پادویش

هجوم هکر های دولتی به کاربران فیس بوک

هجوم هکر های دولتی به کاربران فیس بوک

فیس بوک پر طرفدار ترین شبکه ی اجتماعی است. این شبکه در چند سال اخیر پیشرفت شگفت آوری داشته و چند وقت پیش به رکورد یک میلیارد کاربر در یک روز دست پیدا کرد. با وجود این قشر عظیم از کاربران، بدون شکل امنیت بسیار ضروی است. امنیتی گاه توسط هکر های خصوصی و گاه توسط هکر های دولتی تهدید میشود.

فرادرس

به تازگی مدیر ارشد بخش امنیت فیس بوک، در یادداشتی ذکر کرد که در صورت هجوم هکر های دولتی به حساب کاربری افراد، به ان ها اطلاع داده خواهد شد.

فیس بوک این یادداشت را در صفحه ی رسمی امنیت این شبکه منتشر کرده است که به کاربران خود اطلاع داده است که اگر دولت به حساب آنها حمله کند، به آنها اطلاع و هشدار میدهد.

در این رابطه، مدیر ارشد بخش امنیت فیسوک الکس استاموس نوشته است:« ما پیوسته  کار های لازم را برای حساب هایی که در خطر های امنیتی قرار داشته اند انجام داده ایم. در حال حاضر ، قصد داریم که اگر دولت به این حساب ها هجوم آورد، کاربران را از این موضوع با خبر کنیم. ما اینکار را با این منظور انجام میدهیم که چنین حمله های غالبا پیشرفته تر و خطرناک تر ای سایرین هستند و کسانی که مورد حمله قرار میگرید را ملزم به انجام اقدامات امنیتی لازم میکنیم.»

هجوم هکر های دولتی به کاربران فیس بوک

توضیحات به گونه ای نبود که مشخص کند به چه روشی میتواند متوجه حمله هکر های دولتی به حساب های کاربری افراد شود. البته مهم این است که افراد از این گونه حمله ها با خبر شوند و اقدامات لازم را انجام دهند. این هشدار از کاربران میخواد تا با تایید گزینه ی ورود اقدامات لازم را برای امنیت حساب کاربری خود انجام دهند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : هجوم هکر های دولتی به کاربران فیس بوک

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *