بررسی پیام رسان آی گپ (iGap)

آی گپ

بررسی پیام رسان آی گپ (iGap) : با فیلتر شدن تلگرام، بازار پیام رسان های داخلی داغ شده است تا جایی که کاربران بسیاری به سمت این پیام رسان ها مهاجرت کرده اند. البته بیشتر این کاربران ، پیام رسانی را انتخاب می کنند که حداقل شباهت های زیادی را با تلگرام داشته باشد و بتواند به نیازهای آنها پاسخ بدهد.

یکی از پیام رسان های داخلی که این روزها نام آن را حتما زیاد شده اید، پیام رسان آی گپ است که می توانیم طراحی آن را بسیار شبیه به تلگرام بدانیم حتی تا جایی که برخی از کاربران پس از نصب آن دچار تردید می شوند و فکر می کنند یک تلگرام غیر رسمی را نصب کرده اند. در هر صورت شاید همین شباهت ها سبب شود تا آی گپ در میان کاربران موفق شود. در ادامه این پست به بررسی پیام رسان آی گپ (iGap) پرداخته ایم. با زوم تک  همراه شوید…

اپلیکیشن آی گپ

یکی از حواشی که زیاد در مورد اپلیکیشن آی گپ در همان ابتدا شنیده شد ، جایزه یک میلیارد تومانی آی گپ  بود که مدیر عامل آی گپ اعلام کرده بود اگر فردی بتواند اقدام به هک این اپ نماید ، از این جایزه بهره مند می شود. در این رابطه تلاش های هم صورت گرفت تا جایی که برای چند دقیقه ی سایت آی گپ هم هک شد ولی اصلا گزارشی مبنی بر هک این پیام رسان منتشر نشد و کسی نتوانست صاحب این جایزه شود. این نشان دهنده امنیت آی گپ می باشد که قطعا برای کاربران به عنوان یک عامل اصلی و مهم به شمار می رود.

آی گپ

البته تا کنون میزان دانلود اپلیکیشن آی گپ جز بالاترین رتبه ها به شمار نرفته ولی بیشترین میزان بعد از دانلود اپ سروش ، را در اختیار داشته است.البته شاید بتوان عدم تبلیغ مناسب را یکی از موارد ضعف در این موضوع دانست چون اپ های داخلی دیگر توانسته اند برای تبلیغ خودشان از رسانه های قدرتمند داخلی استفاده کنند.

هر آنچه باید در مورد آی گپ بدانیم…

بررسی پیام رسان آی گپ (iGap) : اولین مورد که باید در مورد آی گپ در نظر داشته باشیم بحث امنیت است. شاید در دیگر پیام رسان ها نتوانیم با قاطعیت در مورد این ویژگی صحبت کنیم ولی در مورد امنیت آی گپ این موضوع کمی متفاوت است.

طراحان آی گپ به دلیل حساسیت کاربران ایرانی بر روی موضوع امنیت تمرکز ویژه ی داشته اند و سعی کرده اند تا به این موضوع نگاه خاصی داشته اند برخلاف دیگر اپ ها که تنها به موضوع چت و گفتگو دقت کرده اند و فقط با همین هدف راه اندازی شده اند.

البته پیام رسان های خارجی مثل تلگرام و واتس اپ نیز امنیت را هدف اصلی خود قرار داده اند و همین موضوع موجب شده تا ای گپ برای رسیدن به موفقیت امنیت کاربران را در زمان چت و گفتگو و ارسال داده ها در اولویت خود قرار بدهد.

قابل دسترس برای تمامی پلتفرم ها : کراس پلتفرم بودن آی گپ به عنوان یکی دیگر از ویژگی های اساسی آن به شمار می رود. کاربران می توانند در تمامی پلفترم ها این اپ را در اختیار داشته باشند و از آن استفاده کنند.

آی گپ برای سیستم عامل مختلف مثل آی او اس ، اندروید ، ویندوز، لینوکس و مرورگر قابل دسترس بوده و همه ی اطلاعات به شکل سینک شده در اختیار کاربران قرار می گیرد. البته همانطور که پیش تر اشاره کرده ایم یکی از ایرادات آی گپ شباهت آن به تلگرام است که در بسیاری از موارد کاربران را به اشتباه می اندازد.

این پیام رسان در سطح بین المللی طرفدران زیادی دارد ولی در نسخه های داخلی به دلیل ضعف های که وجود داشته نتوانسته است به موفقیت کامل برسد و رضایت کاربران را جلب نماید.

آی گپ و قابلیت های آن

وجود دو زبان فارسی و انگلیسی : یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد آی گپ وجود زبان انگلیسی است. برخی از کاربران در زمان کار با اپ با زبان فارسی راحت نیستند و دوست دارند از انگلیسی استفاده نمایند که طراحان آی گپ به این موضوع نیز دقت کافی داشته و در این اپ از زبان فارسی و انگلیسی استفاده کرده اند.

اما نباید فراموش کنید که کاربران غیرایرانی زیادی از این اپ استفاده می کنند که به زبان فارسی مسلط نیستند و نیاز به انگلیسی داشته اند که با دارا بودن زبان انگلیسی در این اپ دیگر مشکلی در این رابطه برای آنها وجود نداشته است.

تماس صوتی رایگان

این پیام رسان قابلیت تماس صوتی را در اختیار کاربران قرار داده که پس از مسدود شدن تماس صوتی تلگرام این ویژگی آی گپ بیشتر از گذشته در میان کاربران دیده شد. اگر می خواهید تماس صوتی رایگانی را در اختیار داشته باشید می توانید از آی گپ استفاده نمایید.

تماس صوتی آی گپ

جز موارد فوق که در مورد قابلیت های iGap ذکر کرده ایم مواردی دیگری نیز مطرح می باشند که البته در اکثر پیام رسان ها وجود دارد. مثلا شما می توانید در  این اپ گروه ها یا کانال های را اعضای زیاد (بیشتر از 5000نفر) برای خودتان ایجاد کنید و به چت و گفتگو بپردازید یا اینکه می توانید با سرعت باورنکردنی دوستان و آشنایان خود را در این اپ جستجو نمایید. ای گپ این امکان را به شما میدهد که یک سرچ دقیق و سریع را داشته باشید.

فراموش نکنید که هر آپی می تواند ضعف های را نیز داشته باشد که البته در بروز رسانی های جدید قطعا آنها برای همیشه برطرف خواهند شد و نیاز به صبوری کاربران در استفاده از اپلیکیشن ها داشته است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : بررسی پیام رسان آی گپ (iGap)

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *