آنتی ویروس پادویش

هوآوی ممکن است بزودی از تراشه‌های اسنپ دراگون در گوشی‌های هوشمندش استفاده کند

رکورد هوآوی در فروش ۱۰۵ میلیون گوشی هوشمند در نیمه اول 2020

یکی از مدیران هوآوی از تصمیم این کمپانی برای استفاده از تراشه‌ های اسنپ دراگون خبر داد. تراشه‌های اسنپ دراگون، در حال حاضر، بهترین هستند.

یکی از مدیران هوآوی خبر مبنی بر تمایل هوآوی از تراشه های کوالکام اسنپ دراگون را تایید کرده است؛ خبری که در صورت به وقوع پیوستن، اعتبار و محبوبیت بیشتری به گوشی های هوشمند هوآوی می‌ بخشد. حتما می دانید که کمپانی هوآوی، قبلا هم، از تراشه‌های اسنپ دراگون در گوشی های هوشمند اقتصادی میان رده‌ایی ارزان قیمت خود استفاده کرده بود، اما این بار کمپانی هوآوی تصمیم گرفته است تا از بهترین و قدرت مندترین تراشه های کوالکام اسنپ دراگون سیلیکون در بهترین پرچم دارهای خود استفاده کند.

بیشتر بخوانید: تراشه اگزینوس 1000 سامسونگ ممکن است سریع تر از تراشه کوالکام اسنپ دراگون 875 باشد!

بخاطر تنش های سیاسی بین آمریکا و چین و همین طور تحریم های آمریکا علیه کمپانی های چینی ،از جمله هوآوی؛ هوآوی ،پیشتر گفته بود علاقه‌ایی دیگر به استفاده از محصولات آمریکایی ندارد، تا جایی که به دلیل محدودیت های گوگلی علیه گوشی‌ های اندرویدی هوآوی، این کمپانی چینی سیستم عامل خود  به نام “هارمونی” را طراحی و عرضه کرده است. مطعمنا عدم علاقه هوآوی برای استفاده از محصولات ساخت آمریکا، به تراشه‌ های کوالکام اسنپ دراگون نیز خلاصه می شدند، اما حالا بعد از گذشته چند ماه، انگار هوآوی کمی از سیاست های خود عقب نشینی کرده است.

هوآوی تراشه های کایرین (kirin) خود را دارد؛ تراشه هایی که عملکردی نسبتا معمولی ایی در مقابل بهترین تراشه های کوالکام اسنپ دراگون دارند! سری گوشی هوشمند هوآوی P40، آخرین و بهترین پرچم دار های هوآوی هستند که تراشه‌ی کایرین بهره مند شده اند. تراشه های بکار برده شده در این گوشی های هوشمند پرچم دار هوآوی، عملکرد آن چنانی بدی هم از خود ندارند.

ادامه همکاری اسپانیا با هوآوی برای راه‌اندازی شبکه موبایل 5G

پیش‌تر، کوالکام از تصمیمش برای همکاری بین 2 کمپانی گفته بود؛ حالا بعد از گذشت چند ماه، گو پینگ (Guo Ping) یکی از مدیران کمپانی هوآوی از اشتیاق این کمپانی برای همکاری با کمپانی کوالکام خبر داده است. خبری که در صورت نشان دادن چراغ سبز توسط آمریکآ، می تواند برای هر 2 کمپانی سودآوری زیادی را به همراه داشته باشد.

هوآوی بارها از دولت آمریکا خواسته است تا نسبت به سیاست های وضع شده علیه این کمپانی بازنگری کند؛ سیاست هایی که هوآوی را از خرید محصولات ساخته شده آمریکایی باز داشته است و حتی دیگر حتی هوآوی نمی تواند در آمریکا فعالیت اقتصادی هم داشته باشد!

بیشتر بخوانید  تبلت MatePad 11.5 هوآوی در راه است

بیشتر بخوانید: سامسونگ وظیفه تولید تراشه های جدید اسنپ دراگون 875 را بر عهده گرفت!

علت اینکه چرا هوآوی علاقه مند به استفاده از تراشه های اسنپ دراگون در پرچم دار هایش است، نباید عجیب باشد. حتی کمپانی مدیاتک که یکی از اصلی ترین رقیب های کمپانی کوالکام است، به دلیل تحریم های آمریکا علیه کمپانی های چینی از جمله هوآوی، نمی تواند به این کمپانی تراشه های مدیاتک خود را بفروشد. تراشه های HiSilicon هوآوی نیز آنقدر که می بایست خوب می بودند، نبودند، پس استفاده از بهترین گزینه های تراشه برای هوآوی کمی محدودتر شده است. و این اولین بار نیست که هوآوی تصمیم دارد از تراشه های کوالکام اسنپ دراگون سیلیکون در گوشی های هوشمندش استفاده کند.

برخی از گوشی هوشمند هوآوی تا سال 2019 به این تراشه ها مجهز شده بودند؛ گوشی های هوشمند همچون سری گوشی های هوشمند Nova و سری گوشی های Y7 2019. گرچه محبوبیت گوشی های هوآوی به دلیل تحریم های آمریکا کمتر نشده است یا حتی فروش گوشی های هوشمندش دست خوش تغییرات نشده است، اما اگر تحریم های آمریکا از سر هوآوی برداشته شود، کمپانی هوآوی به آنجا که لایق است، می رسد. پس جای تعجبی ندارد چرا هوآوی می‌ خواهد از تراشه های اسنپ دراگون سیلیکون در پرچم دار های خود استفاده کند. در صورت چراغ سبز نشان داده شدن به هوآوی توسط آمریکا، احتمالا شاهد بکار رفتن بهترین تراشه های اسنپ دراگون در سری P توسط هوآوی باشیم.

بیشتر بخوانید: تاریخچه‌ی اندروید؛ از شروع تا به امروز ، به همراه معرفی تمامی ورژن ها اندروید

علاقه ی هوآوی برای همکاری دوباره با کوالکام و بکار بردن تراشه های اسنپ دراگون، شاید تصمیم هوآوی برای بدست آوردن توجه کاخ سفید نیز باشد؛ شاید هوآوی از آمریکا می خواهد محدودیت ها را کنار بگذارد یا ،حداقل، آن ها را کمتر کند.

هوآوی بار ها در کنفرانس های خبر از علاقه این کمپانی برای همکاری با کمپانی های بین الملی و حتی آمریکایی ،از جمله کوالکام اسنپ دراگون، به منظور گسترش تجارت و تکنولوژی گفته است. شاید استفاده دوباره از تراشه های کوالکام اسنپ دراگون در گوشی های هوشمند هوآوی بتواند بار دیگر حق گرفته شده از این کمپانی چینی، را جبران کند.

 

منبع: androidauthority

زمان انتشار در androidauthority: یک روز پیش

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : هوآوی ممکن است بزودی از تراشه‌های اسنپ دراگون در گوشی‌های هوشمندش استفاده کند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *