پادویش

نهایت هیجان در تکنولوژی جدید / چرخ و فلک فضایی در راه است

یکی از بهترین تفریحات برای تمامی افراد مخصوصا قشر جوان، رفتن به شهربازی و استفاده از وسایل مختلف برای تخلیه انرژی است.در این میان چرخ و فلک از قدیم الایام جایگاه ویژه ای در میان مخاطبین دارد و کمتر کسی پیدا می شود که نسبت به استفاده از آن بی تفاوت باشد! اما طی گذر زمان، استفاده از چرخ و فلک های حال حاضر دیگر برای افراد جذابیت و هیجان خاصی ندارد و زیاد کردن ارتفاع آن ها نیز به طور موقت تجربه ای جدید به مخاطبین ارائه می کند.اما اگر ارتفاع چرخ و فلک به حد غیرقابل تصوری افزایش پیدا کند چه ؟ مثلا تا جو زمین !

در این راستا یک شرکت انگلیسی قصد دارد از اولین چرخ و فلک کاملا مجهز به سیستم VR یا همان واقعیت مجازی در ماه آوریل (حدود سه ماه دیگر) در یکی از شهربازی های انگلیس رونمایی کند.

چرخ و فلک فصایی (2)از اسم این چرخ و فلک می توان کارایی آن را حدس زد که قرار است شرایط بودن در فضا را برای افراد مهیا کند.
گفتنی است اجرای برنامه آن در هر دور، ۳ دقیقه است، چون تجربه چنین هیجانی برای مدت بیشتر می تواند برای سلامت قلبی افراد مضر باشد!این دستگاه قادر است شخص را از طریق فناوری VR به اعماق فضا و منظومه های ناشناخته شده ببرد.

این شرکت انگلیسی در واقع اولین چرخ فلک کاملا مجهز به سیستم VR در جهان را ارائه می کند.گفتنی است حسگرهایی در آن تعبیه شده اند که دائما هدست اشخاص را کنترل می کنند تا بتوانند تصاویر فضایی را به بهترین وجه ممکن به اشخاص انتقال دهند و در اثر خم شدن سر کاربرها به حالت عمودی دقت آن پایین نیاید.
از دیگر مواردی که Galactica را کاملا منحصربفرد می کند، سقوط آزاد فیزیکی است که از این طریق شخص می تواند عجائب فضا را احساس کند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نهایت هیجان در تکنولوژی جدید / چرخ و فلک فضایی در راه است

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *