چگونه بیت کوین نابود می شود ؟

نابودی بیت کوین

بانک های بزرگ به دلیل داشتن پول می تواند بر نظام سرمایه تاثیر بگذارند و دولت ها توانایی پایان دادن به فعالیت بیت کوین را دارا می باشند.

قدم اول: خریداری تعداد زیادی از ماینرهای بیت کوین توسط دولت

در حال حاضر، شبکه بیت کوین دارای مجموعه ی بسیاری زیادی از هش های مختلف، به طور میانگین حدود 5.7 اکستراهش در ثانیه، سرعت استخزاج می باشد. این 5.7 اینچ 1018 هر ثانیه می تواند بیت کوین استخراج نماید. آخرین نسخه ی ماینرهای مدرن بیت کوین، مانند Antminer S9، حدود 14 تراهش در هر ثانیه بیت کوین استخراج می کند که مقدار معادل 142×1012 می باشد.

این بدان معنی است که تقریبا معادل 400000 انت ماینر مدل S9s در حال حاضر در کل بازار موجود می باشد که برای استخراج هر 1099 دلار آمریکا هزینه ای حدود 447 میلیون دلار برای افراد رقم خواهد زد.

برای به دست آوردن 50٪ از کل قدرت پردازش، شما نیاز به اضافه کردن کل قدرت پردازش جهان به شبکه ی جهانی دارید. به همان میزان که ماینرها در طول روز به شبکه متصل می شوند، امکان استخراج بیت کوین برای کاربران سخت تر می شود. اگر قیمت بیت کوین افزایش پیدا نکرده باشد، برای بسیاری از افراد مقرون به صرفه خواهد بود تا ماینرهای جدید را به سیستم اضافه کند و نیازی نیست که حتما 50 درصد از هزینه ی استخراج جهانی را در ابتدای کار بپردازند. حتی ممکن است شما خودتان اقدام به ساخت ماینرها کنید تا هزینه ای کمتر نسبت به خرید ماینرهای آماده بپردازید، ولی لازم به ذکر است که تعداد چنین افرادی زیاد نیست.

یک سازمان برای اینکه بتواند در این عرصه فعالیت نماید باید حدود 350-400 میلیون دلار سرمایه گذاری کند.

قدم دوم: فعالسازی تمامی ماینرها

یک Antminer S9 حدود 1372 وات برق مصرف می کند، بنابراین حدود 400،000 Antminer تقریبا 548,800 کیلووات ساعت برق مصرف خواهند کرد (4800 گیگاوات ساعت در هر سال). برای اینکه چشم انداز کلی از الین سیستم داشته باشید، بزرگترین نیروگاه هسته ای در جهان، نیروگاه هسته ای بروس در انتاریو کانادا می باشد که در یک سال تولید حدود 47 هزار گیگاوات ساعت برق تولید می نماید.

میزان قدرت لازم برای استخراج بیت کوین 550 مگاوات می باشد که حدود 1/10 اینچ از یک شهر مانند سان فرانسیسکو را می تواند تامین کند، بنابراین بیت کوین هنوز هم کوچک است که یک حجم زیادی از برق را برای فعالیت بیت کوین در بازار کنونی اشغال نماید. اگر فرض را بر این بگیریم که کاربر ارزان ترین برق را در دسترس داشته باشد، هزینه آن حدود 0.04 – 0.06 دلار برای هر کیلووات ساعت خواهد بود که این یعنی حدود 22000 تا 33000 دلار در هر ساعت برای برق هزینه می کند که تقریبا 192 میلیون دلار در هر سال برای کاربر هزینه خواهد داشت – این هزینه تنها برای حفظ بلوک های بیت کوین می باشد.

چه زمانی هزینه های فعلی برق کاهش خواهد یافت؟

همانطور که بسیاری از ماینرها به آرامی از چرخه ی استخراج بیت کوین حذف می شوند، مصرف برق روزانه می تواند چندین بیت کاهش یابد. مشخص نیست که چه مدت سایر افراد مایل به انجام چنین کاری هستند – شاید پس از گذشت یک ماه به طور کامل از این موضوع دست بکشند، حتی ممکن است یک سال یا بیشتر نیز این پروسه طول بکشد. در فرآیند افزایش بیشتر هزینه ها، کاربر ممکن است حتی مجبور به خرید ماینرهای بیشتری شود و برای ادامه استخراج هزینه ی برق بیشتری را بپردازد.

بیشتر بخوانید  با استفاده از باگ جدید بیت کوین ارز رمز پایه دیگری شکل گرفت

اساسا کاربران تصمیم دارند تا سیستم استخراج بیت کوین خود را به یک ابزار قدرتمند تبدیل نمایند. با این وجود، می تواند پول را برای هزینه های ماینر بازپرداخت کند، زیرا آن ها تنها می توانند بیت کوین را به فروش برسانند (بیت کوین اکنون مرده است)، و به همین دلیل، ارزش خرید و فروش دوباره را ندارند.

نابودی بیت کوین

چه کسی می تواند دارایی بیت کوین را مورد حمله قرار دهد؟

بیت کوین یک دارایی 70 میلیارد دلاری است که در یک روز نزدیک به 1 میلیارد دلار در سراسر جهان داد و ستد دارد. یک سازمان می تواند تلاش های خود را برای مقابله با برخی از سرمایه گذاری های کوتاه مدت در زمینه ی بیت کوین در هر لحظه مناسب باشد، با این تفاسیر با یک حمله ی سایبری می تواند ارزش خود را به راحتی از دست بدهد. بانک های بزرگ دارای بازار هایی با ارزش حدودی 340 میلیارد دلار (JPMorgan Chase) و 95 میلیارد دلار (Mitsubishi UFJ) و 145 میلیارد دلاری (HSBC) هستند. در میان آن ها ممکن است بتوانند پول کافی برای تأمین مالی برای پیشگیری از حمله به نظلم بیت کوین را جمع آوری کنند، اگر چه ممکن است پرداخت هزینه ای نیم میلیاردی برای آن ها کار سختی باشد ولی سهامداران در این خصوص توجیه هستند.

با این حال، اگر یک دولت یا حزب بخواهند بیت کوین را از میان بردارد، به احتمال کار نسبتا آسانی پیش رو دارد و آن ها می توانند بودجه ی لازم را از طریق پول مالیات دهندگان دریافت نمایند. کل بودجه ی مورد نیاز برای این کار، به احتمال قابل مقایسه با یک هزارم بودجه سالانه ی ایالات متحده خواهد بود.

چگونه می توان یک حمله بیت کوینی را متوقف کرد؟

چندین مورد وجود دارد که می تواند جامعه ی بیت کوبن برای جلوگیری از حملات و نجات تراکنش های بیت کوینی انجام دهد. در ابتدا، آن ها می توانند ماینرها را به انجام معاملات در هر بلوک انحصار دهد. یک کاربر مهاجم می تواند با افزودن معاملات معنی بین بیت کوینی به تراکنش ها اعمال نماید و توضیحات خاصی را به تراکنش ها بیفزاید.

در نهایت، توسعه دهندگان بیت کوین الگوریتم اثبات کار بیت کوین را تغییر داده و مهاجمان بیت کوین را بی ارزش می کنند. سایر ماینرها به سرعت جای خود را خواهند گرفت و برای ادامه حملات لازم است سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد تا به موفقست منجر گردد.

 

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: techradar

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونه بیت کوین نابود می شود ؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *