دستگاه‌ هایی که EMUI 11 را اجرا می‌کنند، می‌توانند Harmony OS را دریافت کنند

دستگاه‌ هایی که EMUI 11 را اجرا می‌کنند، می‌توانند Harmony OS را دریافت کنند

دستگاه‌ هایی که EMUI 11 را اجرا می‌کنند، می‌توانند Harmony OS را دریافت کنند. هارمونی سیستم عامل جدیدی است که کمپانی هوآوی طراحی کرده است!

گوشی های هوشمندی که توسط هوآوی برای دریافت اندروید 11 انتخاب شده اند، می‌توانند هم اکنون سیستم عامل هارمونی هوآوی را دانلود و اجرا کنند. احتمالا بنا به گفته برخی از مدیران هوآوی، کمپانی چینی هوآوی دیگر مجاب با همکاری با گوگل نیست و تنش و تحریم وارده به هوآوی، این شرکت چینی را به خود کفایی وا داشته است.

EMUI 11 عرضه شد؛ کدام گوشی‌های هوآوی و آنر قابلیت دریافت اندروید 11 را دارند؟

هوآوی از سیستم عامل هارمونی چند روز پیش رونمایی کرد؛ که دومین بار بود از سیستم عامل به روزتر شده‌ی خود رونمایی می کرد. علاوه بر آن، هوآوی ار تصمیم خود برای عرضه تمامی یا اغلب گوشی های هوشمند تولید شده‌ی خود با سیستم عامل هارمونی از سال 2021 به بعد گفته است!

حال یکی از مدیران بخش اجرایی هوآوی در جواب خبرنگاران؛ از تصمیم هوآوی برای عرضه سیستم عامل هارمونی برای گوشی های پشتیبانی شده‌ی اندروید 11 خبر داد. به این معنی است، که دیگر برای استفاده از سیستم عامل هارمونی نیازی نیست که منتظر بمانید یک گوشی هوشمند هوآوی با سیستم عامل پیش فرض نصب شده‌ی هارمونی بخرید.

بله؛ گوشی های هوشمند هوآوی که قابلیت دریافت EMUI 11 را دارند، می توانند سیستم عامل هارمونی را دریافت کنند. گرچه برای آن زمان، کمی باید صبر کنید.

پرچم دارهای هوآوی را بشناسید! بهترین گوشی‌های هوشمند هوآوی که می‌توانید خریداری کنید

چیزی که هنوز توسط هوآوی تایید نشده این است که آیا هوآوی قابلیت ارتقا به سیستم عامل هارمونی را برای تمامی گوشی‌های سازگار با  EMUI 11 می فرستد یا نه! و اگر نه، کدام یک از گوشی های هوشمند هوآوی می توانند ارتقا به سیستم عامل هارمونی را تجربه کنند؟ در اینجا، چند پرسش نیز برای کسانی که علاقه مند به تجربه سیستم عامل جدید هارمونی هستند، پیش آمده است: شاید اولین و مهم ترین آن ها این باشد، در صورت پذیرفته گوشی هوشمند شان برای دریافت سیستم عامل هارمونی توسط هوآوی؛ آیا این کار اجباری خواهد بود یا نه؟ پرسش دیگری که برای خیلی ها رخ داده است، این است که در صورت بارگیری سیستم عامل هارمونی، آیا راه برگشتی هم وجود دارد که بتوان در صورت نارضایتی، به سیستم عامل اندروید برگشت؟

بیشتر بخوانید  تبلت‌های هواوی و سری نوا 8 به‌روزرسانی HarmonyOS 4 را در چین دریافت می‌کنند

اگر از علاقه مندان به هر دوی هوآوی و گوگل هستید، حتما می دانید، دست کشیدن از یکی از آن دو برای تان حتما باید خیلی سخت و طاقت فرسا باشد! حالا، پس از تنش های سیاسی‌ایی که بین آمریکا و چین صورت گرفت، هوآوی دیگر نمی خواهد بخاطر پشتیانی نشدن گوشی های هوشمند جدیدش هم چون سری مدل های P40  و Mate XS (گوشی هایی که به جایی که باید می رسیدند، تنها به خاطر تحریم ها، نرسیدند و آن چنان هم موفق نشدند) از جانب سرویس های گوگل به باد انتقاد گرفته شود.

شاید سیستم عامل هارمونی، بتواند جای خالی سرویس هایی گوگل را به گونه‌ایی برای کاربران هوآوی جبران کند!

سیستم عامل هارمونی، Open Source است و در تبلت ها، سیستم هوشمند برخی از ماشین ها و حتی ساعت های هوشمند مچی نیز پشتیبانی می شود. در حال حاضر، هوآوی 490 میلیون کاربر دارد که از دستگاهای هوشمند هوآوی استفاده می‌ کنند،. امید می رود که با وجود سیستم عامل خود هوآوی، این رقم بیش تر از رقم حاضر بشود.

منبع: androidauthority

زمان انتشار مطلب: 2 روز پیش

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : دستگاه‌ هایی که EMUI 11 را اجرا می‌کنند، می‌توانند Harmony OS را دریافت کنند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *