پادویش

ُسری P50 هوآوی احتمالا با چیپ کوالکام همراه هستند

ُسری P50 هوآوی احتمالا با چیپ کوالکام همراه هستند

سال جاری شرکت‌های تولیدکننده دستگاه های هوشمند به دلیل کمبود در تولید تراشه با مشکلاتی رو به رو شدند و هوآوی نیز یکی از آنهاست. مسئله ای که ممکن بوده این کمپانی را به سمت استفاده از چیپ کوالکام به جای کایرین در سری P50 سوق دهد.

طبق گزارش جدید ، Huawei در مورد چیپست ها و سری گوشی های هوشمند P50 خود قصد دارد برخی موارد را با یکدیگر مطابقت دهد. به نظر می رسد این شایعه کاملا مطابق با گزارشی مشابه در ماه ژوئن باشد. با توجه به ممنوعیت تجارت ایالات متحده ، این شرکت دارای محدودیت Kirin 9000 SoC است و آنها فقط برای تمام واحدهای P50 کافی نیستند. بنابراین تراشه های کوالکام جایگزینی آشکار در اینجا هستند.

از آنجا که دولت آمریكا مجبور است به صراحت به هر شركت آمریكایی اجازه تجارت با هواوی را بدهد ، برخی موانع وجود دارد. به عنوان مثال ، Huawei نمی تواند تعداد بیشتری از چیپست های Kirin 9000 خود را تولید کند و مقدار موجودی آن نیز برای انتشار کامل نسخه P50 آن را کاهش نمی دهد.

با این حال ، استفاده از تراشه های کوالکام به خودی خود معامله هایی دارد و این عدم پشتیبانی از 5G است. ممنوعیت فعلی تجارت ، هواوی را از استفاده از فناوری 5G محدود می کند ، بنابراین منبع انتظار دارد وانیل P50 از نسخه 4G اسنپدراگون 888 استفاده کند. این محصول قرار است در اوایل تا اواسط ماه آگوست راه اندازی شود.

از طرف دیگر ، مدل Pro با واحدهای مجهز به Kirin 9000 در ماه آگوست آغاز خواهد شد. اما تا ماه دسامبر ، کارشناسان فکر می کنند عرضه Kirin SoC به پایان رسیده و شرکت مجبور به استفاده از تراشه های اسنپدراگون خواهد شد.

هیچ خبری در مورد P50 Pro + در مورد این گزارش نبود بنابراین تنها باید منتظر ماند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ُسری P50 هوآوی احتمالا با چیپ کوالکام همراه هستند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *