آنتی ویروس پادویش

آموزش کامل ثبت سامانه رجیستر گوشی موبایل معمولی و مسافری

سامانه رجیستر گوشی

آموزش کامل ثبت سامانه رجیستر گوشی موبایل معمولی و مسافری : یکی از طرح های که اخیرا شما هم زیاد نام آن را شنیده اید، طرح رجیستری گوشی همراه می باشد که با این هدف ساماندهی شده تا با قاچاق گوشی همراه مبارزه شود و در کشور تنها فروشندگانی بتوانند برای فروش اقدام کنند که مجاز می باشند.

گوشی های که پس از اجرا شدن قانون رجیستری در کشور وارد شوند باید برای اینکه فعال شوند و از امکان برقراری ارتباط در مخابرات در کشور ایران بهره مند شوند باید در سامانه رجیستری گوشی همراه ثبت گردند. در ادامه این پست شما می توانید آموزش کامل ثبت سامانه رجیستر گوشی موبایل معمولی و مسافری را مطالعه کنید. با زوم تک همراه شوید…

رجیستری و نحوه ی ثبت در سامانه

می توان اینگونه گفت که رجیستری مثل یک مجوز برای گوشی می ماند که اجازه میدهد برقراری ارتباط های مخابراتی صورت بگیرد. پس اگر گوشی در چنین سامانه ی ثبت نشده باشد نمی توان از آن استفاده کرد.

روش های مختلفی برای رجیستری گوشی تلفن همراه وجود دارد که می توان به سایت، اپلیکیشن، کد USSD  و پیامک اشاره نمود.

اگر می خواهید از وب سایت استفاده کنید باید به سایت سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی (همتا) : https://hamta.ntsw.ir  وارد شوید.

سامانه همتا

 • پس از وارد شدن به سامانه باید شماره تلفن همراه تان را وارد کنید و گزینه ادامه را کلیک نمایید. در این صفحه شما می توانید بازیابی رمز عبور یا ثبت نام را نیز انجام بدهید.
 • از طریق پیامک کدی برای شما به ارسال می شود که باید با کد امنیتی آن را وارد نمایید و سپس گزینه ورود را کلیک کنید
 • حالا در سمت راست گزینه های را مشاهده می کنید که باید فعال سازی تلفن همراه را کلیک نمایید.
 • فیلدهای برای شما نشان داده می شود که باید در هر کدام اطلاعات مربوطه (شماره تلفن همراه،شناسه IMEI دستگاه، کد فعال سازی)را وارد نمایید و بعد گزینه ورود را کلیک نمایید.
 • در پایان این تغییرات برای شما ثبت می گردد و به واسطه پیامک برای شما اطلاع رسانی خواهد شد.

رجیستری گوشی های همراه

 بعد از گذشت یک ماه از فعال سازی با سیم کارت ، شما مهلت رجیستری داشته اید و اگر در چنین زمانی ثبت را انجام ندهید حتی برای گوشی های که به واسطه مسافرتی وارد شده اند، سیم کارت و ارتباط مخابراتی غیرفعال می شود و شما نمی توانید از این امکانات استفاده کنید.

فراموش نکنید که شما پس از اینکه گوشی را خریداری کنید حتما به جعبه آن دقت کنید تا برچسب رجیستری داشه باشد و بعد کد #۰۶#* را شماره گیری کنید تا کد IMEI گوشی را مشاهده نمایید و سپس این کد را با کدی که بر روی جعبه درج شده مطابقت بدهید تا مطمئن شوید این جعبه از گوشی می باشد.

اگر می خواهید مطمئن شوید که گوشی شما قانونی و اصل است می توانید کد IMEI  را به شماره ۷۷۷۷ پیامک نمایید یا از کد دستوری #۷۷۷۷* استفاده نمایید.

چگونگی رجیستری با کد USSD

اگر می خواهید از کد USSD استفاده نمایید می توانید کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره گیری کنید.

 • برای شروع می توانید از تلفن همراه خود کد #۷۷۷۷* را شماره گیری کنید. البته فراموش نکنید نیازی به اینترنت ندارید و تنها با گوشی می توانید اینکار را انجام بدهید.
 • پس از اینکه سامانه برای شما نشان داده شد گزینه فعالسازی را کلیک کنید
 • سامانه در هر مرحله به شما توضیح میدهد که چه اطلاعاتی را وارد کنید پس از گزینه فعالسازی باید کدهای IMEI  را وارد نمایید و ارسال نمایید.
 • حالا شماره تلفن همراه و کد فعال سازی را ارسال کنید
 • بعد عدد یک را ارسال نمایید تا درخواست شما ثبت گردد و باید منتظر بمانید تا پیامک تایید برای شما ارسال گردد.
 • پس از اینکه پیامک تایید برای شما ارسال شد، گوشی شما مجوز ارتباط در مخابرات ایران را خواهدداشت.

رجیستری گوشی با کد ussd

کاربران عزیز هر گونه سوال در مورد ” آموزش کامل ثبت سامانه رجیستر گوشی موبایل معمولی و مسافری ” را از قسمت دیدگاه ها مطرح نمایید.

چگونگی رجیستری نمود گوشی های تلفن همراه مسافران

مسافران هم می توانند گوشی هایشان را به ایران وارد کنند و در زمان ورود به کشور با پرداخت عوارض گمرکی می توانند برای فعال سازی تلفن همراه اقدام کنند.

رجیستری گوشی همراه

 • برای شروع باید به وارد  سامانه ثبت شناسه بین الملل گوشی تلفن همراه : http://epl.irica.gov.ir  شوند تا بتوانند برای فعال سازی گوشی اقدام نمایند البته فراموش نکنند که اگر برای فعال کردن گوشی شان کاری نکنند تنها می توانند در کشور ایران 30 روز از آن استفاده نمایند و پس از آن گوشی رجیستر نخواهد شد.
 • برای اینکه شناسه بین الملل را ثبت کنید به وبسایت اظهار نامه گمرکی تلفن همراه : http://epl.irica.gov.ir وارد شوید و کد IMEI گوشیتان را وارد کرده و پس از آن کد امنیتی وب سایت را تایپ کنید تا بتوانید به صفحه مشخصات فنی وارد گردید.
 • صفحه ی برای شما باید می شود که اطلاعاتی را از شما درخواست می نماید مثل برند ،مدل و مشخصات که شما باید به صورت کامل و صحیح آن ها را وارد نمایید اگر اشتباهی را انجام بدهید وجه دریافتی اصلا برگشت داده نخواهد شد پس دقت کنید.
 •  در این مرحله اطلاعات فردی مسافر و شماره تلفن همراه را باید وارد نمایید که باید حتما مشخصات مسافر باشد در غیراینصورت گوشی رجیستر نمی شود
 • حالا منتظر کد فعال سازی باشید و پس از وارد کردن آن باید پرداخت وجه را انجام بدهید.
 • وقتی هزینه گمرکی را پرداخت کردید شما توانسته اید با موفقیت عملیات را به پایان برسانید.
 • چند روز بعد پیامکی مبنی بر تایید برای شما ارسال می گردد که  می توانید به صورت کامل از گوشی همراه تان استفاده نمایید.

 

3/5 - (2 امتیاز)

نظرات در مورد : آموزش کامل ثبت سامانه رجیستر گوشی موبایل معمولی و مسافری

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *