پادویش

چگونه شجاع باشیم؟ | تقویت شجاعت

روش شجاع بودن

چگونه شجاع باشیم ؟ می توان اینگونه گفت که همه ی ما تقریبا از اینکه ترسو باشیم بیزاریم. دوست داریم در انجام کارهایمان شجاع باشیم و از هیچ چیز نترسیم. گاهی ترس می تواند سبب شود تا ما به بسیاری از خواسته هایمان نرسیم و البته برایمان سوال باشد که چگونه شجاع باشیم؟

چطور شجاع باشیم؟

چگونه شجاع باشیم؟ : اول از هر چیزی باید تعریفی از شجاعت را به خوبی در ذهنمان ایجاد کنیم. شجاعت ترکیبی از قدرت ذهنی، دانش و اعتمادبه‌نفس می باشد که همگی با هم در یک خصوصیت اخلاقی جمع شده اند. وقتی این خصوصیت وجود داشته باشد فرد بدون اینکه هراسی در دل داشته باشد اقدام به کارهای می کند که شاید بداند آخر آن با شکست روبرو می شود ولی باز هم امیدوار است و بدون ترس جلو می رود.

شجاعت چیزی نیست که شما بتوانید یک شبه آن را بدست بیاورید بلکه باید برای پرورش آن در خودتان بسیار تلاش کنید تا به آنچه که می خواهید برسید. جوئل رانیون در رابطه با توسعه شجاعت در خود اینگونه می گوید:

1)باید از چیزی بترسید

2)خودتان را به هر شکلی که شده با آن روبرو کنید

3)نسبت به نخستین باری که با آن روبرو شده اید کمتر بترسید

4)آن را تکرار نمایید

در غیر اینصورت برای شما تنها یک راه وجود دارد 1)از چیزی بترسید 2) هیچ کاری برای آن انجام ندهید 3) همچنان به ترس تان نسبت به آن ادامه بدهید.

تقویت شجاعت : البته دقت داشته باشید که اگر از موارد خطرناکی مثل پلنگ می ترسید دیگر این جمله برای شما صدق نمی کند که خودتان را به هر شکلی که شده با آن روبرو کنید بلکه شما در این جا جانتان را از دست میدهید. لزوما کسی که برای هر کاری بدون مقدمه اقدام می کند نمی توان نام شجاع بودن را به او داد زیرا حماقت در چنین شرایطی کاملا با شجاعت متفاوت است. شجاعت با درک درست شکل می گیرد.

کاربران عزیز به نظر شما چگونه شجاع باشیم؟

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : چگونه شجاع باشیم؟ | تقویت شجاعت

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *