تفاوت عمر باتری درچیپست های مختلف آیفون چند درصد است؟؟

آیفون 6S در چهار رنگ ارائه میشود

همانطور که می دانید چیپست های آیفون 6 اس توسط دو شرکت سامسونگ و TSMC ساخته می شود. در اوایل ماه برخی ادعا کرده بودند که تفاوت بین عمر باتری این دو نوع آیفون با چیپست های مختلف زیاد است. در یکی از این آزمون ها تفاوت عمر باتری آن ها تا 2 ساعت نشان داده شده و عمر بانری آیفون با چیپست  TSMC بیشتر بود ولی اپل طی بیانیه ای اعلام کرد که تفاوت بین عمر باتری ها بیش از دو سه درصد نیست که کاملا طبیعی است.

اکنون Ars Technica وارد میدان شده و با انجام آزمایش هایی تلاش برای تحیق در این خصوص را دارد. بررسی های انجام شده نشان می دهد عمر باتری های آیفون 6 اس با چیپست TSMC تنها در هنگام مرور وب 2.2 درصد از چیپست های سامسونگ بهتر است و این تفاوت  در بنچمارک GFXBench به 4.3 درصد می رسد این بار نیز به نفع TSMC  . اما در آزمونی که WebGL انجام داد سامسونگ با یک درصد برتری را از آن خود کرد و Geekbench یک نتیجه غیر معمول گزارش کرد و آن تفاوت 28 درصدی در عمر باتری ها بود.

نتیجه این که تا زمانی که آیفون در شرایط معمولی کار می کند و  CPU یا  GPU آن تحت فشار زیادی نباشد همان اختلاف 2 یا 3 درصد که کاپرتینو ادعا کرده صحیح است. اما اگر دستگاه تحت فشار باشد و از حداکثر توان پردازشی آن استفاده شود، اختلاف زیاد می شود.

البته لازم به ذکر است که اگرچه آزمون های بالا با دقت زیادی انجام شده ولی گفتنی است چیپست ها تنها قطعاتی از آیفون نیستند که توسط شرکت های مختلف ساخته شدند لذا نمی شود با قطعیت کامل تمام تفاوت ها را به این موضوع اختصاص داد و لازم است با احتیاط بیشتری برخورد کرد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

منبع: phonearena

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  تلگرام ایفون

نظرات در مورد : تفاوت عمر باتری درچیپست های مختلف آیفون چند درصد است؟؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *