پادویش

چه تعداد از کاربران تلگرام کاهش یافته اند؟

تلگرام

همانطور که می دانید تلگرام ماه گذشته با دستور قضایی دادستانی کل کشور برای کاربران ایرانی فیلتر شد و تعدادی از کاربران به دلیل اینکه باید از فیلترشکن استفاده نمایند حساب های کاربری خود را حذف نمودند و در این راستا از آمار بازدید کنندگان این پیام رسان کاهش یافت و بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی و تلگرامی نیز دچار زیان های زیادی شدند. اکنون برای برخی از افراد این مسئله مهم است که چه تعداد از کاربران تلگرام از این پیام رسان خارج شده اند و به پیام رسان های داخلی روی آورده اند.

فرادرس

اکنون نمی‌ توان انکار کرد که فیلترینگ تلگرام بر میزان استفاده کاربران این پیام‌ رسان‌ خارجی تاثیر داشته است ولی بعضی از کارشناسان می‌ گویند نمی‌ توان با صراحت درباره آمار دقیق این میزان کاهش صحبتی به میان آورد. با فیلترینگ تلگرام، یکی از بحث هایی که همواره مطرح می‌ شود، آمار بازدید کنندگان این پیام‌ رسان است. اکنون بعضی از افراد اعتقاد دارند فیلترسازی تلگرام در ایران باعث سقوط رتبه تلگرام در ایران و حتی جهان شده است و حتی از حذف کردن کامل تلگرام و جایگزین کردن آن با سایر پیام رسان ها توسط برخی از کاربران خبرهایی رسیده است؛ از سوی دیگر آمارهای مختلفی هم از میزان بازدید کانال‌ های تلگرامی منتشر می گردد.

برخی از اخبار نیز از سقوط رتبه تلگرام در وب‌ سایتی همانند الکسا حکایت می کنند. سایت الکسا و بهتر است بگوییم کمپانی ارزیابی الکسا، سایت‌ ها را بر اساس میزان بازدید وب رتبه‌ بندی می‌ کند و بر اساس اینکه بسیاری از کاربران فضای مجازی از بعضی اپلیکیشن‌ ها بر روی گوشی خود استفاده می‌ کنند، این آمار توسط الکسا ردیابی نمی گردد و در میزان رتبه ی سایت نیز تاثیری ندارد.

کدام ترافیک ها توسط الکسا ردیابی می گردند؟

الکسا تنها ترافیک وب را ردیابی می نماید و اپلیکیشن موبایل، تلگرام دسکتاپ، اپلیکیشن اندروید و iOS توسط الکسا ردیابی نمی‌ شود. البته لازم به ذکر است که پایین آمدن رتبه تلگرام از 1500 جهانی به 2000 هم دلیل اصلی اش استفاده کمتر از تلگرام تحت وب می باشد. اگر رتبه پیام رسان هایی نظیر تلگرام در ایران کاهش یافته است، یکی از دلایل اصلی این است که کاربران با آی پی آدرس های ایرانی وارد نسخه‌ ی وب نمی‌شوند و اگر هم کسی وارد شود، با فیلترشکن ها و آی پی های خارجی وارد می‌ شود. بر اساس اینکه الکسا از روی آی‌ پی‌ ها متوجه می شود کاربران از کدام کشور هستند، در صورت وارد کردن آی پی سایر کشورها به دلیل استفاده از فیلترشکن، الکسا کاربر را بازدیدکننده آن کشور به حساب آورد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چه تعداد از کاربران تلگرام کاهش یافته اند؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *