راه حل از بین بردن کندی گوشی هوشمند اندرویدی

راه حل از بین بردن کندی گوشی هوشمند اندرویدی

راه حل از بین بردن کندی گوشی هوشمند اندرویدی. راه حل از بین بردن کند شدن گوشی های هوشمند اندرویدی را یاد بگیرید.

به گزارش مجله خبری زوم تک به نقل از منبع خبری businessInsider، همه ی کاربرانی که از سیستم عامل اندروید استفاده کرده اند، از یک مورد همیشگی گله مند بوده اند و آن چیزی نیست به جز لگی که در بین اغلب گوشی های هوشمند اندرویدی تکراری و همیشگی بوده است. حتما هم چون دیگر کاربران این پرسش به ذهن شما هم خطور کرده است که چرا گوشی هوشمند اندرویدی شما کند است یا به تازگی کند شده است؟ ما در این مطلب به شما 3 شیوه آموزش خواهیم داد تا مشکل گوشی هوشمند اندرویدی خود را اگر آن طور که باید خوب کار نمی کند را عیب یابی کنید.

اگر گوشی هوشمند شما دچار کندی یا لگ می زند وقت آن رسیده است که با کمی وقت گذراندن آن مشکل را برای همیشه از بین ببرید.

 

راه حل از بین بردن کندی گوشی هوشمند اندرویدی

  • اگر گوشی هوشمند به کندی عمل می کند، شانس اینکه گوشی هوشمند اندرویدی شما به حالت سابق برگردد بسیاری است. شما می تواند با پاک کردن دیتا اضافی ذخیره شده در گوشی هوشمندتان، حذف کش های برنامه ها و حذف کردن برنامه های اضافی ایی که از آن ها  استفاده نمی کنید، جان دوباره ایی به گوشی هوشمند اندرویدی تان بدهید.
  • حتما از اهمیت به روزرسانی کردن برنامه ها و سیستم عامل آگاهی کافی ایی دارید؟ یک گوشی هوشمند اندرویدی که کند شده است، به شدت نیازمند یک به روزسانی سیستم عامل است تا سرعت از دست رفته اش را بازیابد. متاسفانه، برخلاف سیاست قدرت مند اپل در به روزرسانی نگه داشتن حتی گوشی هوشمند قدیمی اش، گوگل و اندروید تمایل زیادی به عرضه به روزرسانی به گوشی هوشنمند اندرویدی قدیمی ندارند. احتمال و درصد اینکه سرعت از دست رفته یک گوشی هوشمند اندرویدی با به دریافت به روزرسانی جدید حل شود بسیاری پایین کم است.
  • اگر حتی با پاک کردن دیتا اضافی ذخیره شده و پاک کردن کش برنامه مشکل لگ و کندی گوشی هوشمت اندرویدی شما حل نشد، شاید مشکل ریشه ایی گوشی هوشمند شما از چیز دیگری هم چون مشکل باطری، مشکل سخت افزاری یا … باشد. مشکلات سخت افزاری به کمک تخصصی یک متخصص نیاز دارد.

بیاید با یک دیگر روراست باشیم؛ هنگامیکه گوشی هوشمندتان خوب کار نمی کند یا هنگ می کند، این بدتریت چیزی است که می تواند برای یک کاربر رخ بدهد.

اگر گوشی هوشمند اندرویدی تان به خوبی سابق کار نمی کند و  کند شده است، برگرداندن گوشی هوشمندتان به سرعت سابقش پروسه زیاد طولانی نیست.

قبل از اینکه اقدام به سپردن گوشی هوشمندتا به تعمیرگاها، خرید یم گوشی هوشمند اندرویدی جدیدتر گران تر و پرت کردن گوشی هوشمندتان از پنچره خانه تان به منظور زور آزمایی کنید، مطممعن شوید که این راه حل ها را حتما انجام می دهید.

 

چطور گوشی هوشمندی که کند است را عیب یابی کنیم؟

راه حل های بسیاری زیادی برای عیب یابی گوشی هوشمند اندرویدی ایی که خوب کار نمی کند، وجود دارد. در ذیل به 3 تا از مهم ترین و پرکاربردترین راه حل ها برای عیب یابی، امتحان کردن، حل و از بین بردن مشکلاتی که باعث کندی گوشی هوشمند اندرویدی شما اشاره شده است.

 

 

پاک کردن کش برنامه ها

برای مثال کش برنامه ی مرورگر پیش فرش اندروید؛ یعنی مرورگر گوگل کروم را در نظر بگیرید. هر زمانی که شما به منظور پیدا کردن مطلبی یا چیزی به سراغ مرورگر گوگل کروم می روید تا در اینترنت جست و جو کنید، مرورگر کروم هم چون دیگر مرورگر ها مقداری ناچیزی از دیتا در کش برنامه گوگل کروم شما ذخیره می کند. پاک کردن کش برنامه ها پیش فرض نصب شده هم چون کش مرورگر کروم و دیگر برنامه های ثالث می تواند به طور غیرقابل باوری سرعت گوشی هوشمند اندرویدی شما را سریع تر و به حالت سابق برگرداند.

اگر تابحال نمی دانستید که چطور می توانید کش اضافی برنامه های پیش فرض نصب شده و برنامه های ثالث نصب شده بر روی گوشی هوشمندتان را پاک کنید؛ نگران نباید. با آموزش خلاصه زوم تک همراه باشید.

بیشتر بخوانید  بررسی گوشی HUAWEI P smart 2019 زیر ذره بین

 

چگونگی پاک کردن کش برنامه ها

برای پاک کردن کش برنامه نیاز به انجام یا دانستن کار خاصی ندارید. برای پاک کردن برنامه ها می توانید به 3 صورت ذیل اقدام کنید.

  1. برخی از برنامه ها پیش فرض و ثالث، قسمت تنظیماتی دارند که در قسمت حذف تاریخچه شما می توانید کش آن برنامه را پاک کنید
  2. اگر هم نخواستید به قسمت تنظیمات بروید، به قسمت برنامه ها بروید، برنامه مورد نظر را انتخاب کنید و بر روی عنوان clear the cache کلیک کنید.
  3. برخی از رابط های کاربری هم چون رابط کاربری شیائومی، برنامه ی خاص مدیریت گوشی هوشمند خود را دارند. کاربران می توانند در صورت لازم بر روی عناوینی هم Boost Speed یا Optimize کلیک کنند که گوشی هوشمند به صورت خودکار کش های برنامه ها را پاک می کند.

 

برنامه ها و فایل های اضافی را پاک کنید

برای ببشتر کردن سرعت گوشی هوشمند اندرویدی تان؛ علاوه بر پاک کردن کش برنامه ها که مقدار از حافظه را اشغال می کند، شما هم چنین باید برنامه ها و فایل های اضافی ایی را که استفاده نمی کنید و فضای زیادی را اشغال کرده اند را پاک کنید.

پاک کردن برنامه هایی که شما اصلا از آن استفاده نمی کنید؛ باعث باز شدن حافظه ذخیره سازی و عمکلردی مهمی می شود. علاه برنامه ها بهتر است شما نگاهی به فایل ها، تصاویر، رسانه، پرونده هایی که استفاده نمی کنید هم بی اندازید؛ فایل هایی که دیگر از آن استفاده نمی کنید و حذف آن ها فکر بدی هم نیست.

شما خواهید فهمید که چه چیزی حافظه گوشی هوشمند شما را اشغال کرده است و موجب کند شدن دستگاه هوشمندتان شده است. برای فهمیدن اینکه حافظه گوشی هوشمندتان را چه چیزی اشغال کرده است و چه چیزی را باید پاک کنید، شما می توانید به  قسمت تنظیمات بروید‌‌ » بر روی Storage کلیک کنید (ممکن است این گزینه پایین عنوان Device maintance تب باشد). سپس شما می توانید ببینید که چه مقدار از حافظه شما خالی است و چه برنامه، فایل هایی، … حافظه شما را بیشتر اشغال کرده اند.

راه حل از بین بردن کندی گوشی هوشمند اندرویدی؛ گوشی هوشمند اندرویدی تان را یا ریبوت ( همان ریستارت) یا ریست فکتوری کنید

حتما بارها هم شنیده و هم خودتان گوشی هوشمند اندرویدی تان را به محض بروز مشکلی ریبوت کرده اید و به آن عادت کرده اید! حقیقت این است که ریبوت کردن گوشی هوشمند اندرویدی اولین و ساده ترین راه حل برای حل بسیاری از مشکلات به سریع ترین و ساده ترین راه است.
در خصوص ریست فکتوری هم لابد شنیده اید و شاید حداقل یک بار آن را انجام داده اید. با ریست فکتوری کردن گوشی هوشمندتان تمام تنظیمات گوشی هوشمند اندرویدی تان به حالت پیش فرض کارخانه یا همان سابق برمی گردد و تمام اطلاعات و دیتاهای ذخیره شده بر روی گوشی هوشمندتان نیز برای همیشه پاک خواهند شد.

اگر شما همه ی راحل های پایه ایی برای حل مشکلات اندرویدی را امتحان کرده اید؛ هنوز به نتیجه ایی نرسیده اید و گوشی هوشمند اندرویدی تان  حتی با خاموش و روشن کردن دوباره ی دستگاه هوشمند هنوز کند است، شاید وقت آن رسیده است که گوشی هوشمندتان را پاک و از نو بسازید. برای ریست فکتوری کردن مراحل ذیل را دنبال کنید.

 

  • اول از هر چیزی یادتان باشد که به هیچ عنوان گوشی هوشمندتان را بدون بک آپ گرفتن، ریست فکتوری نکنید.
  • به قسمت تنظیمات بروید.
  • بر روی General Manament یا Reset کلیک کنید.
  • بر روی Reset Setting کلیک کنید.

اگر کار نکرد، بهتر است گزینه ی Reset Date Factory را هم امتحان کنید. اگر حتی با امتحان کردن گزینه ی دوم، سرعت گوشی هوشمند اندرویدی تان به حالت سابق برنگشت، شاید وقت آن رسیده است که گزینه های پیچیده تر و حرفه ایی تری را امتحان کنید.

 

 

بیشتر و حتما بخوانید: تاریخچه‌ی اندروید؛ هر چیزی که باید درباره‌ی نحوه‌ی آغاز به کار اندروید بدانید! + همه‌ی ورژن ها

 

 

2.5/5 - (2 امتیاز)

نظرات در مورد : راه حل از بین بردن کندی گوشی هوشمند اندرویدی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *