پادویش

سرقت اطلاعات رایانه فقط با اشاره دست

سرقت اطلاعات

سرقت اطلاعات رایانه فقط با اشاره دست : امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و گسترش آن ها هر شخص می تواند در رایانه خود به راحتی کارهای روزمره اش را انجام دهد. اما اطلاعات رایانه هر شخص هم برای آن ممکن است بسیار مهم باشند. اطلاعاتی که ممکن است طرف مخاطب چند سال روی ان زحمت کشیده باشد. حال وقتی این اطلاعات از دست شخص برود ممکن نیست چه بلایی بر سر شخص ایجاد شود.

همه ی ما این را می دانیم برای آنکه بتوانیم از اطلاعات رایانه خودمان محافظت کنیم باید از راه هایی اقدام نماییم مثلا برای اینکه کامپیوتر ما هک نشود ما می توانیم از آنتی ویروس استفاده کنیم یا فایر وال رایانه خودمان را به وسیله سخت افزار هایی هوشمند سازیم.

اما به تازگی ها خبری منتشر شده که نشان می دهد دزد اطلاعات به راحتی آب خودرن و فقط وفقط با اشاره دستش به کامپیوتر می تواند اطلاعات آن رایانه را بدزدد. برای اینکه با نحوه عمل اینکار آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

سایت engadget خبری منتشر کرده که این خبر باعث نگرانی بسیاری از کاربران دنیای اینترنت شده است. در این روش دزد(هکر طلاعات) با استفاده از نرم افزار GnuPG که تحت شبکه است می تواند به کامپیوتر شما دست پیدا کرده و قفل و رمز های آن را شناسایی کند.

این افراد محدود دستبند الکترومغناطیسی و دیجیتایزر ساخته اند که وقتی آن را به طور مستقیم جلوی صفحه کامپوتر بگیرند بتوانند در سیستم شما تغییراتی ایجاد نمایند که بعد از آن هم بتوانند روی اطلاعات سیستم شما دست داشته باشند.

حتی طرز کار این افراد چنان قوی می باشد که آنها می توانند روی کامپیوتر هایی که به صورت حرفه ای کد گذاری و رمز گذاری شده اند هم دست پیدا کنند. شما هم اگر می خواهید دچار این مشکل نشوید باید از سیستم خود در برابر عوامل مخرب زا مواظبت کنید.

منبع : engadget

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سرقت اطلاعات رایانه فقط با اشاره دست

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. البته فکر نکنم این روش به این زودی ها راهش باز بشه به دستگاه کاربران، اگه اینطور بشه که واقعا مشکلات زیادی ایجاد میشه.