم داده ها

بسیار مهم است که تفاوت این دو مورد اکنون روشن شود. سرعت اینترنت تعیین می کند که چه حجم اطلاعاتی را می توانید در یک دفعه بارگیری نمایید و یک حجم داده محاسبه می گردد که چقدر می توانید در یک ماه حجم دانلود انجام دهید. این موارد قطعا به یکدیگر مرتبط هستند – اگر شما یک اتصال سریع تر داشته باشید و از یک پهنای باند واقعی استفاده کنید، ممکن است بتوانید حجم داده هایتان را به حداکثر برساند. حجم داده ها در صنعت تلفن همراه بسیار رایج است، و برایتان داده های محدودی در زمان استفاده از گوشی در هر ماه در نظر گرفته می شود. آن ها عمدتا یک روش برای تقسیم خدمات به سطوح مختلف دارند و هزینه بیشتری را برای گزینه های “premium” پرداخت می کنند، و درخواست داده ها سریع تر افزایش می یابد تا ارائه دهندگان خدمات بتوانند از این طریق به فعالیت خود ادامه دهند.

در حالی که تلفن شما ممکن است دارای حجم داده ی مشخصی باشد، اینترنت اکسپلوررهای خانگی مانند Comcast نیز یک حجم مشخصی دارند، در صورتی که شما هیچ حجم داده ای را نخواهید معمولا در 1 ترابایت اطلاعات (1024 گیگابایت) در هر ماه، با یک گزینه اضافی 50 دلاری در هر ماه اعمال می کند. طبق گفته ی Comcast، اکثر مشترکین Xfinity Internet از ماه دسامبر 2018، به صورت ماهانه از 174 گیگابایت حجم استفاده می کنند. اما اگر شما چندین نفر در خانه هستید که حجم زیادی را مصرف می کنند، تعیین حجم داده کار شما را بسیار آسان تر می کند و صرفه جویی بسیاری در حجم اینترنت شما صورت می گیرد.

چه چیزی بیشترین میزان پهنای باند را استفاده می کند؟

سرعت اینترنت شما در آخر به عنوان یک میزان برای اندازه گیری پهنای باند می باشد. اگر شما یک اتصال 25 مگابیتی در ثانیه داشته باشید، می توانید 5 بار به صورت همزمان نتفلیکس 5 مگابیت بر ثانیه را تماشا کنید. در حال حاضر با متوسط سرعت اینترنت در ایالات متحده نزدیک به 100 مگابیت در ثانیه، نمی توانند حداکثر ارتباط خود را برقرار کنند. با این حال، در مناطق روستایی، حداکثر سرعت در دسترس می تواند تک رقمی نیز باشد.

به طور کلی، مشاهده ی ویدئو از بیشترین میزان پهنای باند استفاده می کند، حداقل برای کاربر معمولی اینطور می باشد. Netflix با استفاده از حدود 5 مگابیت در ثانیه برای کیفیت 1080p استفاده می کند ولی برای کیفیت 4K حجمی برابر با 25 مگابیت در ثانیه مصرف می نماید. یوتیوب معمولا حجم بسیتری را مصرف می کند، چرا که بسیاری از فیلم ها با سرعت 60 فریم در ثانیه (دو برابر پهنای باند) فیلم برداری می شوند و از حدود 7 مگابیت در ثانیه در کیفیت 1080 پیکسل و سرعنت 60 فریم بر ثانیه استفاده می شود.

اما این کل تصویر نیست. در حالی که ممکن است ویدئو یوتیوب به میزان 7 مگابیت در ثانیه باشد ولی به عنوان باند واقعی آن محسوب نمی شود. از آنجایی که پیش از آن بافر می شود، یوتیوب معمولا از اتصال شما حداکثر استفاده را می کند، در آزمایش های ما تقریبا 250 مگابیت بر ثانیه (با اتصال 400 مگابیت در ثانیه) مصرف اینترنت دارد.

بیشتر بخوانید  نحوه ساخت یک ایمیل ناشناس موقتی و بدون نام تنها در 3 مرحله

سرعت اینترنت

مخالفش هم صحیح است. اگر پهنای باند کافی در دسترس نباشد، YouTube شما را تا کیفیت 480p با سرعت 30fps یا حتی پایین تر می آورد، به شما اجازه می دهد تا فیلم ها را حتی با اتصال 1 مگابیت در ثانیه تماشا کنید. Netflix عمدتا با تنظیم میزان کیفیت و سرعت قابل دسترس به همان شیوه عمل می کند. اگر دستگاه های چندگانه را اجرا می کنید، روتر شما ترافیک میان تمامی آن ها را متعادل می نماید و پردازش شما بر این اساس تنظیم می شود.

بنابراین، بر همین اساس، واقعا مهم نیست که اتصال شما چقدر سریع است، زیرا به طور کلی برای مشاهده ی ویدئو استفاده می شود و پهنای باند به همان اندازه که می تواند باشد، هست!. تا زمانی که شما به اندازه کافی سرعت دارید تا حداقل یک جریان با کیفیت پایین را پشتیبانی نمایید، هیچ بافری را مشاهده نخواهید کرد. با داشتن شرایط پهنای باند بالا، می توانید کیفیت پخش فیلم را با کیفیت عالی فعال کنید. در هر صورت ممکن است این مورد همیشه بدین صورت نباشد، بنابراین دارا بودن حجم بالا و روش های بهتر همیشه خوب است.

آیا سرعت آپلود نیز اهمیت دارد؟

سرعت آپلود شما بخش دیگری از نقشه ی اینترنت شماست که بسیار کمیاب می باشد. در اغلب موارد، ارائه دهندگان خدمات اینترنت با سرعت دانلود عالی و سرعت آپلود بسیار ضعیف فروخته خواهند شد. استدلال این است که مردم دانلود بیشتری نسبت به آپلود انجام خواهند داد. این درست است، اما هنگامی که فایلی را آپلود می کنید، احساس می کنید که در یک روستایی دور افتاده و بدون امکانات زندگی می کنید.

سرعت اینترنت

سرعت آپلود شما تعیین می کند که چقدر سریع می توانید محتوا را در اینترنت آپلود نمایید. اگر فایل ها را به Google Drive یا Dropbox بفرستید، به دلیل سرعت آپلود محدود خواهید شد و این کار برای شما زمان بر می شود. اما سرعت آپلود فایل ها نمی تواند کیفیت Facetime و Skype شما را تحت تاثیر قرار دهد، بخصوص اگر بخواهید یک ویدئوی زنده تهیه کنید. برای اینکه بتوانید در سایت هایی مانند Twitch یا یوتیوب بارگذاری انجام دهید، نیاز به سرعت آپلود بالا دارید. ممکن است شما برایتان تفاوت چندانی در سرعت دانلود نباشد ولی به طورکلی گاهی اوقات اهمیت بسیار بالایی پیدا می کند.

گاهی اوقات ممکن است شما توسط بخش ISP محدود شوید. آن ها معمولا سرعت دانلود را تبلیغ می کنند و برای رسیدن به سرعت آپلود نیاز به کندوکاو دارید. Xfinity در اینجا به فروش اینترنت “gigabit” می پردازد، اما تنها تا 35 مگابیت بر ثانیه آپلود می کند. این 965 مگابیت در ثانیه است که از گیگابیت برخوردار می گردد.

سرعت اینترنت

به هر حال اگر شما در سایر کشورهای دنیا زندگی می کنید، اگر می خواهید که سرعت دانلود و همچنین آپلود بیشتری داشته باشید، باید هزینه ی بالاتری را بپردازید تا این امکانات در اختیار شما قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: howtogeek

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : واقعا به چه سرعت اینترنتی احتیاج دارید ؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *