پادویش

اپلیکیشن مترجم بسیار مفید برای عینک گوگل

عینک گوگل (گوگل گلس)

یک توسعه دهنده نرم افزار اپیکیشن بسیار جالب و کاربردی را برای کاربران گوگل گلاس (عینک گوگل ) ساخته است ، نام آن Waygo است ، این اپلیکیشن یکی از جذابترین اپلیکیشن های موجود می باشد ، به کمک این اپلیکیشن کاربر با مشاهده کلمات در اطراف خود و فعال کردن این اپلیکیشن قادر است ، با استفاده از این اپلیکیشن ترجمه کلمه مورد نظر را روی عینک گوگل مشاهده نماید. البته گفتنی است این اپلیکیشن در برخی از پروتوتایپ های عینک گوگل قابل اجرا است.

عینک گوگل (گوگل گلس)
عینک گوگل (گوگل گلس)

این اپلیکیشن با اتصال به اینترنت می تواند کلمات مورد نظر شما را به کمک ابزار های آنلاین ترجمه و نتیجه را در عینک گوگل برای شما نشان دهد. این اپلیکیشن تنها برای گوگل گلس طراحی شده است و تنها کاربران عینک گوگل قادرند از آن استفاده نمایند ، گفتنی است عینک گوگل هم اکنون با قیمت 4500000 تومان در دسترس است . به همین خاطر توسعه دهندگان اپلیکیشن ها در صددند اپلیکیشن های کاربردی و جالب رو برای کاربران این تکنولوژی طراخی نمایند.

گفتنی است نمونه اولیه این اپلیکیشن مترجم 65000 بار نصب شده است ، سازنده این اپلیکیشن جالب و کاربردی اعلام کرده است این اپلیکیشن را برای دستگاه های هوشمند اپل هم طراحی خواهد کرد. همچنین در آینده ای نزدیک این اپلیکیشن قابل استفاده در تلفن های هوشمند هم خواهد بود. اگر این اپلیکیشن رو برای گوشی های هوشمند ارائه کنند مطمئنا طرفداران بسیاری رو خواهد داشت.

این اپلیکیشن زمانی برای شما مفید خواهد بود که به یک کشور آسیای شرقی مثل چین و یا ژاپن سفر کنید ، چرا که ترجمه تابلو های راهنما و نوشته ها در کشور هایی که زبان انگلیسی زبان رسمی آنها است چندان مشکل نیست اما زمانی که شما به یک کشور با خط عجیب و غریب چینی سفر می کنید ترجمه تابلو ها تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد ؛ اینطور نیست؟

راستی ذکر این نکته خالی از لطف نیست که ساخت یک دستگاه که کاراکتر های نوری رو تشخیص بده و اون رو تبدیل به متن کنه کار خیلی ساده ای هم نیست! یک ذره بهش فکر کنید! هنگ نکردید؟

منبع : Popsci.com

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  پیکسل واچ 2 دارای عمرباتری بیشتری است

نظرات در مورد : اپلیکیشن مترجم بسیار مفید برای عینک گوگل

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *