پادویش

رادیو اف ام خدانگهدار ! در سال 2017 نروژ از رادیو FM خداحافظی می کند.

رادیو اف ام خدانگهدار

رادیو اف ام یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیز ترین دستگاه های تکنولوژیکی در قرن 20 و 21 می باشد ، اگر شما هم از کاربران رادیویی هستید با ما همراه باشید امروز خبری از رادیوی دوست داشتنی در دنیای اینترنت داشتیم ، کشور نروژ در سال 2017 رادیو اف ام را به کل خاموش خواهد کرد. این خبر مقداری ناراحت کننده بود . اما نمیشه با ظاهر خبر نظر داد ، پس با ما همراه باشید .

رادیو اف ام خدانگهدار

براساس گزارشی که توسط دولت نروژ منتشر شده است ، این کشور قصد دارد برای حمایت و گسترش رادیو پخش صوتی دیجیتال (DAB) روش پخش سنتی رادیو را کنار گذارد ، با کنار گذاشتن این روش و اجرای روش جدید کیفیت ارائه خدمات را بالاتر ببرد ، با افزایش کیفیت پخش رادیو مطمئنا امکان افزایش تعداد کانال ها برای این کشور امکان پذیر خواهد بود.

فرآیند تغییر از آنالوگ به دیجیتال در رادیو باعث می شود طیف گسترده ای از کانال های رادیویی در کشور ها قابل دسترسی خواهد بود. و کاربران از تعداد کانال های زیاد و کیفیت بهتری استفاده خواهند کرد.

هم اکنون در کشور نروژ نزدیک به 20 شبکه رادیویی DAB وجود دارد ، این در حالی است که تنها 5 شبکه های رایویی اف ام ملی در این کشور وجود دارد. با این روند تبدیل شبکه های رادیوی این کشور به شبکه های پر سرعت امکان افرایش تعداد کانال های ملی به 40 کانال امکان پذیر خواهد بود.

وزارت فرهنگ کشور نروژ هم از کیفیت بالای شبکه های رادیویی جدید گفت : شبکه های رادیویی اف ام که از طریق تقویت کننده های رادیویی پشتیبانی می گردد در حوادث غیر مترقبه بسیار آسیب پذیرند ، این درحالی است که شبکه های رادیویی DAB این مشکلات را در حوادث غیر مترقبه ندارند.

از سمتی دیگر هزینه های متقبله برای پشتیبانی از فرکانس های رادیوی اف ام دارای هزینه های بسیار بالایی است در مقایسه با شبکه های جدید 8 برابر هزینه بالاتر برای پشتیبانی و ارسال فرکانس های رادیوی اف ام نیاز مند است.

رادیوی اف‌ ام در سال 1933 میلادی متولد شد و این تکنولوژی قدیمی نزدیک به یک قرن است که در کنار بشر زندگی می کند ،  اما روزهای آن رو به پایان است و طبق پژوهشها، اگرچه بیش از 90 درصد آمریکایی‌ها بطور هفتگی به رادیو ای‌ام یا اف‌ام گوش می‌دهند، اما سالانه مردم بیشتری رادیوی دیجیتالی و خدمات اینترنتی را جایگزین رادیوی آنالوگ می‌کنند.

4/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : رادیو اف ام خدانگهدار ! در سال 2017 نروژ از رادیو FM خداحافظی می کند.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *