آینده فعالیت های مخابرات در ایران چه خواهد بود؟

فعالیت های مخابرات در ایران

فعالیت های مخابرات در ایران | یکی از موضوعاتی که این روزها در کشورهای مطرح دنیا وجود دارد، این است که افراد جامعه حتی در خیابان ها نیز اینترنت دارند و به نوعی مفهوم اینترنت مانند ایران آنقدرها مطرح نمی باشد. اساسا اینترنت در بسیاری از کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیای شرقی به صورت رایگان برای افراد عرضه می گردد.

فعالیت های مخابرات در ایران

در این میان مدیرعامل مخابرات شرکت مخابرات ایران، مجید صدری، از راه اندازی یک وای فای عمومی در 1000 نقطه از کشور خبر داد و اعلام نمود که در حال حاضر بیش از 200 نقطه در سطح کشور به این خدمات تجهیز شده‌ اند. ایشان در طول برگزاری نمایشگاه بین‌ المللی تلکام با اشاره به این مطلب تاکید نمود که قرار است ظرفیت این تعداد نقطه وای‌ فای عمومی بیشتر گردد و امیدوار است تا بتوانند بر طبق برنامه‌ خودشان این رقم را به 1000 نقطه برسانند.

مدیر عامل مخابراتی کشور از سایر برنامه‌های این سازمان در طول امسال گفت:

همکاری با انواع مختلف استارتاپ ها و شرکت های نوظهور به عنوان یکی دیگر از برنامه های سیستم مخابراتی در نظر داریم و تصمیم به حمایت از این کسب‌ و کارهای نوپا را داریم. به نظر بنده نمایشگاه تلکام می تواند فرصتی به منظور شناسایی ظرفیت های موجود در این بخش باشد.

لازم به ذکر است که تا به امروز مخابرات سه جلسه در این خصوص برگزار نموده است و تصمیم دارد تا رویدادهای مشابه دیگری را نیز در آینده راه‌ اندازی نماید. ایشان اطلاع رسانی در خصوص قابلیت ها و ویژگی های سرویس فیبر نوری مخابرات را از سایر برنامه های این شرکت در نمایشگاه تلکام عنوان نمود و تاکید داشت که مردم را به استفاده از سرویس تانوما تشویق خواهیم کرد. صدری در صحبت های خود اظهار داشت که تا به امروز در کشور توجهی درست به ویژگی های شبکه ی دسترسی فیبر نوری نشده است و وظیفه مخابرات دانست که در این مورد اطلاع رسانی نماید تا ضریب نفوذ آن در کشور افزایش پیدا کند.

فعالیت های مخابرات در ایران

مطالب مرتبط

بیشتر بخوانید  ایرانسل به دلیل فعال سازی زودتر از موعد بسته رزرو و پیش از اتمام بسته اصلی تذکر گرفت

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آینده فعالیت های مخابرات در ایران چه خواهد بود؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *