گلکسی اس 5 و سیستم ردیابی چشمی

سامسونگ همانند اپل داره کاربران رو دنیای فیلم های علمی تخیلی نزدیکتر می کند و این بار گوشی را بدون دست و با حرکت سر کنترل کنید.

Galaxy s5
Galaxy s5

فناوری رد یابی چشم سامسونگ که در گلکسی اس 4 معرفی شده بود اختمالا با همین گوشی یعنی اس 5 هم کار خود را پایان میدهد چون گلکسی اس 5 میتونه تمام حرکات سر کاربر رو ردیابی کنه. سامسونگ درخواست یک پروانه جدید اروپایی رو ثبت کرده که مبتنی بر کنترل گوشی های هوشمند با استفادهاز دوربین در جلوی آنهاست.

به این ترتیب دوربین گوشی میتواند حرکت سر را تشخیص دهد. البته هنوز هیچ تضمینی نیست که این فناوری جدیدرا حتما در گوشی گلکسی اس 5 ببینیم چرا بسیاری از این پروانه ها ثبت میشوند ولی هیچ گاه به واقعیت تبدیل نمی شوند

این درخواست پروانه در ماه ژوییه سال گذشته و مدتی پس از عرضه  گلکسی اس 4 ثبت شده بنابراین میتوان بخشی از برنامه های تحقیق و توسعه سامسونگ برای هوشمندتر کردن و قابل کنترل تر کردن گوشی های کمپانی باشد .

دراین درخواست امده که کنترل گوشی هوشمند با سر ویا اعضای صورت میتواند در شرایطیمفید باشد که کاربر نمیتواند با دست گوشی خود را کنترل کند با چنین روش جدیدی کاربر میتونه از طریق سر  مثلا با تکان  دادن سر یا حرکت چشم گوشی خود را کنترل کند .

یکی از مدیران اجرایی سامسونگ سامسونگ در نمایشگاه ces گفت این کمپانی به دنبال فناوری اسکن  عنبیه چشم کاربران است این مدیر اجرایی گفنه بود که اخرین گوشی اندرویدی جدید در بهار سال 2014 معرفی خواهد شد یعنی زمانی که سال گذشته اس 4 برای کاربران معرفی شد و احنمالا طبق برداشت از گفنه های همین مدیر اجرایی شاید این فناوری رو در گلکسی اس 5 ببینیم.

حالا به فرض اگه کسی مارو تو خیابون ببینه که داریم هی سرمون به این طرف و انطرف تکون میدیم به نظر شما درباره ما چی فکر خواهند کرد؟

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  گوشی Galaxy F15 5G در نزدیکی معرفی

نظرات در مورد : گلکسی اس 5 و سیستم ردیابی چشمی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *