پادویش

مرورگر گوگل کروم پخش خودکار فیلم ها و ویدئو کلیپ های با صدا را حذف کرد

مرورگر گوگل کروم

در حال حاضر این مسئله باعث شده که تجربه ی استفاده ی کاربران از مرورگر گوگل کروم از به شدت ناامید کننده و خسته کننده شده است.  به این دلیل که پخش خودکار فیلم هایی که به طور ناگهانی در صفحه ظاهر می شوند را نمی توان حذف کرد، حتی اگر سعی کنید که این صفحات را ببندید هم این اتفاق نمی افتد!.

شاید بدترین تجربه ای که در این باره داشته اید، در مورد صوت ها و کلیپ های صوتی ای بوده که به طور ناگهانی برایتان پخش شده است. هنگامی که صدای انفجار از یک فیلم حوادث تصادفی هالیوودی به گوش شما می رسد، شما ممکن است در مورد یک بحث یا مسئله ی مهمی در حال جستجو باشید و این احتمال وجود دارد که شما به طور کاملا اتفاقی یک بخش از جستوجو ی خود را به خاطر سر و صدایی که به وجود آمده از یاد ببرید؛ به همین منظور شرکت گوگل می خواهد درباره ی این موضوع تصمیم جدی بگیرد و این پیام های صوتی تصادفی را تا حدودی کنترل کند.

از ژانویه 2018، با  مرورگر گوگل کروم 64، پخش خودکار تنها زمانی صورت خواهد گرفت که هیچ صدایی در ویدیو وجود نداشته باشد و یا کاربر به تماشای کلیپ مورد نظر به صورت اختیاری، تمایل داشته باشد.

یکی از مهندسین بخش نرم افزاری گوگل، موینر لاموری، در یک پست در وبلاگ خود گفت: این امر باعث رضایت کاربران از مرورگر نام برده می شود و به خواسته های کاربران نیز احترام می گذارد.

این تغییرات همچنین برای گوشی های تلفن همراه نیز شامل می شود و همچنین باعث توسعه رسانه های وب در سراسر سیستم عامل ها و مرورگرها می گردد.

علاوه بر تمام اینها در مرورگر گوگل کروم  64، یک گزینه ی جدید برای کاربران با نام« غیرفعال کردن صدا برای سایتهای شخصی» وجود خواهد داشت.

خود شرکت گوگل نیز اضافه کرد ، گزینه muting در خود سایت ها وجود خواهد داشت خواهد داشت و به کاربران اجازه می دهد تا زمان و جایی که می خواهند صدای یک ویدئو پخش شود، بصورت انتخابی باشد.

این تغییرات به کاربران کنترل بیشتری در پخش فیلم در مرورگر می دهد و همچنین می توان از جستجوجوی خود بر روی مرورگر مورد علاقه تان لذت ببرید.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید….

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : مرورگر گوگل کروم پخش خودکار فیلم ها و ویدئو کلیپ های با صدا را حذف کرد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *