آنتی ویروس پادویش

راهکار هایی برای اینکه فلش مموری خود را از دست عوامل مخرب زا نجات دهید

زمانی که شما از دستگاه یا کامپیوتر خود استفاده می نمایید. و در این میان گاهی اوقات می خواهید که اطلاعاتی اعم از موسیقی یا فیلم یا فایل و یا هر چیز دیگر را بر روی کامپیوتر خود ذخیره نمایید. در آن صورت دستگاه کامپوتر شما در برابر هر خطری قرار دارد. شدت این خطر زمانی می تواند زیاد شود که سیستم ایمنی رایانه شما پایین بیاید. پایین آمدن ایمنی هم از عواملی مانند خرابی یا مشکل در سیستم آنتی ویروس و یا ورود تروجان های غیر قابل حذف به کامپیوتر یا لپ تاپ شما سر چشمه می گیرد. حال شما برای آن که از دستگاه خود در برابر عوامل بد افزار مراقبت نمایید.

باید نکات قابل توجهی را رعایت نمایید. حال زمانی که یک یو اس بی درایو به کامپیوتر شما متصل باشد. شما باید بیشتر از هر چیز نسبت به عدم ایجاد عوامل غیر قابل جبران در یو اس بی خود باشید. در این مقاله ما سعی بر این نهادیم راهکار هایی را برای شما توضیح دهیم که در آن شما بتوانید یو اس بی درایو خود را به دور از هر گونه تروجان یا بد افزار نگه داشته و دور نمایید. پس تا پایان پست با زوم تک همراه باشید.

فلش مموری

شما برای دور نگه داشتن عوامل مخرب زا از درایو خود راه های زیادی دارید که هر کدام عیب و نقص نسبت به خودشان دارند. . یکی از راه های دیگر که کار بران زیادی از آنها استفاده می کنند. استفاده از نرم افزار ها می باشد. حال چه نرم افزار را انتخاب کنیم؟ این سوال خیلی مهمی است که ذهن کاربران زیادی را به خود مشغول کرده است. توصیه ی ما به شما استفاده از نرم افزار راتول ( Ratool) است . چرا که این نرم افزار با حجم بسیار کم خود، چیزی بالغ بر 380 کیلو بایت، نیاز های بیشتر کاربران را برآورده ساخته است.

طریقه استفاده از این نرم افزار این گونه می باشد. که شما وقتی که نرم افزار را باز نمودید چند گزینه مانند شکل زیر مشاهده می نمایید.

در بالا شما سه گزینه مشاهده می نمایید. که هر کدام کار خاص خود را داند. که ما یکی یکی آنها را برای شما توضیح می دهیم:

بیشتر بخوانید  چه فلش مموری ای بخریم خوبه ؟

اگر گزینه اول را انتخاب نمایید که در حالت پیشفرض قرار دارد. شما یا فردی که از فلش استفاده خواهد کرد قادر خواهد بود اطلاعات را از فلش خوانده یا کپی نموده یا حذف نماید که این حالت در حالت پیشفرض قرار گرفته شده است.

اگر شما گزینه دوم را انتخاب نمایید. شخص مخاطبی که از فلش استفاده می کند ، فقط قادر خواهد بود اطلاعات را ازفلش دیدن نماید. یعنی فقط می تواند از محتویات فلش استفاده کند. و آن وقت دیگر قادر نخواهد بود اطلاعات خود را روی یو اس بی دخیره نماید. در حالت سوم هم باعث میگردد که فلش شما توسط رایانه شناسایی نگردد. و در حالت Off قرار بگیرد. که توصیه میشود از گزینه دوم برای بهتر شدن این امر استفاده گردد. بعد از انتخاب گزینه مورد نظر و کلیک روی گزینه Aplly Changer باید کمی صبر نموده تا رایانه شما کار های لازم را روی فلش درایوتان بکند. بعد از آن کار دیگر تمام است. شما می توانید از فلشتان انتظاری را که داشتید را مشاهده نمایید.

همان گونه که در بالا ذکر گردید این مقاله برای آن طراحی شده بود که شما بتوانید دستگاه یو اس بی اتان را به دور از عوامل مخرب نگه داری نمایید. پس شما یعد از اینکه کار های لازم را به وسیله راتول انجام دادید. اطلاعات مخرب و بد افزار ها دیگر قادر نخواهند بود به فلش شما نفوظ پیدا کنند. و در این هنگام هست که شما می توانید از فلش خود تا زمان زیادی استفاده نمایید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : راهکار هایی برای اینکه فلش مموری خود را از دست عوامل مخرب زا نجات دهید

9 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. دوست عزیز گزینه دوم را که انتخاب میکنم فقط نمیزاره روی فلش فایلی ریخته شود اما من میخوام اجازه کپی از روی فلش نداشته باشن لطفا راهنمایی کنین ممنون.

    1. شمابرای اینکه خودتان مطلبی روی فلش کپی کنید باید از این نرم افزار استفاده نکنید. اگر می خواهید اطلاعت هم توسط شما و هم توسط دیگران فقط خواندنی باشد. در اینصورت باید گزینه مذکور را انتخاب نمایید.

  2. چگونه میشه کاری کرد که فایلهای روی فلش رو فقط دید و کسی نتونه ازش کپی کنه اگر میشه لطفا راهنمایی کنین ممنون.

  3. فایل های داخل فلش فقط می شود کپی کرد گزینه cut وجود ندارد حتی فرمت هم نمی شود فایل هم از کامپیوتر به داخل فلش نمی شود send to یا کپی کرد.

    1. علت نشان داده نشدن فلش این می باشد که شما گزینه سوم را انتخاب کرده و فلش خود را غیر فعال کرده اید. همان طور که در متن مقاله ذکر گردیده شما باید گزینه دوم را انتخاب نمایید.

      1. درست گفتید فقط فلش مموری رو روش عملیات انجام می ده در رایانه های دیگر هم چنین امکان هایی هست.