میشل عون کیست؟

رئیس جمهور لبنان

میشل عون کیست؟ میشل عون رئیس جمهور لبنان است که بعد از سی ماه خلأ منصب به عنوان رهبر جنبش میهن آزاد و فرمانده سابق ارتش می باشد. او رئیس یکی از دوحکومت لبنان از سال ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۰ بوده است که در پی رسیدن به قدرت با یکدیگر در جنگ بوده اند. در سال 1989 او برعلیه نیروهای سوریه مستقر در لبنان “جنگ آزادیبخش ” اعلام نمود و بعد از تصرف بیروت در سال 1990 به واسطه ارتش سوریه به سفارت فرانسه پناهنده گردید و پس از آن به او اجازه داده شد تا به فرانسه برود.

بیوگرافی میشل عون

میشل عون متولد سال 1933 میلادی در بیروت است که از سال 2005 به عنوان نماینده مجلس لبنان بود.جنبش میهنی با دارا بودن 19 نماینده به عنوان دومین گروه قدرتمند در این مجلس بعد از جریان المستقبل است  و همچنین در ائتلاف 8 مارس به عنوان قدرتمند ترین گروه می باشد.

میشل عون

میشل عون بعد از وجود اختلافات داخلی و عدم جانشینی امین الجمیل از سال 1988 ، به عنوان فرمانده ارتش مسئول تشکیل دولت نظامی در این کشور گردید.این دولت تلاش های را نمود تا با دولت سلیم الحص به تقابل برسد و لبنان عملا درگیر این دو دولت گردید. حدود 1 سال پس از اینکه زمینه های پایان جنگ داخلی در توافق طائف در لبنان پایه ریزی شد ، پس از درگیری های پی در پی ، میشل عون شکستی از جریان لبنانی-سوری که به سوی کاخ ریاست جمهوری حمله نمود بود ، تجربه کرد و سپس به سفارت فرانسه که در لبنان بود پناهنده شد، او مدتی را در سفارت سپری کرد تا سرانجام به فرانسه تبعید گردید.

میشل عون در می سال 2005 پس از سپری شدن 15 سال ، پس از نوعی استحاله سیاسی به لبنان برگشت، او توانست با استقبال عمومی مردم در فرودگاه ، امیدی دوباره برای شروع فعالیت های سیاسی جدیدش پیدا کند.

یکی از بزرگترین فراکسیون ها ، فراکسیون تغییر و اصلاح وابسته به او می باشد که در سال 2009 در زمان انتخابات توانست از مجلس 128 نفری لبنان ، 27 کرسی را به خود اختصاص بدهد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : میشل عون کیست؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *