چگونه بفهمیم باتری گوشی خراب است؟

باتری گوشی

چگونه بفهمیم باتری گوشی خراب است؟ باتری برای هر گوشی تقریبا حکم قلب برای انسان ها را داشته است.اگر باتری گوشی ما خراب شود قطعا گوشیمان تا زمانی که باتری جدیدی برایش نخریم ، بی استفاده خواهد بود پس نیاز است روش های را بدانیم تا خرابی و سالم بودن باتری گوشی را تشخیص دهیم. گاهی واقعا ما از گوشیمان مراقبت می کنیم ولی باتری آن خراب می شود و کم کم میزان ظرفیت آن کاهش می یابد.

1)باتری تان از نظر شکل ظاهری بررسی کنید

همیشه نیازی نیست که یک متخصص تشخیص خرابی و سالمی گوش شما را بدهد بلکه شما می توانید به ارامی باتری را از گوشیتان خارج کنید و اگر برامدگی یا لکه بر روی باتری مشاهده کردید به خرابی آن پی ببرید در غیر اینصورت باید روش های دیگر را بررسی کنید.

نکته) اگر تشخیص داده اید که باتری گوشیتان خراب است دیگر نباید آن را بر روی گوشیتان بگذارید.


مقالات مرتبط : افزایش سرعت شارژ گوشی | روش های درست شارژ کردن گوشی | ترفندهای برای شارژ سریع تر گوشی


 2)به میزان شارژ باتری دقت کنید

برخی از باتری ها از گوشی خارج نمی شوند و باید به میزان درصد شارژ باتری شان دقت کنید (اگر درصد شارژ باتری در گوشیتان وجود ندارد ویجت نصب کنید).

اگر باتری تان را از صفر تا صد شارژ کرده اید و متوجه  شده اید بدون اینکه استفاده زیادی از گوشی کرده باشید به یکباره شارژ آن خالی شده بهتر است بدانید که عمر باتری تان تمام شده و دیگر نمی تواند برای شما کار کند.

3)از تست چرخش استفاده کنید

یکی از ساده ترین روش های که شما می توانید برای تست گوشیتان از آن استفاده کنید چرخش باتری است. باتری های لیتیوم  در هر بار که شارژ می شوند عمرشان کم شده و همچنین گرما و سرما نیز بر آنها تاثیر می گذارد.باتری را روی سطح صافی بگذارید و بچرخانید اگر باتری به خوبی بچرخد یعنی باتری سالم نیست. ( دقت کنید که اگر در زمان طولانی از باتری استفاده نشود ، باتری ورم می کند).

 


مقالات مرتبط : آیا شارژ کردن گوشی در طول شب کار درستی می باشد ؟ | رفع مشکل شارژ نشدن گوشی | همه چیز در رابطه با شارژ باتری گوشی تلفن همراه

بیشتر بخوانید  باتری گوشی اندرویدی خود را کالیبره کنید

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونه بفهمیم باتری گوشی خراب است؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *