گوگل با Fast Share در رقابت با AirDrop اپل

گوگل با Fast Share در رقابت با AirDrop اپل

کمپانی گوگل در اندروید 4 یا همان کیت کت یک ویژگی جدید مبتنی بر NFC به اسم اندروید بیم را معرفی کرده که با استفاده از آن میتوان فایل ها را بین دستگاه های مختلف در فاصله نزدیک اشتراک گذاری کرد. البته این برنامه هرگز نتوانست مثل AirDrop  اپل محبوبیتی در اندروید کسب کند. از جمله دلایل محبوب واقع نشدن و استقبال نکردن کاربران از این ویژگی، سرعت کند و مراحل سخت ارسال فایل های مورد نظر بود. بنابراین گوگل در اندروید 10 که یک نسخه جدید از سیستم عامل می باشد، پشتیبانی از این نرم افزار را قطع کرده و نرم افزاری جدید به اسم Fast Share را معرفی کرده است. گوگل با Fast Share در رقابت با AirDrop اپل پرداخته و آن را جایگزین برنامه قدیمی و ناکارآمد اندروید بیم کرده است.

گوگل با Fast Share در رقابت با AirDrop اپل

اپلیکیشن Fast Share با استفاده از بلوتوث میتواند دستگاه و با استفاده از وای فای میتواند فایل ها را انتقال دهد. اما برنامه قدیمی و ناکارآمد اندروید بیم فقط از بلوتوث برای انتقال بیت و بایت ها استفاده می کرد. میتوان در تصاویر مشاهده کرد که این برنامه چقدر پیشرفت داشته و طراحی دوباره رابط کاربری آن توسط گوگل انجام شده است. در این اپلیکیشن قابلیت های جدیدی مثل تعویض اکانت و رمز عبور برای منتقل کردن فایل ها اضافه شده است. تنظیمات از منوی اکانت گوگل به منوی اتصالات اندروید جا به جا شده است. همینطور یک برگه اشتراک گذاری جدید اضافه شده که قابلیت نام گذاری دستگاه و مشخص کردن سطح اشتراک گذاری را به کاربر میدهد.

گوگل با Fast Share در رقابت با AirDrop اپل

علاوه بر بهتر شدن امکانات و ویژگی های این برنامه، رابط کاربری آن نیز دوباره طراحی شده است. در نسخه اولیه، این اپلیکیشن به شکل تمام صفحه اجرا می شد ولی تصاویر جدید، نشان دهنده رابط کاربری جذاب تر و بهتری هستند که فقط پائین صفحه نمایش را میگیرد. با اینحال این برنامه هم اکنون اجرا کردنی نیست، اما کاربران میتوانند چگونگی عملکرد و فرایند به اشتراک گذاری را به صورت کلی ببینند. به عنوان مثال در هنگام اشتراک گذاری میتوان دستگاه هایی مثل آیفون، ساعت هوشمند، کروم بوم و … را به عنوان جامعه هدف این برنامه دید. همینطور باید دید که آیا این گوگل با Fast Share در رقابت با AirDrop اپل میتواند از سیستم عامل iOS نیز پشتیبانی کند یا نه. پیش بینی می شود که در ماه اکتبر این برنامه در کنار پیکسل ها رونمایی شود.

بیشتر بخوانید  آیفون 15 پلاس گوشی ارزان تر از نسخه قبل

گوگل با Fast Share در رقابت با AirDrop اپل

منبع : androidcentral.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : گوگل با Fast Share در رقابت با AirDrop اپل

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *