پادویش

یارانه بهمن 96

یارانه ها

یارانه بهمن 96 : مردم بسیاری با نزدیک شدن آخر هر ماه منتظر خبر واریز یارانه ها هستند.یارانه به عنوان نوعی پرداخت مستقیم یا غیرمستقیم مالی،اعطای برتری ویژه یا امتیاز اقتصادی و … است که به خانواره یا مراکز دولتی و … داده می شود.یکی از مهم ترین هدف های که دولت از پرداخت یارانه ها داشته است جلوگیری از گسترس میزان فقر و بحران در جامعه است که البته با هدف برقراری عدالت می باشد.برای یارانه ها تعریف ها و دسته های مختلفی مطرح است که می توان به یارانه مستقیم و یارانه های غیرمستقیم اشاره کرد.

یارانه مستقیم به عنوان هزینه ی است که دولت به صورت کلی برای اقشار خاصی از جامعه با هدف حفظ منافعشان برای خرید محصولات و کالا برای آنها پرداخت می کند؛ این نوع یارانه خود دو نوع تولیدی و یارانه مصرفی داشته است.

یارانه غیرمستقیم به عنوان یارانه ی است که برای ثبات قیمت مصرف کننده یا ضمانت قیمت تولید کننده اختصاص داده می شود.این گونه یارانه در واقع جنبه کالایی داشته است و کسانی که آن را دریافت می کنند متعدد می باشند. یارانه های غیر مستقیم خود دارای نوع های متفاوتی از جمله تولیدی ،مصرفی،خدماتی هستند.

برخی میپرسند که چرا دولت ها یارانه پرداخت می کند؟دولت به صورت کلی برای حمایت از گروه هدف ، پرداختی را انجام میدهند و برای این موضوع ، چند هدف کلی داشته است که می توان به توزیع مناسب و عادلانه درآمدها ، برقراری ثبات با جلوگیری نمودن از نوسان های زیاد قیمتی و همچنین بکار گیری درست و صحیح منابع و امکانات کمیاب کشور  اشاره نمود.

البته به صورت کلی هدف از پرداخت یارانه ها کمک به اقشارضعیف جامعه است.

زمان واریز یارانه بهمن ماه 96

به احتمال زیاد مطابق ماه های گذشته یارانه بهمن ماه در بامداد 26 بهمن ماه به حساب خانوار واریز خواهد شد و از همان موقع قابل برداشت خواهد بود.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : یارانه بهمن 96

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *