آنتی ویروس پادویش

ویژگی جدید اینستاگرام: عدم ‌نمایش تعداد لایک ‌ها حساب کاربری ممکن شد

ویژگی جدید اینستاگرام

«عدم‌نمایش تعداد لایک‌ها» ویژگی جدید اینستاگرام است، کاربران قادر به فعال‌سازی گزینه عدم نمایش تعداد لایک برای حساب خود و دیگران هستند.

به گزارش زوم تک به نقل از وبسایت social media today، رئیس اینستاگرام آدام موسری  (Adam Mosseri) بالاخره تایید کرد که کاربران اینستاگرام می‌توانند تصمیم بگیرند که تعداد لایک‌های مطالب حساب کاربری نشان داده شود یا خیر.

 

ویژگی جدید اینستاگرام

آدام موسری گفت:« اینستاگرام در سال گذشته این ویژگی را به صورت محدود بر روی برخی از صفحات کاربری برخی مناطق امتحان کرد تا از بازخورد کاربران آگاه شود. به گفته وی، برخی کاربران اینستاگرام از این اقدام استقبال کردند و برخی دیگر متعقد بودند به منظور درک از شهرت یک حساب کاربری نمایش تعداد لایک‌ها از اهمیت مهمی برخوردار است. حالا اینستاگرام تصمیم دارد این ویژگی را به منظور بهبود تجربه کاربری رسما عرضه کند. کاربران می‌تواند نمایش یا عدم‌نمایش گزینه لایک را خود انتخاب کنند؛ در صورت نیاز کاربران می‌توانند هم نمایش لایک مطالب خود را برای دیگران غیرفعال کنند و هم گزینه لایک مطالب دیگر کاربران را برای خود غیرفعال کنند.

در حقیقت، اینستاگرام عدم‌نمایش تعداد لایک‌ها را 2 سال پیش در برخی از مناطق آغاز کرد. اینستاگرام نتایج این بررسی‌ها را هیچ‌گاه منتشر نکرد، اما موسری اخیرا اعلام کرده که این ویژگی به دلیل همه گیری کرونا در دستور کار اینستاگرام قرار گرفته و دوباره بررسی موضوع عرضه این ویژگی در اولیت این شرکت است.

 

 

ویژگی عدم‌نمایش تعداد لایک‌ها

همان طور که اشاره شد، عرضه ویژگی‌های جدید برای بار دیگر در الویت اینستاگرام قرار گرفته است. آلساندرو پالولتزی (Alessandro Paluzzi) کارشناس برنامه در ماه ژانویه (دی) اعلام کرد که با بررسی کدهای back-end اینستاگرام به ویژگی جدید عدم‌نمایش تعداد لایک‌ها پی‌برده است.

هم‌چنین، پالولتزی پی‌برد که کاربران می‌تواند این گزینه را در هنگام پست کردن مطلب با استفاده از تنظیمات فعال کنند.  کاربران می‌توانند گزینه عدم‌نمایش تعداد لایک‌ها مطالب کاربران دیگر را هم انتخاب کنند.

گویا دقیقا این همان ویژگی‌ای است که موسری برای آن 3 مورد را تایید کرده است:

  • عدم‌نمایش تعداد لایک‌ها مطالب حساب کاربری دیگران
  • عدم‌نمایش تعداد لایک‌ها مطالب خود
  • قرار دادن تمامی لایک‌ها در خود برنامه
بیشتر بخوانید  Threads، اپلیکیشن جدید اینستاگرام

موسری چیزی پیرامون مراحل تست یا دسترسی کدام مناطق به این ویژگی نگفت، وی اعلام کرد که به زودی اطلاعات بیشتری در این خصوص منتشر می‌کند. موسری هم‌چنین از تست این ویژگی بر روی فیسبوک هم خبر داد. فیسبوک در واقع بخشی از مراحل بررسی ویژگی پنهان ساختن تعداد لایک‌ها را برعهده داشت. برخی از کاربران شاهد عدم‌نمایش تعداد لایک‌ها مطالب خود برای زمان محدودی بودند. به نظر می‌رسد که این ویژگی بر روی فیسبوک هم پیاده سازی شود و کاربران این شبکه مجازی نیز از این ویژگی بهره‌مند خواهند شد.

 

 

مزایا این ویژگی

این ویژگی؛ به کاهش فشار بر معیارهای بیهودگی کمک می‌کند یا ظرفیت شما را برای دیدن میزان محبوبیت یک پست، بسته به دیدگاه شما ، از بین می برد. آیا به نظر شما ویژگی پنهان کردن لایک‌های ایسنتاگرام از فشار روانی وارد شده بر برخی کاربران می‌کاهد؟ به گفته برخی از کارشناسان، در صورت پنهان شدن لایک‌های اینستاگرامی، توجه برای تولید محتوای باکیفیت‌تر افزایش پیدا می‌کند.

برخی از کاربران و کارشناسان نظر متفاوتی دارند؛ به نظر آن‌ها اینستاگرام یک پلتفرم کسب‌وکار است و مطمعنا لایک بیشتر نقش مهمی برای حساب‌های اینستاگرامی دارد. برای مثال، عدم‌نمایش تعداد لایک‌ها اینستاگرامی برای مدل‌های اینستاگرامی؛ اینفلوئنسرها؛ … که منبع درآمد آن‌ها از بازدیدهای بالای اینستاگرامی سرچشمه می‌گیرد تاثیر منفی‌ به همراه خواهد داشت. نظر شما در مورد ویژگی جدید «عدم‌نمایش تعداد لایک‌ها » اینستاگرام چیست؟ آیا به نظر شما پنهان ساختن تعداد لایک‌ها می‌توان نقش سازنده‌ای در بهبود کیفیت محتوای اینستاگرام به دنبال داشته باشد؟

 

 

منبع: social media today

در همین موضوع در زوم تک:

« بدافزار خطرناکی به نام «تروجان جوکر» 500 میلیون دستگاه‌ هوآوی را هدف قرار داد

« تبلیغات جدید مرورگر گوگل کروم، امنیت کاربران را به خطر می‌اندازد

« سرویس جدید اینستاگرام با نام Reels را بهتر بشناسیم؛ ریلز اینستاگرام یا شبیه ساز شده تیک تاک؟

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ویژگی جدید اینستاگرام: عدم ‌نمایش تعداد لایک ‌ها حساب کاربری ممکن شد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *