ارزش بیت کوین امروز به 58 هزار دلار رسید؛ تسلا به ارزش بیت کوین افزوده است

ارزش بیت کوین

ارزش بیت کوین 58 امروز به 58 هزار دلار رسید؛ بیت کوین تنها در ارز یک ماه بیشتر از 18 هزار دلار افزایش قیمت را تجربه کرده. دلیل این افزایش قیمت چیست؟

به گزارش مجله خبری زوم تک به نقل از وبسایت خبری BBC؛ در روز سه شنبه هفته پیش اخبار زیادی در خصوص رکورد شکنی ارز دیجیتالی بیت کوین شنیدیم.

این ارز دیجیتالی در ابتدای روز شنبه به بیشتر از 50 هزار دلار برای اولین بار در تاریخ این ارز دیحیتالی رسید. هم چنین بیت کوین اولین و تنها ارز دیجیتالی محسوب می شود که چنین ارزشی پیدا می کند.

 

ارزش بیت کوین امروز چه قدر است؟

همان طور که می دانید در اواسط همان روز بود که ارزش بیت کوین به کمتر از 50 هزار دلار رسید. بسیاری از کارشناسان احتمال می دادند که در آینده نه چندان دور دوباره شاهد افزایش به یک باره قیمت بیت کوین باشیم.

در روز یک شنبه (دیروز)، برای بار دیگر بیت کوین افزایش قیمت محسوسی را تجربه کرد و از مرز 58 هزار دلار هم عبورد کرد تا به حرکت تصاعدی خود ادامه بدهد.

شاید باعث تعجب شما شود، اما این ارز دیجیتالی نسبت به ابتدای ماه ژانویه بیشتر از 90 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است و ارزش کل بازار خود را به بیشتر از 1 تریلیون دلار رسانده است!

یکی از اصلی ترین دلایل افزایش قیمت بیت کوین در طی این چند روز؛ اعلام خرید شده یونیت های بیت کوین به مبلغ 1.5 میلیارد دلار توسط کمپانی تسلا و پذیرفته شدن این ارز دیجیتالی به عنوان یکی از روش های پرداخت توسط بسیاری از کمپانی های بزرگ بوده است.

با وجود افزایش قیمت بی سابقه ارز دیجیتالی بیت کوین در طی این ماه؛ باید به شما بگوییم که از زمان معرفی شدن فراز و نشیب های بسیاری را تجربه کرده است و بارها اتفاق افتاده بود که ارزش این ارز دیجیتالی به یک بار سقوط کند.

با توجه به وبسایت CoinDesk؛ این ارز دیجیتالی سال 2021 نو میلادی را با ارزش 28.900 دلار آغاز کرد.

وقتی که ارزش ارز دیجیتالی بیت کوین به یک بار در ابتدای ماه ژانویه به بیشتر از 40 هزار دلار رسید؛ طولی نکشید که ارزش این ارز دیجیتالی دوباره در اواسط ماه افت شدیدی را تجربه کند و به کمتر از 30 هزار دلار آمریکا برسد.

گرچه با رسیدن ارزش هر یک از یونیت های بیت کوین به بیشتر از 50 هزار دلار آمریکا در روز 16 فوریه ( سه شنبه هفته پیش) مقدمات افزایش صعودی این ارز دیجیتالی را رقم زد و در روز یک شنبه ارزش هر یک از یونیت های بیت کوین به بیشتر از 58 هزار دلار رسید!

هیچ یک از ارزهای دیجیتال تا به امروز نتوانسته اند هم چنین ارزشی را پیدا کنند و به نظر نمی رسد که ارز دیجیتالی دیگری به این زودی ها به ارزش فعلی بیت کوین برسد.

 

بیت کوین در مسیر مین استریم شدن

اخیرا به تازگی برای اولین بار؛ بسیاری از کمپانی های مطرح در دنیا، ارز دیجیتالی بیت کوین را به عنوان یک شیوه پرداخت آنلاین پذیرفته و کاربران می توانند با استفاده از بیت کوین، پرداخت های خود را انجام دهند.

ایلون ماسک ( Elon Musk) مدیرعامل کمپانی های پی پال، تسلا، اسپیس ایکس و …، هفته ی پیش اعلام کرد که کمپانی خودروسازی الکتریکی تسلا به ارزش 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است و هم چنین در آینده بیت کوین را به عنوان یک شیوه پرداخت برای خودروهای خود اعلام می کند.

هم چنین کمپانی مسترکارت تصمیم دارد که برخی از ارزهای دیجیتالی را به عنوان شیوه پرداخت قبول کند. در جالیکه کمپانی BlackRock، بزرگ ترین کمپانی مدیریت دارایی در حال در نظر گرفتن راهی برای استفاده از ارزهای دیجیتالی توسط این کمپانی است.

بیشتر بخوانید  ارزش بیت کوین از مرز 60 هزار دلار آمریکا گذشت!
به نظر کریگ ارلام ( Craig Erlam) تحلیلگر در شرکت ارزی Oanda مستقر در نیویورک می گوید هنوز مشخص نیست نفری بعدی ای که باعث افزایش قیمت به یک باره بیت کوین می شود مشخص نیست، اما مطمعنا این ارزی دیجیالی به زودی افزایش قیمت بسیار زیادی را تجربه می کند.

همه گیری کرونا هم یکی از عوامل موثر در افزایش قیمت ارز دیجیتالی بیت کوین در طی این چند ماه بوده است؛ چراکه بیت کوین نقش موثری در خریدهای آنلاین داشته است. شاید دیگر کمتر کسی باشد که بخواهد از سکه یا اسکانس استفاده کند. اما بسیاری از منتقدان بر این باور هستند که نمی توان به بیت کویت به عنوان یک ارز حساب کرد، چراکه به نظر آن ها بیت کوین بیشتر به عنوان ابزار سودگرانه برای دلالال تبدیل شده است که برای دستکاری بازار مورد استفاده  قرار می گیرد.

نوریل روبینی ( Nouriel Roubini)، اقتصاددان و منتقد برجسته بیت کوین اظهار داشته است که بیت کوین استفاده آن چنان زیادی ندارد و درآمد ثابت مانند اوراق قرضه یا سهم را فراهم نمی کند.

او اخیرا در توئیتی گفته اگر ایلون ماسک می خواهد بیت کوین خریداری کند، این به این معنی نیست که دیگر افراد نیز باید از وی دنبال روی کنند.

به گفته ی مت دیکسون ( Matt Dixon)  بنیانگذار پلتفرم رتبه بندی ارز رمزنگاری شده Evai اعلام کرد که کسانی به دنبال سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی هستند باید از تمام خطرات در سرمایه گذاری آگاه باشند.

وی در خصوص پرسش دلیل کاهش به یک بار ارزش هر یک از یونیت های بیت کوین از 30 هزار دلار به 40 هزار دلار در ماه ژانویه این گونه پاسخ داد؛ گرچه چنین افت قیمتی برای کسانی تازه به این عرصه وارد شده اند، باعث شوک و ترس است، اما این امر برای کسانی که برای سال ها در ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری کرده اند، چیزی عجیبی نیست.
وی توصیه به تازه واردان به دنیای ارزهای دیجیتالی توصیه می کند که از امن بودن سرمایه خود مطمعن شوند تا در صورت تغییر قیمت ارزهای دیجیتالی ضرر مالی بزرگ و جبران نشدنی ای را تجربه نکنند. پتانسیل افزایش قیمت ارزهای دیجیتال بسیار زیاد است، اما به همان مقدار هم  می تواند به سرعت کاهش پیدا کند.
کورت واکرز ( Kurt Wuckers) یک سرمایه گذار است که از 2012 به سرمایه گذاری در بیت کوین از طریق پذیرش آن به عنوان یک شیوه پرداخت است.

وی می گوید در ابتدا من بیت کوین را به عنوان یک سکه بازی یا چیزی امثال آن در نظر داشتم، اما بعدا درباره ی واقعیت بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتالی محبوب فهمیدم. سپس درباره بیت کوین در اینترنت شروع به خواندن کردم و بعد به انجام معامله پرداختم.

از آن زمان به بعد وی در بسیاری از ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری کرده است و خود را به یک سرمایه گذار دیجیتالی می شناسد.

وی به دیگران توصیه می کند قبل از هر گونه انجام معاملات در ارزهای دیجیتالی به تحقیق بپردازند تا در گرداب سراشیبی بیت کوین سقوط نکنند.

تا به امروز، من به این نتیجه رسیده ام که اگر می خواهید واقعا بدون هیچ گونه ضرری در ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری کنید، به جای استفاده از پولی که می خواهید به عنوان اجاره خانه بدهید، از پول بیرون رفتن غیرضروری تان بزنید.
منبع: BBC
در ادامه در مجله خبری زوم تک بیشتر بخوانید:

بیت کوین از این به بعد در مایکروسافت

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ارزش بیت کوین امروز به 58 هزار دلار رسید؛ تسلا به ارزش بیت کوین افزوده است

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *