پادویش

ایلون ماسک به اندازه ثروت 52مین ثروت مند دنیا در عرض یک هفته پول از دست داد

ضرر مالی 27 میلیاردی ایلون ماسک
ایلون ماسک در عرضه 1 هفته 27 میلیارد از دست داد! ایلون ماسک با دارایی 152 میلیارد دلار، پایین تر از جف بزوس و بالاتر از بیل گیتس قرار دارد.

به گزارش مجله خبری زوم تک به نقل از وبسایت abc7news، هفته پیش، مدیرعامل کمپانی های تسلا، پی پال و اسپیس ایکس در طی سقوط 11.5 درصدی سهام تسلا، 27 میلیارد دلار از دست داد. به گزارش بلومبرگ، دارایی از دست رفته مدیرعامل تسلا تنها در یک هفته، به اندازه کل ثروت 52مین ثروت مند دنیا جیمز دایسون ( James Dyson) بود.

ارزش سهام ایلون ماسک در پی اتفاقاتی منفی ای که در بازار سهام تکنولوژی افتاد به شدت کاهش پیدا کرد.

 

ضرر مالی ایلون ماسک

اتفاقات منفی ای که در بازار سهام افتاده است، باعث نگرانی وال استریت شده است. کاهش ارزش سهام ها می تاوند منجر به گران تر شدن وام ها شود. سهام خودروسازی تسلا برای چهارمین روز پیاپی کاهش یافت که موجب نگرانی بسیاری شد. افت های شدید در سهام شرکت های هم چون تسلا موجب شده است که سرمایه گذاران بخواهند به فکر پاپس کشیدن در نگه داشتن سهام هایی باشند که پیش تر در زمان اوج تسلا صاحب شده بودند.
تسلا در هفته ی پیش، 11.5 درصد از ارزش سهام خود را از دست داد. خود شخص ماسک تنها صاحب 18 درصد از کل سهام تسلا می باشد.

به گزارش مجله صروت مندان بلومبرگ در هفته ای که گذشت، ثروت مدیرعامل تسلا 27 میلیارد دلار کاهش پیدا کرد. بلومبرگ می گوید ضرری که ایلون ماسک تنها در یک هفته تجربه کرد، معادل ثروت 52 مین ثروت مندترین فرد در دنیا است.

در ماه ژانویه ( دی)، رقابت بر سر کسب مقام اول ثروت مندترین فرد در دنیا بین ایلون ماسک و جف بزوس بسیاری داغ بود. ماسک توانست برای یک هفته، رتبه نخست ثروت مندترین فرد از آن خود کند. البته طولی نکشید که ماسک به رتبه دوم سقوط کند و بار دیگر جف بزوس بنیان گذار و مدیرعامل آمازون این رتبه از آن خود کند.

 

ثروت مندترین افراد در سال 2021

در حال حاضر، مدیرعامل تسلا با ثروت 157 میلیون دلاری در رته دوم و جف بزوس با درآمدی بالغ بر 177 میلیارد دلار در ربته نخست ثروت مندترین افراد قرار گرفته اند. در رتبه سوم، بیل گیتس بینان گذاز و مدیرعامل اسبق مایکروسافت با درآمدی بالغ بر 136 میلیارد دلار قرار گرفته است.

ارزش سهام تسلا در سال 2020، 743 درصد افزایش پیدا کرد. البته، تسلا 5مین شرکت آسیب پذیر در بازار سهام به شمار می آید. تسلا بعد از دست دادن 17 درصد از ارزش سهام، ارزش سهام تسلا کمتر از فیسبوک و بیشتر از Berkshire سقوط کرد.

کارشناسان پیش بینی می کنند، حتی اگر از ارزش سهام تسلا هم چنان کاسته شود، ایلون ماسک هم چنان یکی از ثروت مندان سال 2021 و … باقی خواهد ماند.

 

 

منبع: abc7news

 

 

در مجله خبری زوم تک بیشتر بخوانید:

بررسی هدفون هوآوی فری بادز پرو (Huawei FreeBuds Pro)

WhatsApp در حال تست قابلیت ناپدید شدن 24 ساعته پیام است

چین پیشرو در هر صنعت؛ کسب مقام اول در توسعه هوش مصنوعی

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ایلون ماسک به اندازه ثروت 52مین ثروت مند دنیا در عرض یک هفته پول از دست داد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *