مخفی کردن فایل

مخفی کردن فایل

مخفی کردن فایل :  در این آموزش قصد دارم مخفی کردن چندین فایل با فرمت های مختلف را در یک فایل تصویری برایتان توضیح دهم . این کار را از طریق CMD (command prompt) انجام خواهیم داد .هم چنین فیلم آموزشی مخفی کردن فایل را در زیر برایتان خواهم گذاشت .

برای مخفی کردن فایل های خود در پشت یک فایل تصویری ابتدا باید تمام فایل هایی که قصد داریم مخفی شوند را انتخاب می نماییم و آنها را در یک فایل Zip قرار می دهیم . و همچنین تصویر مورد نظر را نیز برای این کار انتخاب می کنیم .) از نوع   jpg)

توجه داشته باشید تصویری را انتخاب کنید که برایتان آشنا باشد و فراموش نکنید . چون بعد از اینکه عمل مخفی کردن فایل را انجام دادید . شما فایلی را که بازمی کنید فقط یک عکس دیده می شود نه فایل هایتان و احتمال دارد که آن را حذف کنید (بنا به دلایلی ). پس مواظب باشید .

خوب حال قصد دارم فایل Zip را که با نام a نام گذاری کرده ام را در پشت فایل تصویری با نام b.jpg  مخفی کنم . ابتدا از منوی Start ، Run را اجرا کرده و در آن CMD را تایپ می کنیم . پنجره ی command prompt برای ما باز می شود در خط دستور تایپ می کنیم copy /b b.jpg + a.zip  ( البته قبل از اینکه دستور را تایپ کنید باید cd desktop  یا مسیر اصلی خود را که این عمل در آنجا انجام می دهید را تایپ کنید ) شرح دستور : ابتدا Copy/b را وارد می نماییم و بعد نام تصویری که می خواهیم فایل ها را در آن کپی نماییم را تایپ می کنیم و بعد از گذاشتن علامت + نام فایل Zip را وارد می کنیم که تمام فایل هایمان داخل آن هستند . در آخر هم نامی برای فایل jpg جدید خود که تمام فایل ها در پشت آن مخفی شده اند  را می نویسیم . در نهایت دستور به صورت زیر می باشد .

Copy /b b.jpg  +  a.zip moghtader.jpg

برای امتحان روی فایل Zip  راست کلیک کرده و گزینه properties را انتخاب می کنیم با دقت در اندازه ی فایل متوجه خواهیم شد که فایل مورد نظر شامل تمام فایل های ماست برای اینکه روند کار را بهتر مشاهده نمایید می توانید به فیلم آموزشی این مورد مراجعه نمایید .

بیشتر بخوانید  راهکار مخفی کردن فایل در اندروید

برای باز کردن فایل های خود و بیرون کشیدن آنها از فایل تصویری آین فایل را با استفاده از نرم افزار وین رار باز می کنیم …!

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : مخفی کردن فایل

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *