ردیابی آیفون با استفاده از اپل واچ و وب ‌سایت آی‌ کلود

آیا بیشتر مواقع گوشی آیفون خود را گم می کنید و برای پیدا کردن آن سردرگم می شوید، در صورتی که اپل واچ داشته باشید خیلی راحت میتوانید آن را پیدا کنید. با وجود قابلیتی مثل پینگ در اپل واچ میتوان به راحتی آیفون خود را پیدا کرد. اما اگر اپل واچ ندارید، میتوانید از وب سایت آی کلود برای پیدا کردن آیفون خود استفاده کنید. با استفاده از اپل واچ تنها میتوانید گوشی خود را در اطراف خود پیدا کنید. اما اگر آیفون شما به سرقت رفته باشد تنها میتوانی از وب سایت آی کلود اقدام به ردیابی آن کرده و گوشی خود و سارق را پیدا کنید.

ردیابی آیفون با استفاده از اپل واچ و وب ‌سایت آی‌ کلود

اپل واچ تنها قادر به ردیابی از فاصله نزدیک و محدود با استفاده از صوت خواهد بود. ولی با وب سایت آی کلود تنها میتوانید آیفون خود را از راه دور کنترل کرده و آن را روی نقشه به صورت آنلاین ردیابی کنید. ساعت هوشمند اپلی که استفاده می کنید باید دارای فناوری بلوتوث و یا شبکه وای فای به آیفون مورد نظر وصل باشد تا بتوانید از ویژگی پینگ استفاده کرده و گوشی را پیدا کند. برای پینگ کردن یا همان به صدا درآوردن آیفون اول باید صفحه مربوط به نمایش ساعت را ببینید. در صورتی که صفحه را مشاهده نمی کنید، باید تاج دیجیتالی را برای نشان داده شدن کلاک فیس فشار دهید. در ادامه وارد صفحه گلنس که یک نوع صفحه دسترسی سریع به قابلیت های مختلف ساعت هوشمند اپل است شوید و انگشت خود را از پایین به بالا روی نمایشگر ساعت بکشید.

ردیابی آیفون با استفاده از اپل واچ و وب ‌سایت آی‌ کلود

حالا برای وارد شدن به قسمت تتظیمات مربوط به صفحه گلنس که آخرین صفحه glance در قسمت چپ نمایشگر ساعت هوشمند اپل می باشد را از چپ به راست لمس کنید. سپس به آرامی روی دکمه pinging phone ضربه بزنید. با اینکار حتی اگر آیفون شما در حالت بی صدا یا همان سایلت باشد، شروع به انتشار یک نویز صوتی می کند تا بتوانید گوشی را پیدا کنید. در همین حین یک پیام حامل Pinging iPhone روی صفحه اپل واچ شما نشان داده می شود. اگر که آیفون شما در محدوده اپل واچ نباشد، همانطور که گفته شد میتوانید با مراجعه به سایت iCloud.com و با استفاده از اپل آی دی و رمزعبورتان گوشی را ردیابی کنید.

بیشتر بخوانید  سری آیفون 16 پرو نمایشگر بزرگتری دارند

ردیابی آیفون با استفاده از اپل واچ و وب ‌سایت آی‌ کلود

توجه داشته باشید که استفاده از ویژگی Find iPhone از سایت iCloud.com در رایانه ویندوزی تنها در مرورگرهای اینترنت اکسپلورر 11، مایکروسافت اج و پنجره مرور ناشناس مرورگر گوگل کروم قابل استفاده خواهد بود. این ویژگی نمیتواند در پنجره های استاندارد و عادی مرورگی های فایرفاکس و یا کروم مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه استفاده از این ویژگی با شرایط ذکر شده، روی آیکون Find iPhone که در صفحه اصلی آی کلود می باشد کلیک کنید. در این صفحه یک پیام شامل …Locating نشان داده می شود که نشان دهنده فرایند مکان یابی آیفون شماست. بعد از اینکه فرایند مکان یابی، مکان فعلی آیفون شما روی نقشه آنلاین با یک نقطه سبز رنگ نشان داده خواهد شد. شما میتوانید با کلیک کردن روی گزینه All Devices که درست در بالای نقشه در پنجره مرورگر قرار دارد، به گزینه های بیشتر و دستگاه های آی او اس دیگر خود هم دسترسی داشته باشید. تنها کافیست برای مکان یابی روی نام دستگاه اپلی خود کلیک کنید. بعد از اینکه دستگاه مورد نظر را انتخاب کردید، یک کادر محاوره ای به صورت پاپ آپ بالا می آید که در آن اطلاعاتی مثل اخرین زمان مکان یابی و همینطور سطح باتری دستگاه را در گوشه بالا و سمت چپ نشان میدهد. شما میتوانید با استفاده از آن دستگاه آی او اس خود را از راه دور کنترل کنید. به این شکل که میتوانید برای به صدا در آوردن آیفون روی Play Sound  کلیک کنید.

ردیابی آیفون با استفاده از اپل واچ و وب ‌سایت آی‌ کلود

اگر گوشی اپل خود را رها کرده اید و نمیدانید کجاست، و یا فردی آن را سرقت کرده، شما میتوانید برای جلوگیری از دسترسی دیگر افراد به اطلاعات شخصی تان از حالت گمشده یا همان Lost Mode در آی کلود استفاده کنید. این حالت دستگاه آی او اس شما را از راه دور با رمز عبور قفل می کند. همینطور میتوانید برای پاک کردن اطلاعات شخصی و غیر شخصی خود از راه دور از گزینه Erase iPhone استفاده کنید.

منبع : howtogeek

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ردیابی آیفون با استفاده از اپل واچ و وب ‌سایت آی‌ کلود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *