آنتی ویروس پادویش

آیا بلک بری از بازار گوشی های هوشمند خارج میشود؟

آیا بلک بری از بازار گوشی های هوشمند خارج میشود؟

این روز ها تمامی کمپانی های تولید گوشی های هوشمند به دنبال سود دهی هستند و در همین مسیر شرکت ها بخش تولید گوشی هوشمند را تحت فشار میگذارند تا به حداکثر توانایی دست یاند. چندی پیش با این سوال مواجه شدیم که آیا سونی از بازار گوشی های هوشمند کنار خواهد رفت؟  اما اکنون سوالی مشابهی برای کمپانی بلک بری پیش آمده است. در ادامه با زوم تک همراه باشید.

جان چن مدیر عامل کمپانی بلک بری ، اخیرا طی مصاحبه ای اذعان داشت که اگر گوشی هوشمند بلک بری پریو در رساندن شرکت به سوددهی موفق عمل نکند ، این امکان وجود دارد که بلک بری تولید گوشی هوشمند را به پایان برسد و از بازار تولید گوشی کنار رود.

وی در ادامه ی صحبت های خود تاکیید کرد بلک بری هدف فروش 5 میلیون گوشی هوشمند در سال را دنبال میکند تا بتواند به سوددهی مناسبی دست پیدا کند. گوشی هوشمند پریو که مدیر عامل بلک بری ذکر کرد ، اولین گوشی تولید بلک بری مجهز به سیستم عامل اندروید خواهد بود و از این رو ، کمپانی بر روی میزان فروش این محصول حساب زیادی باز کرده است.

طبق آخرین گزارشی که اوضاع مالی این شرکت منتشر شده ، بلک بری توانسته به تعداد 8000 گوشی هوشمند در سه ماه ی دوم سال به فروش برساند اما با توجه به اظهاراتی که مدیرعامل این شرکت داشته ، هدف بلک بری بسیار بیشتر از این تعداد است و از نظر آنها تولید گوشی اندرویدی میتواند راه گشا باشد.

  جان چن ، گفت که اگر کمپانی نتواند در این مسیر موفق عمل کند و به سوددهی مورد نظر نرسد ، تمامی گزینه ها شامل خارج شدن از بازار گوشی های هوشمند روی میز است.

همانطور که گفتیم ، بلک بری پریو سیستم عامل اندروید خواهد داشت و البته برخی از فناوری های امنیتی این شرکت با آن همراه خواهد بود. اگر بخواهیم واقع بین باشیم ، اگر پریو نتواند بازار را در دست بگیرد و فروش خوبی به دست نیاورد در حقیقت آخرین گوشی تولیدی با برند بلک بری خواهد بود و اگر این موضوع رخ دهد ، احتمالا بلک بری امنیت سایر پلتفرم ها را همانند اندروید و iOS تامیین خواهد کرد.

بیشتر بخوانید  رقابت سیستم عامل های موبایل در جهان

به نظر میرسد که گوشی پریو بسیار امنیتی و ایمن طراحی شده و کاربران سازمانی و شغل هایی که به امینت وابسته اند را هدف قرار داده است. اما مدیر عامل بلک بری بر این عقیده است که پریو میتواند یک گوشی هوشمند ایده آل برای تمامی کاربران و علاقه مندان به گوشی های هوشمند سطح بالا باشد.

منبع : phonearena

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : آیا بلک بری از بازار گوشی های هوشمند خارج میشود؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *