پادویش

به روز رسانی تازه رابط کاربری Cortana برای Xbox one

به روز رسانی تازه رابط کاربری Cortana برای Xbox one

به روز رسانی تازه رابط کاربری Xbox One به نام Cortana ، چهره جدیدی را برای کاربران به ارمغان می آورد . رابط کاربری Cortana برای Xbox One در راه است که این کنسول را برای استفاده کاربران سریعتر و بهتر می سازد . شرکت مایکروسافت یک دمو از این به روز رسانی برای کاربران این کنسول بازی تهیه کرده است که البته به زودی این به روز رسانی انجام می شود .

تغییرات رابط کاربری Cortana در Xbox One

محوریت اصلی رابط کاربری Cortana منو ای است که " آخرین بازی های انجام شده " و " آخرین برنامه های کاربری استفاده شده " را نمایش می دهد که این گزینه به کاربر این امکان را می دهد که از آخرین مرتبه استفاده اش از کنسول ، کارش را ادامه دهد . این منو همچنین دارای اطلاعاتی از بازی می باشد ، مانند اطلاعیه های توسعه دهندگان آن در مورد به روز رسانی های بازی .

به روز رسانی تازه رابط کاربری Cortana برای Xbox one

مورد تازه ای در بخش " Xbox Live " در سمت راست تصویر ایجاد شده است که محبوب ترین موارد پلتفرم های بازی مایکروسافت – شامل فیلم های جدید ، محبوب ترین تولیدکنندگان محتوا و همچنین بازی هایی که بیشترین آمار استفاده را دارد – نمایش می دهد .

رابط کاربری Cortana همچنین دارای یک منوی کشویی که از سمت چپ تصویر با دوبار فشردن دکمه Xbox از طریق کنترلر باز می شود ، می باشد . این منو دسترسی سریعی برای اطلاعاتی مانند " اطلاعیه های کاربر " ، " پیام ها " و " فهرست دوستان " می باشد .

این منوی کشویی هم سیستم منوی Xbox و هم در هنگام اجرای بازی در این کنسول به درستی عمل می کند . وقتی در حین بازی این منو را باز کنید ، بخشی از تصویر را اشغال می کند ، اما مزاحم بازی کاربر نمی شود ؛ در نتیجه می توانید در هنگام بازی نیز از اطلاعات جدید مطلع شوید .

به روز رسانی تازه رابط کاربری Cortana برای Xbox one

به علاوه ، رابط کاربری Cortana این امکان را فراهم آورده است که کاربران بتوانند هم زمان چند کار مختلف را توسط کنسول انجام دهند ، بدون اینکه اختلالی در بازیشان ایجاد شود . مثلا کاربران می توانند همچنان که در حال پرداختن به بازی هستند ، به دستیار مجازی مایکروسافت فرمان ذخیره سازی آخرین دقایق بازی خود را بدهند و آن را توسط Xbox Live به اشتراک بگذارد . فرمان دیگری که در این به روز رسانی اضافه می شود این است که می توانید بدون استفاده از منو ها ، یک چت صوتی با دوستان خود داشته باشید و آن ها را به بازی خود دعوت کنید .

هنوز مشخص نیست که آیا به روز رسانی رابط کاربری Cortana فقط با Kinect به درستی کار کند یا اینکه با headset های سازگار با Xbox One نیز کار کند . بخش مهم تر این است که با شروع بهره وری از Windows 10 ، مایکروسافت دستیار مجازی را بیشتر مورد استفاده قرار می دهد . Cortana ابتدا در سال گذشته برای Windows Phone مورد استفاده قرار گرفت و به زودی برای تبلت ها و رایانه ها در 29 ژولای ، همزمان با در دسترس قرار گرفتن Windows 10 برای عموم ، نیز به استفاده می رسد .      

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : به روز رسانی تازه رابط کاربری Cortana برای Xbox one

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *