پادویش

همه چیز درباره بسته حمایتی دولت در سال ۹۷

همه چیز درباره بسته حمایتی دولت در سال ۹۷

همه چیز درباره بسته حمایتی دولت در سال ۹۷ : بسته حمایتی که قرار است دولت آن را به مردم بدهد با بهاماتی روبرو است و عده ی حتی نمی دانند که آیا این بسته به آنها تعلق می گیرد یا خیر؟ در ادامه این پست میتوانید مطالبی را در خصوص نحوه ی دریافت، تعلق و میزان این بسته مطالعه نمایید.

فرادرس

بسته حمایتی دولت مشمول چه کسانی می شود؟

با توجه به آخرین اطلاعاتی که بدست آمده از وزارت رفاه ، قرار است که مستمری بگیران دائمی کمیته امداد و سازمان بهزیستی با پشت نوبتیهای آنها بسته حمایتی را دریافت کنند.به همین جهت افرادی که از سازمان بهزیستی و کمیته امداد خدماتی را به صورت موردی دریافت نموده اند جز این مشمولان به شمار نمی روند چون مستمری بگیری دائمی و پشت نوبتی به شمار نمی روند.

در پاسخ به این سوال که چه کسانی می توانند بسته حمایتی دولت را دریافت کنند باید گفت مددجویان کمیته امداد، بهزیستی،تامین اجتماعی، بازشستگان کشوری و لشکری، مستمری بگیران بنیاد شهید و بازنشستگان صندوق فولاد و دیگر اقشار جامعه از افرادی هستند که مشمول دریافت این بسته حمایتی از سوی دولت میشوند.

همه ی کارکنان دولت (رسمی، پیمانی،شرکتی، قراردادی و…) با توجه به قراردادشان اگر زیر سه میلیون حقوق دریافت کنند مشمول دریافت بسته حمایتی میگردند. همه ی بیمه شدگان تامین اجتماعی مشمول دریافت این بسته می باشند و فرقی نمی کند که رسمی یا قراردادی هستند تنها شرط دریافت حقوق زیر سه میلیون تومان است اما دقت داشته باشید که فقط به سرپرست خانوار تعلق می گیرد و به حساب یارانه شان واریز خواهد شد پس به 2 نفر بیمه شده در یک خانوار 2 بار بسته حمایتی ارائه نمیگردد. لذا از 30 میلیون بیمه شده ممکن است به نصف افراد داده شود و دیگر افراد خانواده در دیگر گروه ها مشمول دریافت بسته می گردند.

این اطلاعات با توجه به ساختار خانوار هدفمندی یارانه ها می باشد. بسته حمایتی به کارگران بخش خصوصی نیز شامل می شود. ضمن اینکه به تمامی کسانی داده می شود که بیمه تامین اجتماعی شده اند حتی اگر در بخش خصوصی باشند نیز بسته دریافت خواهند کرد البته همانطور که اشاره کرده ایم به شرط آن که زیر سه میلیون حقوق دریافت کنند.

بسته حمایتی دولت مشمول چه کسانی می شود؟

بسته حمایتی چگونه واریز خواهد شد؟

در یک خانواده اگر یک یا چند نفر بیمه تامین اجتماعی باشند تنها به یک نفر بسته ارائه میگردد که همان سرپرست خانوار می باشد. این بسته حمایتی به توجه به مصوبه دولت به حساب یارانه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و حساب مستمری بازنشستگان و حساب حقوقی کارکنان واریز خواهد شد. مبلغ بسته حمایتی دولت بین صد هزار تومان تا سیصد هزار تومان خواهد بود.

افرادی که بیمه نیستند چگونه شناسایی می شوند؟

اگر فردی جز دسته های که اعلام کردیم نبود و بیمه نداشت جایی نگرانی نیست چون دولت این طرح را مرحله به مرحله جلو خواهد برد و اطلاعات این افراد از طریق پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان در دسترس دولت است و شناسایی خواهند شد که البته چند سال است در حال انجام بوده و تجمیع این بانکهای اطلاعاتی صورت گرفته است و فقط شرط دادن بسته حمایتی به افراد زیر سه میلیون تومان حقوق می باشد.

چه گروه های بسته حمایتی را دریافت کرده اند؟

مددجویان کمیته امداد، بهزیستی ، بازنشستگان لشکری و کشوری،بازنشستگان صندوق فولاد بسته های حمایتی شان را دریافت کرده اند. برای اینکه جلوی هم پوشانی گرفته است و افراد چندین بار بسته دریافت نکنند سازمان های مربوطه لیست افراد را ارسال نموده اند.

هم اکنون پروسه پرداخت بسته حمایتی کارکنان دولت نیز در حال انجام می باشد. مشمولان قانون کار که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی می باشند نیز به زودی بسته ی خودشان را دریافت می کنند.

چه گروه های بسته حمایتی را دریافت کرده اند؟

مشمولانی که بسته شان را دریافت نکرده اند چه کاری باید انجام بدهند؟

اینگونه گفته می شود که برخی از بازنشستگان هنوز موفق نشده اند که بسته شان را دریافت کنند پس با این شرایط چه کاری باید انجام بدهند؟ این افراد باید به دستگاه مربوطه مراجعه کرده و پیگیری های لازم را انجام بدهند.

پس هر کدام که مشکلی داشته باشند باید به دستگاه مربوطه مراجعه نمایند چرا که به وزارت رفاه مرتبط نیست.

این بسته ها تا چه زمانی پرداخت می شوند؟

در مورد پایان زمان پرداخت این بسته ها باید گفت که وزارت رفاه هیچ گونه مشکلی در خصوص شناسایی افراد و مشمولان نداشته است اما موضوعی که حائز اهمیت است تامین میزان اعتبارات می باشد که به سازمان برنامه و بودجه مرتبط می باشد. از طرف دیگر در هر ماه اطلاعات افراد تغییر پیدا می کند و لازم است که با برنامه ریزی های دقیق اطلاعات خانوارها به نسبت برنامه ریزی اجرای دوره های بعدی اقدام نمایند.

ورزات رفاه فقط برای شناسایی افراد می باشد و کار خود را نیز انجام داده است و بودجه طرح که تامین شود وزارت رفاه برای اینکه طرح را اجرا کند هیچ مشکلی نداشته است. با توجه به گروه های مختلف بودجه نیز متفاوت خواهد بود.

اعتراضی وارد نیست

طرح توزیع بسته های حمایتی به صورت مرحله ی انجام می گردد و زمان بندی خاصی برای آن در نظر گرفته شده است. به همین جهت اگر برای هر کدام از افراد بسته ی نرسیده است فعلا نباید اعتراضی داشته باشند تا طرح به صورت کامل اجرا گردد و لازم است که آن ها تا پایان طرح منتظر بمانند که آیا بسته به آنها تعلق گرفته است یا خیر… چون ممکن است آن ها مشمول دریافت بسته باشند و در هر مرحله ی مشمولانی خاصی این بسته را دریافت می کنند.

بسته سیصد هزار تومانی

از تاریخ 29 دی پرداخت بسته به افراد اجرا شده است.همان طور که اشاره کرده ایم این بسته به افرادی تعلق خواهد گرفت که حقوقشان زیر سه میلیون تومان می باشد  و افرادی که حقوق بالاتری داشته اند نمی توانند این بسته را دریافت کنند. اینگونه که اعلام شده است حدود 6 میلیون و 150 هزار نفر مشمول دریافت این بسته هستند.

مشمولان دریافت این بسته بیمه شدگان اجباری،اختیاری، حرف و مشاغل آزاد و مقرری بگیران بیمه بیکاری هستند. این افراد باید از فروردین تا مهر 97 شاغل بوده و حق بیمه شان را پرداخت کرده باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : همه چیز درباره بسته حمایتی دولت در سال ۹۷

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *