پادویش

کاهش فروش گوشی های هوشمند در می 2021

شیوع کرونا به نظر می رسد روی همه صنایع تاثیر منفی داشته و از جمله آنها باید به صنعت تلفن هوشمند اشاره کرد. صنعتی که گفته می شود در ماه یم با کاهش فروشی رو به رو بوده است که قابل چشم پوشی نیست.

همه گیر جهانی سال گذشته آسیب بزرگی به بازار گوشی های هوشمند وارد کرد. با این حال ، خسارت بیش از حد دوام نیاورد زیرا بازار در حال بازگشت به حالت عادی است. به گفته تحلیلگر گلدمن ساکس ، رود هال ، در ماه مه سال جاری ، کل فروش گوشی های هوشمند 23 میلیون دستگاه بوده است. این کاهش 32 درصدی نسبت به سال گذشته است. هال همچنین گفت که آخرین بار حمل و نقل جهانی گوشی های هوشمند در کمترین میزان ممکن در ماه مه سال 2014 صورت گرفته است. این بدان معنی است که بازار جهانی گوشی های هوشمند برای اولین بار در هفت سال گذشته یک پایین ترین سطح را ثبت کرده است.

هنگامی که اپل سال گذشته مدل های سری 12 آیفون را منتشر کرد ، گروهی از تحلیلگران گفتند که اپل “ابرچرخه” را معرفی می کند و نسبت به فروش امسال بسیار خوش بین هستند. با این حال ، هال با این ادعا مخالف است و می گوید محموله های آیفون 12 اپل در چین زیاد نیست. به گفته وی ، میزان حمل آیفون 12 در چین در حال حاضر 12 درصد کمتر از سری آیفون X در مدت مشابه است.

راد هال آخرین داده های حمل و نقل تلفن های هوشمند چینی در ماه مه را که قبلا توسط انستیتوی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین (CAICT) منتشر شده بود ، مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و گزارشی درباره آن صادر کرد. بر اساس گزارش وی ، مارک های بین المللی در ماه مه فقط 3.8 میلیون تلفن هوشمند را حمل کرده اند. بیشتر این تلفن های هوشمند آیفون هستند. هال ادعا می کند که این افزایش نسبت به 2.8 میلیون واحد در ماه مه 2020 است. با این حال ، به طور کلی ، مطابق با روند سال های گذشته است.

با این وجود ، هال گفت که در مقایسه با چرخه آیفون X ، تعداد در سال 2021 هنوز 12 درصد کاهش یافته است. هال از این به عنوان مدرکی استفاده کرد که نشان می دهد چرخه فعلی آیفون 12 از چرخه قبلی بسیار بدتر است. وی گفت که این فرضیه گلدمن ساکس را پشتیبانی می کند مبنی بر اینکه هرچه نرخ نفوذ جهانی به اوج خود برسد ، چرخه سه ساله آیفون شاهد حمل واحد با اوج پایین تر خواهد بود.

گفتنی است ، به استثنای گلدمن ساکس ، JPMorgan Chase دیدگاه متفاوتی را در روز پنجشنبه ابراز کرد. آنها معتقدند که در مقایسه با تولیدکنندگان چینی ، اپل سهم بیشتری از بازار تلفن های هوشمند چینی را به دست می آورد.

بازار چین نقش عمده ای در آمار جهانی حمل و نقل گوشی های هوشمند دارد. اگرچه اپل بازار نسبتاً وفاداری در چین دارد ، اما در حال حاضر این کشور برای هر سازنده ای بسیار پیچیده است. رقابت در چین بسیار شدید است و اختلاف بین ایالات متحده و چین هیچ کاری را برای اپل آسان نمی کند. برخلاف هواوی ، دولت چین هیچ اقدامی علیه اپل انجام نداد. با این حال ، این شرکت بسیار آگاه است که در حال کار در یک زمین “خشک اما لغزنده” در چین است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : کاهش فروش گوشی های هوشمند در می 2021

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *