آنتی ویروس پادویش

۷ نکته طلایی که باید در دریافت خدمات حسابداری به آن توجه کنید!

۷ نکته طلایی که باید در دریافت خدمات حسابداری به آن توجه کنید!

امروزه با توجه به حجم بالای اطلاعات تخصصی در اینترنت و آموزش مسائل مالی گوناگون، خیلی از کارفرمایان این تصور را دارند که می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار حسابداری نیاز‌های خود را برطرف و هزینه‌هایشان را کاهش دهند. در حالی که اینطور نیست! داشتن نرم‌افزار مایکروسافت ورد شما را نویسنده نمی‌کند، همانطور که داشتن نرم‌افزار حسابداری شما را حسابدار نمی‌کند.

نرم‌افزار کاری که از آن می‌خواهید را انجام می‌دهد اما محدودیت‌های زیادی به وجود می‌آورد‌. در حالی که حسابدار مهارت‌هایی فراتر از خرد کردن اعداد دارد. حسابداران با بهره‌گیری از دانش گسترده خود، یک تهیه‌کننده مالیات هستند. این افراد برای کسب و کارتان دارایی ارزشمندی بوده و دغدغه امور مالی شما را برطرف می‌کنند. از این رو علاوه بر ارائه خدمات حسابداری گوناگون، با تشخیص مشکلات مالی و مالیاتی سعی بر توسعه مشاغل و افزایش سوددهی شما دارند.

۱) ارائه خدمات با بهترین کیفیت و قانونی

بیشتر شرکت‌های حسابداری با ارائه خدمات مالیاتی و حسابرسی سعی دارند نیاز‌های کسب و کارتان را برطرف کنند. برخی از آن‌ها هم ممکن است در طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های اطلاعات مالی بتوانند به شما کمک کنند. مشاوره در امر مدیریت، برنامه‌ریزی املاک، حسابداری صندوق بازنشستگی و… همه از پرطرفدارترین خدمات حسابداری هستند که ممکن است به هر کدام از آن‌ها احتیاج پیدا کنید. از این رو مطمئن شوید که شرکت خدماتی مورد نظرتان می‌تواند آن چه که احتیاج دارید را به شما بدهد.

برای مثال در صورت ارائه خدمات تخصصی مثل برنامه‌ریزی املاک، امکان ارتباط با بنگاه‌ها و رسیدگی به این موارد فراهم می‌شود. در کنار این‌ها، داشتن تجربه کافی در زمینه مشاغل و صنایع مختلف هم بسیار مهم است. شما مجبور نیستید وقت و هزینه خود را به فردی اختصاص دهید که آشنایی با مسائل مالی حوزه کسب و کارتان ندارد. در عوض با پرداخت هزینه‌ای بالاتر از یک حسابدار حرفه‌ای کمک بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

۷ نکته طلایی که باید در دریافت خدمات حسابداری به آن توجه کنید!

۲) نحوه برخورد و شخصیت کارکنان

در این مواقع باید از خود بپرسید که حسابدار شما چه سبکی دارد؟ آیا این سبک با شما سازگار است؟ مطمئن شوید همان فردی مشاغل شما را اداره می‌کند که با او ملاقات داشته و هماهنگی‌های لازم را با او انجام داده‌اید. در هنگام ارزیابی سازگاری و شایستگی کاندیدا هم از آن‌ها بپرسید که در شرایط مختلف چه برخوردی با شما دارند. برای مثال آیا توانایی تحمل کردن تغییر وضعیت شرکت را دارند؟ یا اینکه چطور خود را با شرایط مختلف وفق می‌دهند؟ به پاسخ تمام افراد به دقت گوش داده و سپس بهترین فرد را برای ارائه خدمات حسابداری و رسیدگی به مسائل خود انتخاب کنید.

۳) دستمزد خدمات حسابداری

حق الزحمه حسابدار می‌تواند به صورت ساعتی یا ماهانه محاسبه شود. بعضی از حسابداران یک مبلغ مشخص و ثابت را به صورت ماهانه پیشنهاد می‌دهند. بعضی از آن‌ها هم ساعتی کار می‌کنند‌. مشخص کردن دستمزد برای ارائه خدمات حسابداری به فعالیت‌های مورد نیاز شما بستگی دارد.

پس ببینید که از حسابدار چه می‌خواهید و کدام گزینه برایتان صرفه اقتصادی بیشتری دارد. همچنین سعی کنید با در نظر گرفتن خدماتی که به آن‌ها نیاز دارید، هزینه‌های سالانه خود را تخمین بزنید. یک حسابدار با تجربه، سریع‌تر از یک فرد مبتدی کار کرده و دستمزد بیشتری هم می‌گیرد. همچنین احتمال خطای کمی داشته و از دقت عمل بسیار خوبی برخوردار است.

۴) تنظیم قرارداد دو طرفه

حسابدار با آگاهی از صورت‌های مالی، وضعیت مالیاتی و فضای کسب و کارتان را برای رسیدن به یک برنامه تجاری و یک برنامه مالی شخصی راهنمایی می‌کند. از طرفی به تمام امور شما نظم داده و راجع به بیمه گرفته تا توسعه به شما مشاوره می‌دهد. یکی از مهمترین نکات در زمینه دریافت خدمات حسابداری، مربوط به تنظیم قرارداد دو طرفه است. این قرارداد به صورت ماهانه، سالانه و‌… قابل تمدید بوده و همه بخش‌های آن به دقت بررسی می‌شود. از طرفی با در نظر گرفتن شرایط کارفرما با حسابدار و بر اساس توافق آن‌ها، تنظیم می‌شود.

۵) برخورداری از سابقه خوب

یکی از اقدامات پایه در خدمات حسابداری، ثبت سوابق مالی است. یک حسابدار حرفه‌ای از اهمیت ثبت سوابق آگاه بوده و با برخورداری از سابقه خوب، سیستم‌های حسابداری را تنظیم و نحوه استفاده از آن‌ها را به شما آموزش می‌دهد. بدین ترتیب باعث می‌شود میزان سودآوری کسب و کار شما به حداکثر برسد.

حسابداری خوب است که تجربه بالایی داشته باشد و در صورت بروز هر گونه نقص در نتایج کارش مسئولیت آن را بپذیرد. رایان محاسبان یکی از باتجربه‌ترین شرکت‌های حسابداری در ارائه این خدمات است که بیش از دو دهه سابقه دارد.

۷ نکته طلایی که باید در دریافت خدمات حسابداری به آن توجه کنید!

۶) رعایت اصول و قوانین در ارائه خدمات حسابداری

یکی از مهم‌ترین اصول خدمات حسابداری این است که فرد از قوانین مطلع باشد و آن‌ها را به دقت رعایت کند. یک اشتباه کوچک می‌تواند سازمان شما را با ریسک مالی بزرگی مواجه کند. بنابراین حسابدار باید هوش بالایی داشته باشد و با در نظر گرفتن جزئیات، حجم بالای داده‌های مالی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.

۷) تعهد افشا نکردن اطلاعات و سایر تعهدات شرکت‌های حسابداری

قرارداد منع افشا اطلاعات بسیار مهم است. یک حسابدار ممکن است امور مالی شرکت‌ها و کسب و کار‌های مختلفی را بر عهده داشته باشد‌. در این شرایط باید به کارفرما متعهد شود که اطلاعات مهم او را افشا نمی‌کند. این گونه اعتماد او را به دست آورده و می‌تواند همکاری خود را با شرکت مورد نظر ادامه دهد. در غیر این صورت از اطلاعات افشا شده سوء استفاده‌های مالی صورت می‌گیرد و ممکن است کارفرما از شرکت خدمات حسابداری شکایت هم بکند.

سخن پایانی

برای اینکه بتوانید یک حسابدار خوب پیدا کنید بهتر است به وکیل، بانکدار یا یک همکار تجاری در همان صنعت مراجعه کنید. بدین ترتیب شما با کاندیدای خوبی مواجه بوده و پس از مصاحبه و استخدام یکی از آن‌ها، از امکانات ویژه‌ای بهره‌مند می‌شوید. در اولین گام لیستی از آنچه که نیاز دارید را آماده کرده و پس از مشاوره با حسابدار، راجع به امور مالی و مالیاتی کمک بگیرید.

یک حسابدار خوب از اصول مربوط به پیروی از قوانین مالیاتی اطلاع دارد و راجع به کسب و کارتان خدمات مشاوره هم ارائه می‌دهد. از طرفی با تهیه صورت مالی از ارقام، اطلاعات مالی یک شرکت را به صورت دقیق ثبت می‌کند. در کنار همه این‌ها خدمات مورد نیازتان را با بهترین کیفیت و به صورت قانونی در اختیارتان می‌گذارد. پیدا کردن بهترین حسابدار، زمان زیادی می‌برد. پس برای دریافت خدمات حسابداری با بهترین کیفیت از شرکت‌های قانونی مانند رایان محاسبان کمک بگیرید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ۷ نکته طلایی که باید در دریافت خدمات حسابداری به آن توجه کنید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *