پادویش

گوگل اینبار به دنبال حمایت از حریم خصوصی کاربران است ؟!

گوگل اینبار به دنبال حمایت از حریم خصوصی کاربران است ؟!

به گزارش گروه خبری زوم تک به نقل از دویچه وله کمپانی گوگل به دنبال حمایت از حریم خصوصی کاربرانش در برابر هکر ها و دولت ها است ، براساس این گزارش گوگل برای مقابله با حملات سازمان‌یافته هکرها و دولت‌ها چندین هکر و متخصص امنیتی را استخدام کرده است.

آسیب های امنیتی کاربران آنلان یکی از بزرگترین مشغله های ابزار و تکنولوژی های آنلاین است ، از این رو اغلب ارائه دهندگان خدمات آنلاین برای حفظ اطلاعات کاربران همیشه به دنبال راهی برای رهایی از این مشکل هستند. گوگل در پروژه ای که ملقب به پروژه صفر است به دنبال رهایی از این مشکلات است. البته در سال های گذشته همکاری این شرکت ها با دولت ایالات متحده امریکا باعث نارضایتی هایی در بین کاربران امریکایی شده بود ، اما در برخی از دادگاه های جهانی این مشکل با لایحه هایی بیشتر و بیشتر شد ، اما مدیران این شرکت ها مثل فیسبوک در طی اقداماتی از مسئولین سیاسی ایالات متحده خواست از جاسوسی های آنلاین خود از کاربران این شبکه اجتماعی دست بردارند ، و اینک نوبت گوگل است که چنین اقدامی خود را در بین کاربرانش محبوب کند که هیچ سر رو سری با نیرو های جاسوسی و امنیتی دولت ها ندارد.

از این رو گوگل با سوپرقهرمانان دنیای امنیت به دنبال حذف باگ های امنیتی در ابزار آنلاین خود است ، البته این ابزار آنلاین امروزه تنها به حساب جیمیل خلاصه نمی شود ، سیستم عامل اندروید هم یکی از این ابزار گوگل است که باید در پروژه امنیتی صفر مورد تجدید نظر قرار گیرد و این محققان باگ های امنیتی این سیستم عامل را هم رفع نمایند. وظیفه اصلی این گروه امنیتی کشف ضعف‌ها و حفره‌های امنیتی است.

کریس ایوانس که در حقیقت مدیر این گروه پژوهشی امنیتی است در وبلاگ رسمی گوگل چنین گفت :«شما باید بدون هراس از این‌که مجرمان سایبری یا عناصر تحت حمایت دولت‌ها از مشکلات و باگ های امنیتی برای آلوده کردن سیستم‌تان استفاده می‌کنند٬ یا ارتباطات‌تان را زیر نظر می‌گیرند٬ بتوانید از اینترنت بهره ببرید.و از امکانات مفید آن استفاده نمایید.  وی اضافه کرد: در حملات سازمان‌یافته علیه فعالان حقوق بشر و نیز در جاسوسی صنعتی اقداماتی انجام می‌شود که برای مقابله با آن می‌توان کارهای بسیاری انجام داد. و وظیفه این گروه حمایت از حریم خصوصی کاربران و فعالان اینترنتی است. چرا که اغلب این کاربران به دلیل اطلاعات نا کافی از باگ های امنیتی و مشکلات این ابزار بدون محدودیت به فعالیت می پردازند و گاهی اوقات این عدم آگاهی کاربر را دچار مشکلات غیر قابل جبران می کند.

بیشتر بخوانید  مشکلات آپلود عکس در گوگل فوتو و سایر امکانات گوگل

منبع : دویچه وله

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : گوگل اینبار به دنبال حمایت از حریم خصوصی کاربران است ؟!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *