گلکسی اس 21 ارزان ترین گوشی هوشمند پرچم دار 5G سامسونگ خواهد بود

گلکسی اس 21 ارزان ترین گوشی هوشمند پرچم دار 5G سامسونگ خواهد بود

گلکسی اس 21 ارزان ترین گوشی هوشمند پرچم دار 5G سامسونگ خواهد بود. گزارش های حاکی از کاهش 20 درصدی فروش سامسونگ است.

به گزارش مجله خبری زوم تک به نقل از وبسایت خبری Phone Arena. سامسونگ به زودی می خواهد از جدیدترین پرچم دار خود رونمایی کند. گوشی هوشمند گلکسی اس 21، اولین پرچم دار سامسونگ در سال 2021 و دومین پرچم دار اندرویدی پس از گوشی هوشمند می 11 در سال 2021 بود خواهد بود که زمام دار گوشی های اندرویدی در رقابت با آیفون های اپل هستند. هنوز زمان عرضه گلکسی اس 21 یا مشخصات دقیق گلکسی اس 21 و تعداد اعضای خانواده گلکسی اس 21 توسط کمپانی کره ایی سامسونگ مشخص نشده است؛ گرچه به نظر می رسد شایعه های موجود در این خصوص درست از آب درمی آیند.

گلکسی اس 21 ارزان ترین 5G سامسونگ خواهد بود

به گفته ی سامسونگ؛ قرار است به زودی شاهد قدرت مندترین پرچم دار این کمپانی باشیم؛ سامسونگ برای این سال بسیاری برنامه ریزی کرده است. چراکه در سال پیش محصولات پرچم دار کمپانی کره ایی از جمله گلکسی اس 20 و گلکسی نوت 20 با وجود مشخصات بی نظیر آن قدر که باید خوب عمل می کردند، موفق نبودند. بسیاری از کارشناسان دلیل موفق نشدن پرچم دارهای گلکسی اس 20 و گلکسی نوت 20 را به خاطر قیمت بسیاری بالایشان می دانستند که فراتر از حد معمول بود. حالا تقریبا با گذشت یک سال، کمپانی غول کره ایی تصمیم گرفته است که از پرچم دار جدیدش رونمایی کند. به نظر گوشی هوشمند پرچم دار گلکسی اس 21 در مقایسه با گلکسی اس 20 از تفاوت های بسیاری برخوردار باشد. هم چنین کمپانی کره ایی تصمیم دارد که پرچم دار جدیدش را زودتر از زمان معمول عرضه کند. زودتر معرفی کردن جدیدترین پرچم دار دیگر برای سامسونگ کافی نخواهد بود؛ بلکه این کمپانی یک جورایی مجبور شده است که قیمت جدیدترین پرچم دار خود را کاهش دهد! اگر این شایعه هم درست نباشد، نباید شاهد افزایش قیمت محسوس و خاصی در گلکسی اس 21 بجز مدل پرو باشیم! کاهش یا حداقل عدم افزایش قیمت می تواند برگ برنده ایی برای کمپانی سامسونگ در خصوص گلکسی اس 21 باشد.

موسسه Yonhap News کره ی جنوبی در گزارشی ادعا کرده است که مدل استاندارد گلکسی اس 21 در حدود ی میلیون ون یا به طور دقیق تر 999 هزار ون معادل 914 دلار آمریکا قیمت گذاری شده است. اگر چنین گزارشی درست از آب در بیاید؛ باید شاهد ارزان ترین پرچم دار 5G باشیم که تابحال وجود داشته است.

هم چنین در ادامه گزارش این موسسه ذکر شده است که گلکسی اس 20 5G قیمتی در حدود 1.248 میلیون ون یا در حدود 1.142 دلار در کره ی جنوبی زادگاه این کمپانی دارد که ای قیمت برای گلکسی نوت 20 به 1 میلیون 199 هزار ون معادل 1،097 هزار دلار قیمت گذاری شده است که انتظار می رود این قمیت با عرضه گلکسی اس 21 کاهش یابد. اولین گوشی هوشمند پرچم دار کمپانی سامسونگ، گوشی هوشمند گلکسی اس 10 مدل 5ٖG که در زادگاه کمپانی کره ایی با قیمت 1 میلیون 397 هزار ون معادل هزار و 278 دلار آمریکا عرضه شد.
این حساب و کتاب قیمت های گوشی های هوشمند پرچم دار گلکسی های پیش تر عرضه شده در واقع به حساب کردن یا پیش بینی قیمت گلکسی اس 21 به ما کمک نمی کند، اینکه هر گوشی هوشمند در هر کشور چه قیمتی خواهد داشت با توجه به در نظر گرفتن مواردی هم چون مالیات و مواردی ثالثی که پیش می ٖاید متفاوت خواهد بود. با این وجود اگر سامسونگ طبق شایعه های پیش آمده واققعا نمی خواهد رقابت فروش پرچم دارهایش را در برابر آیفون ها اپل از دست ندهد باید به فکر چاره ایی در این خصوص باشد. اگر سامسونگ بخواهد برگ برنده را از آن خود کند، باید گلکسی اس 21 را ارزان تر از پرچم دارهای پیش تر از خود عرضه کند. گزارش ها و شایعه های خبرگذاری های اروپایی نیز حاکی از ارزان تر بودن گلکسی اس 21 است.
هم چنین به نطر می رسد که 2 مدل دیگر گلکسی اس 21؛ مدل های پلاس و پرو از قیمت نسبتا معقولانه تری در مقایسه با سایر پرچم دارهای پیش خود برخوردار باشند. طبق شایهه های منشتر شده در این موسسه کره ایی؛ به نظر می رسد که مدل پلاس گلکسی اس 21 قیمتی در حدود 1 میلیون و 2 هزار ون معادل 1.098 دلار قیمت گذاری شده  است و دیگر مدل گلکسی اس 21؛ گلکسی اس 21 قیمتی در حدود 1 میلیون و 45 هزار ون معادل 1327 دلار آمریکا قیمت گذاری شده است.
این در حالی است که گوشی های هوشمند پرچم دار گلکسی اس 20 پلاس و گلکسی اس 20 الترا به ترتیب 1 میلیون 35 هزار ون و 1 میلیون 59 هزار ون در کره ی جنوبی قیمت گذاری شده بود.
حتی قبل اینکه آیفون های 12 توسط کمپانی اپل معرفی و رونمایی شوند، آنالیزگرها انتظار داشتند که آیفون های 12 اپل تسلط سامسونگ بر گوشی های هوشمند 5G را بر هم زند. به گفته ی کارشناسان آنان انتظار داشتند که با عرضه آیفون های 12 تنها 2 هفته طول بکشد که پرچم دارهای 5G آیفون گوشی هوشمند  گلکسی نوت 20 سامسونگ را به عنوان محبوب ترین پرچم دار G کنار بزند که همین طور هم شد! حالا باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا واقعا گلکسی اس 21 می تواند بار دیگر لقب محبوب ترین پرچم دار 5G را از آن خود کند یا خیر.
در سال پیش برای اولین بار از سال 2011 میلادی؛ سهم سامسونگ از بازار گوشی های هوشمند دنیا به کمتر از 20 درصد رسید. هم چنین انتظار و پیش بینی می شود که سهم سامسونگ از کل بازار فروش گوشی های هوشمند در دنیا به کمتر از 18.8 درصد در سال 2021 میلادی امسال برسد که رکورد باور نکردنی ایی برای کمپانی غول سامسونگ به شمار می آید.
به گفته ی بسیاری از کارشناسان؛ انتظار نمی رود که عرضه گوشی های هوشمند سامسونگ در این سال بتواند نجات دهنده ی سامسونگ در این سال باشند. به نظر می رسد که فروش آیفون های 12 در مقایسه با گلکسی اس 21 حتی با وجود قیمت کم تر در مدت زمان مشابه ایی در 3 ماه اول عرضه شدن کمتر باشد.
منبع: phonearena
بیشتر بخوانید:

بررسی آیفون 12 مینی اپل؛ بهترین گوشی هوشمند مینی و ارزان‌ترین گوشی هوشمند 5G دنیا!

بیشتر بخوانید  بررسی صفحه نمایش گلکسی S8 سامسونگ

ارزان ترین گوشی های هوشمندی که از تکنولوژی 5G پشتیبانی می‌کنند

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : گلکسی اس 21 ارزان ترین گوشی هوشمند پرچم دار 5G سامسونگ خواهد بود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *