پادویش

رفع فیلتر تلگرام

تلگرام

رفع فیلتر تلگرام : شبکه اجتماعی تلگرام در هفته های گذشته بصورت کامل فیلتر شد ، و بسیاری از کاربران ایرانی دیگر دسترسی به این شبکه اجتماعی را نداشتند. بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی به دنبال فیلتر شکن جدید برای تلگرام بودند.

فرادرس

رفع فیلتر تلگرام روز جمعه

براساس اطلاعات منتشر شده از سمت سخنگوی دولت ، دولت به دنبال جایگزینی برای تلگرام است ، هدف دولت بیشتر جایگزینی تلگرام با یک اپلیکیشن ایرانی است .

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگویی اعلام کرد که ما با فیلترینگ تلگرام موافق نیستیم ، اما در مقابل مسئولان تلگرام باید تعهد دهند که جلوی اطلاع رسانی های تروریستی در این شبکه اجتماعی را بگیرند.

بهروز نعمتی افزود با توجه به فیلتر شدن تلگرام بسیاری از کسب و کار های آنلاین با اختلال روبرو شده است ، تلاش دولت یافتن جایگزینی برای این شبکه اجتماعی است اگر تلگرام با همین شرایط فعالیتش را ادامه دهد مشکل ساز خواهد شد.

نعمتی افزود که مردم برای فیلتر شدن تلگرام بسیار گله مند هستند ، اما آتش زدن اموال عمومی و اغتشاشات و آسیب زدن به اموال عمومی در روز های اخیر نتیجه حمایت تلگرام از تروریسم است از این رو تلگرام بصورت موقتی فیلتر شد.

وی اضافه کرد: مردم از آن چه در روزهای اخیر در تلگرام اتفاق افتاد گله‌مند هستند. ما شاهد آتش زدن اموال عمومی، اغتشاش و آسیب زدن به اموال عمومی بودیم که در بسیاری از موارد این اقدامات نتیجه حمایت تلگرام از تروریسم بود.
وی افزود مجلس جمهوری اسلامی مخالف فیلتر شدن تلگرام است. تلگرام به عنوان یک ابزار خدمت رسانی می کند اما باید برخی از موارد را مدیریت نمایند از جمله فعالیت های تروریستی در این شبکه اجتماعی باید مدیریت شود. تلگرام نباید از تروریست ها حمایت کند در صورتی ادامه حمایت این شبکه اجتماعی از تروریست ها مطمئنا یک جایگزین برای این شبکه اجتماعی در نظر گرفته خواهد شد.
یک عضو اصلاح‌طلب کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرده است که رفع فیلتر تلگرام و اینستاگرام احتمالا روز جمعه انجام خواهدشد. علیرضا رحیمی افزود فیلترینگ اینستاگرام و تلگرام مقطعی است ، احتمالا روز جمعه تلگرام رفع فیلتر خواهدشد.

حتما مقاله با فیلترینگ تلگرام چندین جوان بیکار می شود ؟ را هم مطالعه کنید

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : رفع فیلتر تلگرام

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *