هر چیزی که از رویداد آنلاین 15 سپتامبر؛ سه شنبه‌ همین هفته‌ی اپل انتظار داریم

رویداد اپل

هر چیزی که از رویداد آنلاین 15 سپتامبر؛ سه شنبه‌ همین هفته‌ی اپل انتظار داریم. اپل می‌تواند هر چیزی را رونمایی کند، جز آیفون 12!

اپل در روز سه شنبه مصادف با 15 سپتامبر میلادی، می خواهد یک رویداد آنلاین برگزار کند. حضور در این رویداد برای همه آزاد است و فقط باید به وبسایت اپل بروید. این رویداد در مقایسه با رویدادهای سال پیش کمی انگار متفاوت تر است؛ زیرا احتمالا، آیفون 12 قرار نیست رونمایی شود!

اپل

نامی که اپل برای رویداد گذاشته است، زمان به سرعت می گذرد ” Time Flies” است که همراه با لوگوی 9.15 شایعه های بسیاری را در اینترنت موجب شده است. احتمالا در این رویداد شاهد رونمایی و معرفی چندین دستگاه هوشمند جدید توسط باشیم؛ اپل واچ سری 6 (که احتمال معرفی شدنش خیلی زیاد است)، آیپد ایر جدید. آیفونی در کار ، احتمال خیلی زیاد، نخواهد بود! چرا که طبق شایعه ها و گزارش ها، قرار است آیفون با حتی با تاخیر در ماه اکتبر میلادی 2020 (یعنی یک ماه بعد) معرفی شود. با این حال، ما در زوم تک، هر چیزی که در مورد رویداد سه شنبه را می دانستیم برای شما فراهم کرده ایم. انتظار می رود، تیم کوک (Tim CooK) مدیر اصلی کمپانی اپل، علاوه بر رونمایی از چند محصول، زمان دقیق رونمایی از آیفون 12 را به اطلاع عموم برساند، تا همگی از شر شایعه ها و پیش بینی ها خلاص شویم.

زمان مراسم رونمایی از آیفون 12 توسط اپل؛ به همراه دیگر محصولات اپل

 

  • اپل وان؛ Apple One

در این زمان که همه اخبار و مطالب سایت ها معطوف به رویداد روز سه شنبه و پیش بینی اینکه چه چیزی قرار است در رویداد اتفاق بیافتد، بود؛ اپل از سرویس جدید خود بی سر و صدا رونمایی کرد. اپل وان یک سرویس باندل است. این باندل این اجازه را به کاربران می دهد تا با سابکرایب کردن در سرویس های متفاوت اپل، از تخفیف های بیشتری برخوردار شوند.

پکیچ های تخفیف، شامل سرویس هایی هم چون اپل موزیک، اپل +TV، اپل Arcade، اپل iCloud و حتی اپل +News باشد. شایعه ها حاکی از تصمیم اپل برای عرضه یک سرویس فیتنس برای کسانی که ورزش می کند، نیز هست. که در این صورت این سرویس نیز جزئی از پکیچ های تخفیف دار در اپل وان خواهد شد. اگر اپل از سرویس اپل وان باندل در رویداد سه شنبه رونمایی کند، احتمالا، از سرویس فتینس جدیدش نیز رونمایی خواهد کرد. که در این صورت، در سرویس اپل وان باندل، فعالیتش رسما برای اپل آغاز می شود.

سرویس فیتنس اپل به چه در می خورد؟ – این سرویس، این امکان را به شما می دهد که بصورت مجازی ورزش کنید یا اگر بخواهید با قیمت خیلی کم تر از واقعیت، به کلاس های فیتنس مجازی بپیوندید. دسترسی به سرویس فیتس اپل از طریق آیفون، آیپد و حتی اپل TV ممکن خواهد بود.

 

اپل واچ 6

  • اپل واچ سری 6؛ Apple Watch Series 6

اپل امسال، به روز رسانی های زیادی برای اپل واچ انجام داد، همگی از اپل انتظار دارند که از اپل واچ سری 6 رونمایی کند. طراحی اپل واچ سری 6، احتمالا، خیلی شبیه به طراحی اپل واچ سری 5 خواهد بود. برخی از شباهت 100 درصدی ظاهر اپل واچ سری 6 در مقایسه با نسل قدیمی تر خود، “اپل واچ سری 5” خبر می دهند. تنها چیزی که در حال حاضر می دانیم، اپل هیچ خبری در مورد تغییرات خارجی احتمالی جدید بر روی اپل واچ سری 6 را فعلا تایید یا رد نکرده است!

شایعه ایی که بیشتر از هر چیزی در مورد اپل واچ سری 6، بیشتر ارزش خوانده شدن را داشت، تراشه ی جدید بکار رفته احتمالی است که عملکرد سریع تر، روان تر را به همراه دارد و از آن طرف، موجب بهبود طول عمر باطری نیز می شود. نکته‌ی خوب دیگری که اگر توسط اپل بکار برود، می توانند نظرات مثبتی برای اپل واچ سری 6 به همراه داشته باشد، مقاوم بودن اپل واچ سری 6 در برابر آب و گرد و غبار است.

برخی از شایعه ها، از احتمال بهبود پیدا کردن عملکرد وایرلس در اپل واچ سری 6 خبر داده اند که باعث اتصال سریع تر WiFi و اینترنت دیتا سلولار می شود. برخی از بیشتر شدن ظرفیت باطری اپل واچ گفته اند؛ ممکن است ظرفیت احتمالی به 303.8 میلی آمپر تغییر کند و  بیشتر بشود! که اگر این طور باشد، در مقایسه با باطری اپل واچ سری 5 که ظرفیت 296 میلی آمپری داشت، تغییر بخصوصی آن چنانی را شاهد نیستیم. انگار سیاست اپل بیشتر بر روی بهبود عمکلرد باتری از طریق بکار بردن تراشه یا … بهتر است تا افزایش ظرفیت ناگهانی باطری!

کاور آیفون 12 زودتر از خود آیفون معرفی شد؛ هم اکنون می‌توانید آن را سفارش بدهید!

 

از اپل انتظار داریم که تکنولوژی اندازه گیر اکسیژن خون را به اپل واچ سری 6 خود اضافه کند، تکنولوژی‌ایی که این امکان را به شما می دهد که مقدار  اکسیژن خون خود را مشاهده و بفهمید.

اکسیژن خون نرمال چیزی در حدود 95-100 درصد است و وقتی که مقدار اکسیژن خودن به کم تر از آن درصد برسد، نماینگر مشکل جدی در سلامت شما است که توجه و  رسیدگی فوری شما را می طلبد.

با توجه به کدی که در iOS 14 پیدا شده بود، احتمالا در صورت اصافه شدن تکنولوژی اندازه گیر اکسیژن خون به اپل واچ 6، اگر اپل واچ بفهمد دچار کمبود اکسیژن خون شده اید، فوری به شما هشدار می دهد، زیرا ممکن است نشانه‌ یک بیماری جدی باشد. تکنولوژی اندازه گیر اکسیژن خون، از زمانی که شرایط کرونایی شروع شد، بیشتر شناخته شد و اپل واچ و  هشداری که می تواند به کاربر بدهد، می تواند به جلوگیری همه گیری کرونا بیشتر به انسان ها کمک کند. یکی از علائمی که می تواند در تشخیص کرونا مفید باشد، همین مقدار اکسیژن خون است.

علاوه بر اندازه گیر مقدار اکسیژن خون، حرف هایی در مورد  اضافه شدن یک ویژگی خارق العاده به اپل واچ سری 6 سر زبان ها چرخیده است، تکنولوژی ایی که علائم ذهنی منفی کاربر را تشخیص می‌دهد تا از حملات عصبی،عوارض استرس بالا و … جلوگیری کند. در این صورت، اپل واچ علاوه بر هشدار دادن، می تواند، به شما چند راهکار یا حرکت ورزشی یا حداقل چند حرکت برای نفس کشیدن به شما یاد بدهد. اگر شایعه ها در مورد این ویژگی اپل واچ جدید درست باشد، ما با انبوهی از نوآوری های خلاقانه و بی نظیر هم‌ چون اندازه گیر مقدار اکسیژن خون، اندازه گیر ضربان قلب، اندازه گیر مقدار تنفس و تکنولوژی جدید بی نظیری که می تواند مقدار استرس شما را اندازه گیری کند، مواجه خواهیم بود که واقعا تحسین برانگیز هستند!

خیلی ها از رونمایی و عرضه یک ساعت هوشمند ارزان هم، علاوه بر اپل واچ سری 6، خبر داده اند. که می تواند گزینه‌ایی برای جایگزینی اپل واچ سری 3 باشد. برخی دیگر از تصمیم اپل برای توسعه و بهبود اپل واچ سری 4 گفته اند؛ سایز 40 و 44 میلی متری، پشتیبانی از اپ الکتروکاردیوگرام (ECG) و عدم پشتیبانی از نمایشگر همیشه روشن تا که ارزان تر و اقصادی باشد، تمام چیزی است که ما فعلا در این مورد اپل واچ ارزان قیمت شک بر انگیز می دانیم.

اطلاعات درز کرده در مورد اپل واچ جدید ارزان قیمتی (که اقتصادی‌ هم است) که قرار است، جایگزین اپل واچ 3 عرضه بشود، از طریق سایت بلومبرگ به نوشته‌ی مارک گورمن (Mark Gurman) نشات گرفته است که اغلب مطالبی قابل اعتماد و نسبتا درستی در مورد برنامه های اپل به اشتراک می گذارد، اما در مورد اپل واچ ارزان قیمت اقتصادی دیگری که از آن حرف زدیم؛ اپل واچ ارزان قیمتی که برگرفته از اپل واچ سری 4 است و فقط قرار است تغییراتی بر رویش انجام بشود، برگرفته از گفته های جان پراسر (Jon Prosser) است که حس پیش بینی قوایی نسبت به محصولات آتی اپل دارد.

بیشتر بخوانید  سری آیفون 15 پرو دارای کلیدهای فیزیکی متفاوت هستند

آیفون 12 اپل و هرچیزی که باید در مورد ویژگی آیفون جدید اپل بدانید!

 

iPad Air new

  • اپل آیپد ایر جدید؛ New Apple iPad Air

شایعه ها در مورد اپل آیپد ایر جدید، هم خیلی زیاد و هم خیلی جالب است، چون به نظر می رسد که قرار است اولین آیپد اپل باشد که به ویژگی TouchID مجهز خواهد شد؛ علاوه بر دکمه هوم استانداری که وجود داشت.

گفته شده است که آیپد ایر جدید به صفحه تمام نمایشگر هم چون آیپد پرو مجهز شود؛ یک نمایشگر 10.8 اینچی که ممکن است حتی 11 اینچ نیز باشد و تمام صفحه را بپوشاند! اما چیزی که اینجا کمی شک ایجا می‌کند، خبر هایی است که از تصمیم اپل برای عدم تعبیه ناچ بار و اکتفا به همان تاچ بار آیدی، است. اگر تمام صبفحه را نمایشگر همان طور که شایعه ها می‌گویند، بپوشاند، دیگر نباید شاهد بکار رفتن تاچ آیدی در پایین نمایشگر باشیم. احتمالا، در قسمت های کناری آیپد جدید، تاچ آیدی را ببنیم!

معمولا درباره‌ی محصولات اپل، هیچ وقت، به اندازه‌ی آیفون اپل شایعه ها و اخبار آن چنانی ترند نشده و نخواهد شد. اپل با آیفون شناخته شد و هنوز هم بسیاری اپل را با آیفون‌هایش می‌شناسند. بخاطر همین، هنوز نمی‌توانیم با قاطعیت بگوییم که آیا تاچ بار آیدی در آیپد ایر تعبیه خواهد شد یا نه!

تنها چیزی که می‌توانیم بگوییم این است که چند روز دیگر باید منتظر بمانیم.

همانند آیپد پرو، انتظار داریم که در آیپد ایر نسل جدید، شاهد بکار رفتن پورت USB-C باشیم، تا اینکه دیگر مجبور باشیم از کابل لاتنینگ قدیمی خود استفاده کنیم. برخی از احتمال عرضه مجیبک کیبورد (Magic Keybaord) به همراه آیپد ایر جدید نیز گفته‌ اند.

برخی از دیگر شایعه ها از بکار رفتن ویژگی Smart Connector، چهار استریو اسپیکر و تراشه‌ی A14 Bionic ( که قوی ترین تراشه اپل خواهد بود ) در آیپد ایر جدید گفته‌اند.

شایعه های بسیاری در مورد آیپد جدید اپل وجود دارد؛ برخی گیج کننده هستند، زیرا نمی‌دانیم به ما نشانی آیپد ایر جدید را می‌دهند یا نشانی آیپد جدید ارازن قیمت دیگری را!

 

iPhone 12

  • در صورتی که آیفون 12 هم باشد؛ iPhone 12!

به نظر خیلی ها رویداد آنلاین 15 سپتامبر اپل، تنها برای رونمایی از آیپد جدید و اپل واچ جدید است و قرار نیست، آیفونی رونمایی شود، اما دلیلی داریم که امکان معرفی شدن آیفون 12 را در رویداد 15 سپتامبر را میسر می‌کند. برای چند سال، ما رویداد سپتامبر آیفونی‌ایی را تجربه کردیم. با این حال، چیزی که شاید دلیل اصلی معرفی نشدن آیفون 12 در این سال باشد، شرایط کرونایی بوده است که مانع از فعالیت چندین روزه کمپانی های بزرگ شد، که در نتیجه، از برنامه‌ ها و تولید شان خیلی عقب افتادند.

آیفون ، به 12 احتمال خیلی زیاد تا ماه اکتبر میلادی، بخاطر عقب افتادن برنامه ها و تولید اپل عرضه نخواهد شد.پس اپل سعی می‌کند که عرضه آیفون را برای مدت کوتاهی، از سپتامبر به اکتبر (یک ماه ) عقب تر بیاندازد.

در این دو ماه، شاهد دو رویداد خواهیم بود، که آیفون ( احتمالا ) در دومین رویداد توسط اپل رونمایی خواهد شد.

 

تفاوت اندازه‌ی آیفون 12 پرومکس 6.7 اینچی و ایفون 12 استاندارد 5.7 اینچی

 

در صورتی که ما اشتباه کرده باشیم و آیفون در 15 سپتامبر معرفی شود؛ از آیفون انتظار داریم که در 4 مدل، نسبت به سری آیفون 11 که 3 مدل داشت، عرضه شود. 2 مدل آیفون 12 باید ارزان تر و اقتصادی تر باشند و 2 مدل دیگر گران تر و قوی تر. احتمالا 4 مدل آیفون 12 در 3 سایز 5.4 اینچی، 6.1 اینچی و 6.7 اینچی عرضه خواهد شد. 2 مدل آیفون 12 گران قیمت هستند: آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس  که  هر 2 سایز 6.7 اینچی (که در این صورت، بزرگ ترین آیفون اپل خواهد شد) دارند. آیفون 12 استاندارد در سایز 5.7 اینچی و آیفون مکس در سایز 6.1 اینچی عرضه شود.

برخی از تمام منحنی بودن سری مدل های آیفون 12 گفته‌اند، برخی دیگر از تمام تخت بودن نمایشگر هر 4 مدل آیفون 12، که ناچ بار کوچک تر شده‌ایی هم دارند و از تکنولوژی فیس آیدی هم پشتیبانی می‌کنند. طبق گزارش ها، تمامی 4 مدل آن به نمایشگر OLED مجهز شده‌اند،انگار دیگر اپل به LCD اعتقادی ندارد. در مورد قسمت ناچ بار شایعه‌های بسیاری گفته است؛ از حذف آن تا جایگزینی با تاچ بار قدیمی! تا کوچک تر شدن آن، تا شایعه هایی مبنی بر تغییر شکل یا محل ناچ بار در آیفون 12! ولی چیزی که ما می‌دانیم این است که ناچ بار آیفون 12 کمی متفاوت تر از ناچ بار سری مدل های آیفون 11 است.

مدل های پرو و پرو مکس، احتمالا، به تکنولوژی نرخ تجدید 120 هرتزی نمایشگر مجهز خواهند شد، اما نمی‌دانیم که آیا اپل برای این تکنولوژی، فکری به حال ظرفیت باطری کرده است با نه!

احتمالا، شاهد بکار رفتن لبه های صاف تخت کناری، هم چون طراحی آیفون 4، در آیفون 12 خواهیم بود. در مورد جنس قالب مدل های آیفون 12 پرو و ایفون 12 پرو مکس، باید بگوییم ،احتمالا، از فلز ضد زنگ خواهد بود و در مورد مدل های ارزن تر؛ آیفون 12 استاندارد و آیفون 12 مکس، باید شاهد بکار برده شدن آلمینیوم در قالب شان باشیم؛ چیزی شبیه به آیفون های قد یک کف دست نوستالژیک قدیمی! 🙂

اپل تمامی مدل های آیفون 12 را به تراشه‌ی قدرتمند بی‌ نظیر A14 Bionic مجهز می‌کند (که قوی ترین تراشه خواهد بود)، که تنها 5 نانومتر است و بهترین عملکرد و سرعت را خواهد داشت. تراشه‌ی قدرتمند، مشخصات بکار برده شده‌ی جدیدتر، نمایشگر با کیفیت شفاف تر و پشتیبانی از تکنولوژی نسل جدید اینترنت پرسرعت  5G، همگی باعث می‌شود که اپل نگاهی بر بالا بردن ظرفیت باطری سری مدل های آیفون 12 بیاندازد.

شاید برای تان عجیب باشد، اما قوی ترین مدل های آیفون 12؛ یعنی آیفون 12 پرو مکس و آیفون 12 پرو قرار است به رم 6 گیگی مجهز شوند که در مقایسه با گوشی‌های اندرویدی بیشتر شبیه به شوخی است! گوشی های میان رده‌ی اقتصادی اندرویدی، معمولا، به رم 6 گیگ مجهز می‌شوند. سایر 2 مدل ارزان قیمت و اقتصادی آیفون 12؛ یعنی آیفون 12 استاندارد و آیفون 12 مکس، به رم 4 گیگی قوی ترین مدل آیفون 11؛ یعنی آیفون 11 پرو مکس، مجهز می‌ شوند! 😅

برخی از دیگر شایعه ها در مورد آیفون 12، حذف جک هدفون است!

از آنجایی که تراشه‌های پشتیبان کننده‌ی 5G خیلی گران است، اپل به دنبال آن است که تا جایی می‌شود هزینه‌های آیفون 12 را کاهش دهد. برای همین، برخی از نبود آداپتور و ایرپاد همراه با مدل های آیفون 12 گفته اند، تا اپل بتواند کمی هزینه نهایی مدل‌ های آیفون 12 را کم تر کند.

اپل بالاخره در سری مدل های آیفون 11 از تکنولوژی فست شارژینگ استفاده کرد، اما اگر یکی از مدل های آیفون 11 را دارید و می‌خواهید از تکنولوژی فست شارژینگ استفاده کنید، باید کابل فست شارژینگ را جدا گانه خریداری کنید. دقیقا، هم چین داستانی قرار است بر سر 4 مدل آیفون 12 ایی که از تکنولوژی فست شارژینگ 20 واتی پشتیبانی می‌ کنند، نیز بیافتد.

 

منبع: MacRumor

زمان انتشار مطلب: 2 روز پیش

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : هر چیزی که از رویداد آنلاین 15 سپتامبر؛ سه شنبه‌ همین هفته‌ی اپل انتظار داریم

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *