پادویش

چگونه توسط فوتوشاپ عکس متحرک بسازیم ؟

ساخت تصاویر متحرک GIF

چگونه توسط فوتوشاپ عکس متحرک بسازیم ؟  برنامه فتوشاپ یکی از برنامه های گرافیکی مشهوری است که استفاده های زیادی از آن در قسمت های مختلف می شود. یکی از قابلیت های فتوشاپ در ساخت عکس های متحرک است ولی عده ی روش آن را نمی دانند در ادامه می توانید به پاسخ این سوال ” چگونه توسط فوتوشاپ عکس متحرک بسازیم ؟ ” برسید.

نکته) از نسخه های جدید فتوشاپ استفاده کنید چون در نسخه های قدیمی ممکن است برخی از گزینه ها وجود نداشته باشد.

نرم افزارهای که امکان ساخت عکس های متحرک را دارند بسیار زیاد می باشند که ما در ادامه به فتوشاپ اشاره کرده ایم. بعد از ساخت تصویر متحرک می توانید آنها را اپلود نمایید و به اشتراک بگذارید.

ساخت عکس های متحرک

1)اول از هر چیزی باید فایل ویدیویی تان را با فرمت MP4 اماده کنید. می توانید از پلیری مثل VLC  برای اینکار کمک بگیرید و قسمت خاصی که مدنظرتان است را به شکل یک فایل ویدیویی ضبط شده آماده نمایید. بعد از آن فریم ها را به صورت تک تک باید ویرایش کنیم. خب وارد منوی File شوید و سپس از گزینه Import  بعد Vidoe Frmae to Layers ویدئو را به شکل فریم ها به فتوشاپ وارد نمایید.

2)در دایلاگ باکسی که برایتان باز می گردد باید قسمتی از کلیپ که مطلوب است را انتخاب نمایید اینکار با استفاده از اسلایدر شروع و پایان در سمت راست و چپ انجام میگردد.

3)برای اینکه فریم های مختلف را انتخاب کنید از پنجره لایه ها(Layers ) استفاده نمایید. اگر می خواهید ویرایشی انجام بدهید می توانید از ابزار Text  یا Filterها استفاده کنید.

4)برای اینکه فایل متحرکتان را سیو کنید از منوی File  باید گزینه Save for Web را انتخاب نمایید. در این پنجره شما تنظیمات مختلفی را مشاهده می کنید که بهتر است با همان پیش فرض ها اینکار را انجام بدهید ولی فرمت خروجی حتما باید GIF باشد.

5)برای تکرار شدن در قسمت Loopimg Options گزینه Forever  را انتخاب نمایید.

6)در پایان روی گزینه Save کلیک نمایید و سپس فایل تصویر متحرکتان را ذخیره کنید.

7) اگر مراحل فوق را به درستی انجام داده باشید می توانید فایل متحرکتان را مشاهده کنید.

آیا مقاله چگونه توسط فوتوشاپ عکس متحرک بسازیم ؟ برای شما مفید بود ؟

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونه توسط فوتوشاپ عکس متحرک بسازیم ؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *