آنتی ویروس پادویش

ساخت کامپیوتر های مغزی انقلابی دیگر در صنعت دستگاه های هوشمند

ساخت کامپیوتر های مغزی انقلابی دیگر در صنعت دستگاه های هوشمند

کامپیوتر ها و دستگاه های هوشمند امروزه به عنوان یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین ابزار ها در زندگی انسان بشمار می روند ، این دستگاه هوشمند توانسته بسیاری از کار های انسان را برعهده بگیرد . کامپیوتر های امروزی نحوه عملکردشان مقداری با تاخیر انجام می پذیرد ، دانشمندان دانشگاه نورث‌وسترن توانسته اند کامپیوتری طراحی کنند که توانایی محاسباتی در سطح مغز انسان را دارد.

ساخت کامپیوتر های مغزی انقلابی دیگر در صنعت دستگاه های هوشمند

این محققان از ممریستورها برای ساخت رایانه‌هایی همچون مغز انسان استفاده کرده اند . این نوع از حافظه ها سریعتر از مموری کارت ها عمل میکنند ، اگر توجه کنید رم های موجود در کامپیوتر های امروزی پس از قطع شدن برق دچار پاک شدن اطلاعات موقتی در کامپیوتر می شوند ، اما ممریستورها اینگونه نیستند و پس از قطع برق وضعیتشان پایدار است.

از مزایای دیگر ممریستور ها می توان مصرف پایین برق ، مقاومت در برابر تشعشعات ، ضد خراش اشاره کرد ، اما موردی که در آنها مورد نقد قرار میگیرد ، دو پایانه ای بودن آنها است ، چرا که برای تنظیم آن نیاز به اعمال تغییر ولتاژ از خارج از دستگاه است.

ممریستورهای ساده در جایگاه ابزاری دوپایانه‌ای ، تنها برای کنترل محدود بر روی جریان برق مورد استفاده قرار میگیرد ، اما محققان دانشگاه نورث‌وسترن از الکترود سوم به عنوان یک گیت استفاده کرده اند و که در نهایت مقاومت سیستم را بیشتر می کند.

این گروه تحقیقاتی از نانوماده نیمه‌رسانایی بنام دی‌سولفید مولیبدن در این تحقیق خود استفاده می نمایند.آنها از نوعی مرز اتمی بین ورقه دی‌سولفید مولیبدن و الکترود فلزی وجود دارد به عنوان رابطی برای اتم‌ها استفاده کرده اند ، این عملکرد می تواند ابزاری مهم در کنترل برق بکار رود و مقاومت موجود در مسیر جریان برق را کنترل نماید.

منبع » اخبار فناوری

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ساخت کامپیوتر های مغزی انقلابی دیگر در صنعت دستگاه های هوشمند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *