پادویش

دکمه بازگشت در آپدیت جدید اندروید حذف می شود

دکمه بازگشت در آپدیت جدید اندروید حذف می شود

آخرین نسخه از اندروید یکی از بزرگ ترین بروز رسانی های سیستم عامل موبایل گوگل در این یازده سال اخیر محسوب می شود. این بروز رسانی در واقع به اسم اندروید Q به بازار شناسانده خواهد شد و قرار است ویژگی های فوق العاده ای داشته باشد. برای اولین بار و در سال 2008 که اندروید منتشر شد، دیگر این سیستم عامل موبایل گوگل با نام نوعی شیرینی و یا دسر نامگذاری نمی شود. این نسخه جدید اندروید قرار است “اندروید 10” نام بگیرد. هدف از ارائه این بروز رسانی این بوده که کاربران راحت تر بتوانند از این نسخه اندروید استفاده کنند. همانطور که در ابتدا گفته شد، این نسخه دارای ویژگی های نوین و فوق العاده ای خواهد بود به عنوان مثال دکمه بازگشت در آپدیت جدید اندروید حذف می شود

دکمه بازگشت در آپدیت جدید اندروید حذف می شود

کمپانی بزرگ گوگل در پستی وبلاگی در مورد تغییرات این نسخه اندروید اینطور گفته که همزمان با ساخت اندروید باید به این نکته توجه داشته باشیم که برند ما تا جایی می شود قابل دسترسی و در برگیرنده باشد. حتی گوگل لوگوی این اندروید جدید را کمی تغییر داده تا بتواند آن را مدرن تر نشان دهد. رنگ سبز لوگوی اندروید به رنگ سیاه تغییر کرده تا کسانی که دچار اختلال بینایی هستند بتوانند راحت تر آن را ببینند. همینطور برای محافظت کردن از اطلاعات کاربران در اندروید 10 همه برنامه در زمان دسترسی به اطلاعات کاربران مثل موقعیت مکانی، باید از آن ها اجازه گرفت.

دکمه بازگشت در آپدیت جدید اندروید حذف می شود

در اندروید نسخه 10، منوهای Privacy و Location همچنان در مکان قبلی خود در منوی تنظیمات قرار دارند. در این نسخه از اندروید قابلیت های رمزگذاری ارتقا پیدا کرده و به صورت پیش فرض از استاندارد TLS.13 استفاده می شود. پیش بینی شده که اندروید 10 از موبایل های تاشو هم پشتیبانی می کند به همین خاطر انتقال از نمایشگر بزرگ به کوچک و همینطور برعکس به شکل نامحسوس راحت تر خواهد بود. کمپانی های بزرگی مثل سامسونگ و هواوی قصد دارند تا در سال آینده موبایل های تاشو به بازار عرضه کنند اما به دلیل مشکلاتی در مکانیسم تا شدن، تاریخ عرضه شدن آن ها به تاخیر خورده است. اینطور به نظر میرسد که تاریخ های اعلام شده توسط این دو شرکت به آن ها این امکان را میدهد تا دستگاه ها جدید خود را با سیستم عام جدید عرضه کنند.

دکمه بازگشت در آپدیت جدید اندروید حذف می شود

یکی از ویژگی های محبوب و پرطرفداری که اندروید 10 ارائه خواهد داد، معرفی حالت تیره است. کاربران میتوانند حالت تیره را از قسمت منوی تنظیمات سریع خاموش و روشن کنند. ولی همچنان یکی از بزرگ ترین ویژگی های جدید این بود که دکمه بازگشت در آپدیت جدید اندروید حذف می شود به این صورت که به جای استفاده از دکمه بازگشت باید از روش جهت یابی مبتنی بر حرکات دست استفاده کرد. در این روش کاربر با توجه به تنظیمات، صفحه را به سمت چپ و یا راست می کشد تا به صفحه قبلی برگردد. البته شرکت گوگل به صورت رسمی درباره شایعات پاسخ نداده ولی بروز رسانی های اندروید نشان میدهند که این سیستم عامل در موبایل های سری پیکسل هم استفاده می شود.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : دکمه بازگشت در آپدیت جدید اندروید حذف می شود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *