پادویش

شیائومی به مسئله وای فای 6 در MI 11 پاسخ داد

شیائومی به مسئله وای فای 6 در MI 11 پاسخ داد

شرکت شیائومی هر سال نسل جدیدی از گوشی هوشمند خود را در قالب سری Mi راهی بازار می کند. سال گذشته به معرفی گوشی پرچمدار MI 11 پرداخت که چندین مدل را دربرمی‌گرفت.

فرادرس

در پایان سال گذشته ، این شرکت گوشی های هوشمند سری X 11 شیائومی را روانه بازار کرد. این پرچمدار سالانه فعلی این شرکت است. بنابراین کاملاً منطقی است که قهرمان داستان ما دارای تعدادی از جدیدترین ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری خواهد بود. علاوه بر این ، دارای فناوری های نوآورانه بسیاری است. از این نظر ، هیچ کس نباید تعجب کند که ببیند تلفن از آخرین استاندارد WiFi پشتیبانی می کند. همانطور که می دانید ، این WiFi 6 است (نسخه پیشرفته). پهنای باند دو برابر نسل قبلی است و به پهنای باند 160 مگاهرتز می رسد. در عین حال ، چگالی اطلاعات انتقال 20 درصد افزایش می یابد. سرعت نهایی شبکه 2.1 برابر سریعتر و حداکثر 3.5 گیگابیت بر ثانیه است. این استاندارد همچنین برای اولین بار از کدگذاری 4K QAM پشتیبانی می کند.

با این حال ، برخی از کاربران متوجه شدند که گوشی های تلفن همراه سری Xiaomi Mi 11 خود دارای مشکلات ویژه Wi-Fi هستند ، مانند ناتوانی در روشن کردن Wi-Fi و نقاط حساس.

در همین رابطه ، شیائومی امروز به طور رسمی پاسخ داد و روشن کرد که کاربران با چنین پدیده هایی پس از آزمایش از جایگزینی تلفن های جدید پشتیبانی می کنند. علاوه بر این ، پس از تعویض دستگاه ، یا اگر مشکلی وجود ندارد اما نگرانی دارید ، می توانید برای خدمات گارانتی طولانی مدت نیم ساله درخواست دهید.

اخیراً ، ما به مشکل WIFI ویژه برخی از محصولات سری Xiaomi Mi 11 توجه کرده ایم. به منظور بهبود تجربه خدمات کاربران ، ما یک سیاست خدمات اتخاذ می کنیم که بالاتر از سه ضمانت ملی برای وضعیت خاص Xiaomi Mi 11 و محصولات سری آن است:

  • برای کاربرانی که چنین پدیده هایی دارند ، آزمایش پس از فروش ، پشتیبانی از جایگزینی ماشین های جدید ؛
  • اگر پس از تعویض دستگاه جدید مشکلات کیفی دیگری وجود داشته باشد ، باز هم از بازگشت 7 روزه خرابی ، 15 روز تعویض ، یک سال گارانتی و نیم سال خدمات گارانتی تمدید پشتیبانی می کند. اگر کاربران پس از تعویض تلفن همچنان مشکل WIF یکسانی داشته باشند ، می توانند تلفن را برگردانند یا دوباره تلفن را تعویض کنند.
  • برای کاربرانی که چنین مشکلاتی ندارند و نگرانی هایی دارند ، می توانند از خدمات گارانتی طولانی مدت نیم ساله استفاده کنند.
    کاربرانی که نیازهای خاصی دارند می توانند برای خدمات با خدمات مشتریان رسمی شیائومی 4001005678 یا مراکز رسمی پس از فروش شیائومی تماس بگیرند.

در حال حاضر ، چند مدل در این خط وجود دارد. اما Mi 11 Pro و Ultra قوی ترین مدل های این شرکت هستند. بالاترین قیمت Mi 11 Ultra به 6999 یوان (1082 دلار) رسیده است. بنابراین ، ما با گوشی های پرچمدار اصلی با قیمت های مناسب سروکار داریم. بنابراین راه حل شیائومی کاملاً قابل درک است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : شیائومی به مسئله وای فای 6 در MI 11 پاسخ داد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *