گوگل با یک USB امنیت را افزایش می دهد!

Google enhances 2-step authentication with USB Security Key

گوگل با یک USB امنیت را افزایش می دهد! : گوگل اعلام کرد که پشتیبانی از یک نوع جدید احراز هویت دو مرحله ای برای وب سایت هایش (اگر از مرورگر کروم دسکتاپ استفاده می کنید) را آغاز کرده است.

احراز هویت دو مرحله ای یک لایه ی اضافه برای محافظت از حساب های کاربری گوگل است . بعد از فعال شدن ؛ برای هر بار ورود به حسابتان یک کد 6 رقمی از شما خواسته می شود که از طریق sms یا اپلیکیشن موبایل دریافت می شود.

هکرها معمولا گوشی شما را ندارند به همین خاطر مرحله ی دوم ، کار را برای آن ها بسیار سخت تر خواهد کرد. سیستم جدید وارد کردن کد را با قرار دادن یک یوسبی در کامپیوتر و زدن دکمه های مربوطه جایگزین می کند.

از دیدگاه کاربران سیستم جدید راه بسیار ساده تری برای استفاده از شناسایی دو مرحله ای است. این سیستم متکی به یک جسم فیزیکی است (قطعه ی USB مورد نیاز) که شما می توانید آن را با خود حمل کنید یا مثلا به دسته کلیدتان وصل کنید.  

در مقابل گم کردن این قطعه هم راحت تر است اما اگر سیستم جدید را انتخاب کنید همچنان می توانید در صورت تمایل از روش فرستادن کد 6 رقمی به گوشی هم استفاده کنید.

قطعه USB امنیتی فقط بعد از تایید اینکه سایت واقعا برا اساس گوگل اداره می شود، کار می کند. بدین ترتیب از درز اطلاعات  به سایت های جعلی جلوگیری و با حملات فیشینگ مقابله می شود.    

تمام این کارها در نتیجه ی این است که Security Key و Chrome (ورژن 38 به بعد) با پروتکل (Universal 2nd Factor (U2F که توسط FIDO Alliance توسعه یافته در هم آمیخته اند. و این یعنی دیگر وب سایت ها هم در صورت تمایل می توانند از این سیستم استفاده کنند.  

Security Key جدید برای استفاده از حساب های کاربری گوگل رایگان خواهد بود اما باید یک قطعه USB تایید کننده اعتبار مخصوص بخرید (USB هایی که در حال حاضر دارید برای این منظور به کار نمی آیند!) گوگل برای کمک، تعدادی از محصولات موجود در آمازون را پیشنهاد کرده است که چیپ ست در حال حاضر 5.99 دلار است.

بیشتر بخوانید  اپل و گوگل ارزشمند ترین کمپانی های جهان شناخته شدند

 منبع : Gsmarena

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : گوگل با یک USB امنیت را افزایش می دهد!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *