معایب زانتیا زیر ذره بین

زانتیا

معایب زانتیا : زانتیا جز یکی از بهترین خودروهای است که در کشور ایران نیز طرفداران بسیاری داشته است. این خودرو به عنوان یک محصول فرانسوی می باشد. با اینکه می توان گفت که زانتیا از بهترین خودروها است ولی معایبی نیز در آن دیده می شود.با وجود قدرت بالای که موتور زانتیا دارد و گيربكس سنكرونيزه توانسته بر هر جاده ی حاکم باشد.

تا سال 2010 که سایپا با کمپانی تولید کننده زانتیا قرارداد بست ، عرضه و تولید این محصول نیز ادامه داشت ولی بعد از آن تلاش کرد با  موافقت کمپانی سیتروئن، فیس لیفت این محصول فرانسوی را به بازار وارد کند که با نام زانتیا 2 شناخته شد. متاسفانه این محصول از نظر ظاهری جلوه زیبایی نداشت و شاید همین موضوع یکی از بزرگترین ضعف های آن به شمار می رفت.

با این وجود هنوز هم در جاده ها و خیابان های خودروهای زانتیا دیده می شوند و خرید و فروش آن نیز ادامه داشته است. در ادامه این پست برخی از معایب زانتیا را مشاهده می کنید البته تجربه های زیادی در این رابطه وجود دارد و نباید از مزایا و قدرتهای این خودرو نیز غافل باشیم. بهتر است این موضوع را به خاطر داشته باشید که این معایب در مدل های پایین زانتیا وجود داشته است .

بدنه ضعیف زانتیا

یکی از عمده ترین مشکلاتی که می توان در زانتیا مشاهده کرد بدنه ضعیف آن می باشد که بسیار عملکردپایینی داشته است. با اینکه این خودرو از نظر زیبایی و جادار بودن امتیاز خوبی دارد اما طی اماری که نشان داده شده در بسیاری از تصادف ها نتوانسته نمره قابل قبولی بدست بیاورد. البته در مقایسه با خودروی مثل 206 هم ضعیف تر عمل کرده است. حتی اگر خودرو در تصادف های شاخ به شاخ ، با عملکرد خوب ایربگ ها روبرو باشد باز هم ممکن است سرنشینان صدمه های بسیاری ببینند.

وجود مشکلاتی در سیستم تعلیق و کمک

سیستم تعلیق هیدروپنوماتیکی خودرو زانتیا نیز به عنوان یکی دیگر از مشکلات آن می باشد. عملکرد این سیستم بر روی گوی است که می تواند شرایطی را برای خودرو فراهم کند که با سه چرخ هم کار کند و البته حساس و شکننده است.

این گوی نیاز دارد تا مراقبت های زیادی از آن شود و البته وظایف مهم و سنگینی نیز داشته است . کارکرد این خودرو با گاز نیتروژن و روغن هیدرولیک می باشد. افرادی که می خواهند این خودرو را خریداری کنند باید توسط یک مکانیک به بررسی این گوی بپردازند.

عدم طراحی جدید

طراحی خودروی زانتیا همانطور که می دانید  به سال های گذشته مربوط است و طراحی جدیدی ندارد و زمانی که شما در ماشین می نشینید با ظاهری جدید روبرو نخواهید شد و مواردی مثل کنسول ، داشبورد و … از جلوه های قدیمی برخوردار هستند که شاید هر راننده ی آن را نپسنند. البته برخی از رانندگان با سلیقه های جذابشان ، درون خودروهایشان را به گونه ی تزیین کرده اند که چشم هر ببینده ی را به خود جذب می کند.

طراحی داخلی زانتیا

عدم دید کافی برای راننده

همانطور که اشاره کرده ایم طراحی این خودرو جدید نبوده و برای دید راننده مشکلاتی را پدید می آورد. در خودروی زانتیا دید راننده در عقب بسیار کم می باشد. همچنین چون صندوق عقب فایبرگلاس بوده می تواند به صدمه جدی به خودرو وارد نماید که خود به عنوان یکی از مشکلات اصلی برای این خودرو مطرح است.

مصرف بالای خودرو

این خودرو دارای استهلاک زیادی بوده است که البته در دیگر مدل های فرانسوی نیز این مورد دیده میشود. همین موضوع می تواند سبب شود تا مشکلاتی در قسمت پمپ بنزین ، جلوبندی و … خودرو به وجود بیاید. مشکل مصرف بنزین نیز برای این خودرو فارغ از نوع موتور وجود دارد.

2/5 - (8 امتیاز)

نظرات در مورد : معایب زانتیا زیر ذره بین

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *