آنتی ویروس پادویش

قلبی مصنوعی از جنس فوم برای بدن انسان ساخته شده است

قلبی مصنوعی از جنس فوم برای بدن انسان ساخته شده است

در سال های اخیر و البته پس از اختراع پرینتر های سه بعدی پزشکی تحول بزرگی کرده است. امروزه دانشمندان به دنبال این هستند که اندام های بدن را بازسازی کنند. به این معنا که عضوی مصنوعی با کاربرد عضو های مختلف بدن تولید کنند.

به تازگی ، محققان دانشگاه کرنل با استفاده از فومی مخصوص با نام الاستومری پمپی را تولید کرده اند که میتواند مایعات را پمپ کرده و به گردش در آورد . این محصول از لحاظ ظاهری و عملکرد همانند قبل انسان است. این فوم را میتوان با استفاده از قالب مخصوص پرینت سه بعدی هنگامی که هنوز به حالت مایع است به شکل های مختلفی در آورد. در این زمان ، فوم بسیار صاف و با انعطلاف بالا است و این امکان وجود دارد تا آن  60 درصد از وضعیت استاندارد کشیده شود و گسترش پیدا کند. در این پمپ منافذی به هم پیوسته وجود دارد که باعث میشود مایعات به خوبی در میان فضا ها به گردش در بیاید.

در واقع میتوان به نوعی این منافذ را قرار داد که مایعات بتوانند در میان فوم جریان داشته باشند و به مقصد مورد نظر برسند . در این قلب مصنوعی برای حرکت بهتر مایعات وارد شده قسمت بیرونی آن با پوسته فیبر کربن قابل انعطاف پوشانده شده است.

دانشمندان هم اکنون با استفاده از روش یاد شده به دنیال این هستند که طرحی نمونه ی دست انسان تولید کنند و همچنین تصمیم دارند که از موادی سازگارتر با سیستم دفاعی بدن انسان استفاده کنند تا از ناسازگاری های احتمالی جلو گیری شود. طبق گفته ی اعضای تیم تحقیقاتی طرحی قبل انسان بسیار آسان بوده و سرعت انجام کار بالا بوده است.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

منبع : gizmag

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : قلبی مصنوعی از جنس فوم برای بدن انسان ساخته شده است

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *