10 مورد که لازم است از Crash Bandicoot 4 بدانید

فرانچایز بزرگ و البته کلاسیک crash Bandicoot توانسته در سه سال گذشته با چهره‌‌ای جدید و قدرتمندتر از قبل ظاهر شود و موفقیت‌های زیادی کسب کند؛ که البته این موفقیت به کمک نسخه‌های سه‌گانه‌ی بازسازی شده است. اکنون زمان نسخه‌های ریمیک تمام شده و نوبت ساخت نسخه‌ای جدید و متنوع از این سری رسیده است. اکتیویژن (Activision) ناشر و تویز فور باب (Toys for Bob) توسعه‌دهنده‌ی این عنوان اخیرا گزارشی مبنی بر ساخت Crash Bandicoot4 و همچنین جزئیات جالب و فراوانی از آن منتشر نمود. در رابطه با محوریت کلی بازی، به این مطلب اشاره شد که بازی به زمان مربوط است. در اینجا می‌خواهیم ده مورد از بزرگ‌ترین نکات موجود در ویدئو نمایش داده شده از این بازی را با شما به اشتراک بگذاریم.

چرا بازی را آن صدا می‌کنند؟

به چند دلیل مختلف درمورد اسم زمان کنجکاو هستیم، برای شروع باید بگوییم چرا این عنوان را Crash Bandicoot 4 نامیدند؟ درحالی که این نسخه هشتمین نسخه‌ی اصلی از این سری است. به نظر می‌رسد که استودیوی توسعه‌دهنده میخواهد آغازی مجدد پس از سه‌گانه‌ی ساخته شده توسط ناتی داگ (Naughty Dog) با انتشار این نسخه‌ی جدید و تغییرات همراه با آن داشته باشد. در همین حال، تا جایی که به زیرنویس مربوط می‌شود، این عنوانی است برپایه‌ی کلماتی جدید که به نظر می‌رسد این کلمات به نام شخصیت‌های جدیدی که قرار است به داستان بازی اضافه شوند و معنای زمان را توصیف کنند ارتباط دارد.

قیاس (THE PREMISE)

همان‌طور که توضیح دادیم، نسخه‌ی جدید این فرانچایز رویدادهای بعد از Warped را روایت خواهد کرد. بنابراین بهتر است به دنبال نئو کورتکس (Neo Cortex)، اوکااوکا (Uka Uka) و ان (N) برویم. تروفی در میان زمان حبس شده و در نسخه‌ی جدید تلاش‌های او را برای فرار و خروج از این حالت می‌بینیم که درنهایت کنترل خود را از دست خواهد داد. برای ورود شما به داستان، آن‌ها حفره‌ای در بافت زمان و فضا ایجاد می‌کنند. برای بی‌اثر کردن عواطف آن‌ها از بحران که در پیش است جلوگیری می‌کنند و کرش  (Crash) و کوکو (CoCo) باید این مسیر را طی کرده و چهار ماسک کوانتومی را با یکدیگر متحد کنند.

ماسک‌های کوانتومی

ماسک‌ها همیشه نقش مهمی در بازی Crash Bandicoot داشتند و به نظر می‌رسد در Crash Bandicoot4 هم این مسئله صدق می‌کند. در بالا از چهار ماسک کوانتومی یاد کردیم، تاکنون دو مورد از این چهار مدل ماسک را دیده‌ایم. یکی از ماسک‌ها که ماسک زمان است که کوپونا وا (Kupuna-Wa) نام دارد. استفاده از این ماسک به کرش و کوکو کمک می‌کند تا آن‌ها بتوانند بوسیله‌ی آن زمان را کند نمایند و از موانع و یا دشمنان به سرعت عبور و یا حتی از انفجار نیترو اجتناب کنند. ماسک دیگر ایکا ایکا (Ika Ika) نام دارد که بوسیله‌ی آن می‌توانید جاذبه را مدیریت کنید؛ به عبارتی این ماسک به کرش و کوکو کمک می‌کند تا جهت گرانش را تغییر دهند. همان‌طور که انتظار می‌رود هر چهار ماسک کوانتومی در روند گیم‌پلی بازی به خوبی و البته فراوانی مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

باس فایت‌ها

کمپانی توی فور باب در نمایش منتشر شده اطلاعات خلاصه‌ای از باس‌های فایت منتشر کردند. اما دقیقا چه چیزی می‌تواند انتظار طرفداران را برطرف کند؟ ماسک‌های کوانتومی، در ابتدا برای شکست دادن باس‌فایت‌ها در دسترس قرار خواهند گرفت درحالی که تایید شده این عنوان ترکیبی از شخصیت‌های اصلی جدید و قدیمی است. به عنوان نمونه شخصیت ان را در این نسخه می‌بینیم، تعجبی ندارد که این بازی در حال بازگشت است. در عین حال، باید انتظار داشته باشید که مبارزه با باس فایت‌ها چالش برانگیزتر از سه‌گانه‌ی اصلی باشد. درواقع، بعضی از باس‌فایت‌ها در چند فاز با هم مواجه هستند، پس این چیزی است که باید به آینده‌ی آن نگاه کرد. با این حال، امیدواریم که این بازی تعادل درستی برای سطح دشواری بازی داشته باشد. قطعا در این نسخه شاهد باس‌فایت‌هایی خواهیم بود که گاهی اوقات باید با آن‌ها دست و پنجه نرم کنیم.

طراحی مراحل

سری Crash Bandicoot را می‌توان نوع خاصی از سبک سه بعدی و البته پلتفرمر دانست که در آن زمانبندی و رعایت مکانیک‌ها نقش پررنگی دارد. سه‌گانه‌ی قدیمی بازسازی شده‌ی این سری به اکتیویژن ثابت کرد که این سبک هنوز طرفداران بسیار زیادی دارد و بسیاری منتظر نسخه‌ها و همچنین ماجراجویی‌هایی در داستان‌های جدید این سری هستند. در مجموع باید بگوییم به نظر می‌رسد مراحل بازی به‌طور خطی و همچنین با استفاده از المان‌هایی از سبک پلتفرمر طراحی شده‌اند. براساس مواردی که تاکنون دیدیم همه‌ی مراحل ترکیبی از عناوین پلتفرمر 3 بعدی و دو و نیم بعدی هستند. دقیقا همان چیزی که طرفداران انتظار آن را دارند.

شخصیت‌های قابل بازی

دقیقا قرار است Crash Bandicoot4 را با چه کسانی تجربه کنیم؟ قرار است در این نسخه هم هر دو شخصیت کرش و کوکو را ببینیم و با آن‌ها به تجربه‌ی بازی بپردازیم؛ البته که این مسئله تعجب‌آور نیست. شخصیت دیگری که به نظر می‌رسد امکان بازی کردن با آن وجود دارد، دکتر نئو کورتکس است که قطعا برای شما جالب خواهد بود. انتظار می‌رود شخصیت‌های قابل بازی دیگری نیز در بازی مشاهده شوند که هنوز اطلاعات یا جزئیاتی از آن‌ها منتشر نشده است.

حرکت شخصیت‌ها

منطقی است با حضور شخصیت‌های مختلف در بازی تفاوت‌هایی نیز بین آن‌ها وجود داشته باشد. آیا این تفاوت‌ها در سیستم حرکت آن‌هاست؟ احتمالا کرش و کوکو هردو سیستم حرکتی مشابهی دارند و بازی‌بازان می‌توانند هرکدام را که می‌خواهند برای تجربه‌ی بازی انتخاب نمایند. در اینجا استفاده از ماسک‌های کوانتومی که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کردیم خودشان را بیشتر نمایان می‌کنند. همان‌طور که بالاتر هم اشاره شد نئو کورتکس جدید در نسخه‌ی جدید با نسخه‌های قبلی تفاوت بسیار زیادی خواهد داشت و همچنین سطوح مختلفی برای او طراحی شده است. اما چگونه قرار است در بازی به وضوح حاضر شود؟ در بخش بعدی به این مورد خواهیم پرداخت.

نئو کورتکس

نقش نئو کورتکس فاصله‌ی زیادی با سبک پلتفرمر دارد و کم و بیش شبیه به حالت استراتژی بوده که آن‌ها را مغزی (cerebral) توصیف می‌کنند و به نظر می‌رسد که برای شخصیت او بسیار مناسب است. برای این‌کار، کورتکس مجهز به سلاحی اتمی خواهد بود که قادر است از آن در برابر دشمنان و موانع موجود در محیط استفاده نماید. استفاده از این توانایی‌ها برای رسیدن به سطوح مناسب قطعا جالب خواهد بود. ما تاکنون چیزهای زیادی را درمورد سطح افراد مشاهده نکردیم یا نشنیدیم، اما اکنون همه‌چیز امیدوار کننده به‌نظر می‌رسد.

مکان‌ها

با انتشار نسخه‌ی جدید Crash Bandicoot، قطعا موقعیت‌های جدید و زیادی برای عبور ( بخصوص باتوجه به شخصیت‌‌هایی که نقش مهمی در داستان ایفا می‌کنند) پیدا خواهیم کرد، تاکنون موارد بسیار جالبی را در تریلر این عنوان مشاهده کردیم. تاکنون شاهد جنگل‌ها، رودخانه‌ها، شهرهای علمی تخیلی، سطوح پر شده از گدازه با یک دایناسور که کرش را تعقیب می‌کرد، غارهای منجمد یخی و مواردی از این دست روبه رو بودیم. تنوع زیست محیطی همیشه در عناوین پلتفرمر مهم است، هم از نظر زیباشناسی و هم در طراحی مراحل مختلف، تا این لحظه براساس مواردی که دیدیم به نظر می‌رسد قرار نیست Crash Bandicoot4 ما را در طراحی منطقه و محیط ناامید کند. امیدواریم که در هفته‌های آتی بیشتر درمورد موقعیت‌ و مکان‌های جدید بازی اطلاعات دریافت کنیم.

عرضه یا انتشار

تا اینجا مواردی را درمورد این بازی بررسی کردیم اما اکنون سوال اصلی این است که چه زمانی می‌توانیم به این عنوان دسترسی داشته باشیم؟ خوشبختانه زمان زیادی تا انتشار این عنوان باقی نمانده و بازی Crash Bandicoot4 در روز جمعه 11 مهرماه (2 اکتبر) برای کنسول‌های پلی‌استیشن4 و اکس‌باکس وان منتشر خواهد شد. در همین حال باید بگوییم خرید نسخه‌ی دیجیتالی این بازی پاداش‌هایی برای شما به همراه دارد. به عنوان نمونه می‌توانیم به لباس‌هایی برای کرش و کوکو اشاره کنیم هرچند که جزئیات کاملی از این موارد در دسترس نیست.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : 10 مورد که لازم است از Crash Bandicoot 4 بدانید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *